טענה: ענפים של אקליפטוס מיתולוגי ליד קיבוץ משמרות נגזמו בצורה לא מידתית

חבר מועצת פרדס חנה-כרכור אביעד סיני פנה לחברת החשמל: "השבוע, גילינו לתדהמתנו שבוצעה כריתה מאסיבית של העץ תוך פגיעה בשולחנות תחתיו והותרת ערימה של אותם הענפים במקום"

טענה: ענפים של אקליפטוס מיתולוגי ליד קיבוץ משמרות נגזמו בצורה לא מידתית

חבר מועצת פרדס חנה-כרכור אביעד סיני פנה לחברת החשמל: "השבוע, גילינו לתדהמתנו שבוצעה כריתה מאסיבית של העץ תוך פגיעה בשולחנות תחתיו והותרת ערימה של אותם הענפים במקום"

מגדלור-פיד ♋

בפרדס חנה כרכור העבירו השבוע פנייה דחופה אל חברת החשמל בעקבות טענה לגיזום מאסיבי ביותר  שבוצע בענפיו של האקליפטוס המיתולוגי, המוזכר בשיריו של מאיר אריאל ז”ל ומופיע על עטיפת אלבומו האגדי שירי חג ומועד ונופל.

עו”ד אביעד סיני, חבר המועצה פרדס חנה כרכור ויו”ר הועדה לאיכות הסביבה, דיווח השבוע על הנושא. סיני טוען כי הכריתה המאסיבית של ענפיו של העץ נעשתה ככל הנראה בעקבות עבודות שבוצעו על ידי חברת החשמל לאור העובדה כי העץ תחת קו מתח גבוה וכחלק מההכנות החברה לסערות בחורף.

סיני אומר: “חבריי ואני רצים בשבילים החקלאיים סביב המושבה ומגיעים פעמים רבות לאקליפטוס. כחובבים מושבעים של מאיר אריאל ז”ל מרגש לפגוש באקליפטוס גדול ועוצמתי כל כך שהוא מזכרת מיצירת ענק הנחשבת לנכס צאן ברזל של המוזיקה הישראלית מרחק מאות מטרים ממקום קבורתו של מאיר ז”ל בבית העלמין של קיבוץ משמרות.

“השבוע, גילינו לתדהמתנו שבוצעה כריתה מאסיבית של העץ תוך פגיעה בשולחנות תחתיו והותרת ערימה של אותם הענפים במקום. בדקתי מול הגורמים הרלוונטיים במועצה והעניין נעשה ללא ידיעתם. בעקבות כך, פניתי בפנייה דחופה אל חברת החשמל.

ברור כי על חברת החשמל לתחזק את העצים שתחת קווי מתח כדי לוודא שאלו לא גורמים לנזק. יחד עם זאת, הכריתות צריכות להיות מידתיות. לא יתקבל על הדעת שיכרתו כריתה מאסיבית כל כך שלא לצורך ויפגעו בסמל הזה כך סתם .כולי תקווה שיופקו הלקחים ולהבא חברת חשמל תפנה מבעוד מועד לגורמים הרלוונטיים כאן אצלנו ותבטיח כי פעולות מעין אלו יפגעו בצורה מינימלית בנוף.

סיני ליד העץ במשמרות. צילום פרטי

“בנוסף לכך, בכוונתי לזמן ישיבת ועדת איכות סביבה בקרוב כדי לדון ולהמליץ למועצה בנושא השמירה על העצים מול גורמים שפועלים בשטח וכן במסגרת עבודותיה שלה לפיתוח” .אותו אקליפטוס ענק שממוקם בקצה השביל שיוצא מרחוב המייסדים על צומת הדרכים החקלאיות שמובילות לכפר גליקסון ולמשמרות מוזכר גם בשירו של מאיר אריאל “ארול” ומהווה אבן שואבת לתושבי הישוב והסביבה ומקום עליה של המעריצים מכל הארץ”.

לכל העדכוניםחדשות פרדס חנה-כרכור

עוד בפרדס חנה-כרכור

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

עוד באור עקיבא

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אולי יעניין אותך

עידו בן ה-37 נהרג ממכונה חלקאית בגולן: “משפחה שורשית מאוד באור עקיבא, טרגדיה ועצב גדול”

עמר, נמצא ביום שישי ללא רוח חיים בשטח חקלאי של המשפחה במועצה האזורית גולן, סמוך לטרקטור שבו נהג * על פי מה שנודע ל’מגדלור ניוז’, מדובר ככל הנראה בחלק מציוד המכני עמו עבד הצעיר שהתנתק ופגע בו בעוצמה. הדבר הוביל לפגיעה קשה ובהמשך למותו * באור עקיבא סיפרו כי המשפחה היא מוכרת ושורשית בעיר

לידיעה המלאה

מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן