המאבק על פתיחה מחדש של טיפת חלב בבנימינה נמשך

הצעת המועצה לפני מספר חודשים למבנה חלופי יעודי נשללה ועל כן ימשיכו התושבים לקבל שירותים בטיפת חלב בגבעת עדה עד לפתרון אחר

המאבק על פתיחה מחדש של טיפת חלב בבנימינה נמשך

הצעת המועצה לפני מספר חודשים למבנה חלופי יעודי נשללה ועל כן ימשיכו התושבים לקבל שירותים בטיפת חלב בגבעת עדה עד לפתרון אחר

מגדלור-פיד ♋

מאות מתושבי בנימינה וגבעת עדה מגיעים למבנה טיפת חלב הישן ברחוב העצמאות בבנימינה מידי יום, אלא שכעת זה לא כדי לקבל שירותים מאחות טיפת חלב אלא כדי לבצע בדיקות אנטיגן. בעוד המבנה פתוח לשירותי בדיקות, שירות טיפת חלב נפסק בו באחת ובמועצה ממשיכים להאבק מול משרד הבריאות על חידושו.

אחרי שמשרד הבריאות דחה את הצעת המועצה לשיפוץ המבנה בעלות של מאות אלפי שקלים, בשבוע שעבר התקיים דייון נוסף במטרה למצוא פתרון משותף. לאחר שגם זה לא צלח שיגר השבוע ראש המועצה, איתי ויסברג מכתב נוסף לשר הבריאות בו כתב: ” אני מתקשה לקבל את העובדה שמבנה ששירת את ציבור ההורים בבנימינה כטיפת חלב במשך עשרות שנות פעילות הפך ללא שמיש תוך שאפילו 500 אש”ח לא מספיקים כדי להשמישו”.

בנין מבנה טיפת חלב הישן הפך בשבועות האחרונים למבנה פופלרי ביותר מאחר ושם נערכות בדיקות האנטיגן. מזה כשנה שהמועצה מקומית בנימינה גבעת עדה מנסה למצוא פתרונות לפתיחה מחודשת של טיפת חלב בבנימינה על מנת לאפשר לתושבי בנימינה שירות בישוב. שעות רבות של סיורי שטח, הכנת תכנית שיפוץ וכו. בשבוע שעבר נערכה פגישה חוזרת עם הנהלת המחוז במשרד הבריאות אולם הפרוגרמה שהצגה לשיפוץ ושעומדת על כחצי מיליון שקלים נדחתה שוב בטענה כי השיפוץ אינו מספק ואף הועלו דרישות מחמירות הכוללות בינוי מחדש של מבנה קיים.

בעקבות כך פנה שוב השבוע ראש המועצה, איתי ויסברג לשר הבריאות, ח”כ ניצן הורוביץ שיתערב בנושא. “לא יתכן שמשרד הבריאות מטיל כאלו גזרות בלי יכולת לסייע לרשות. המועצה התחייבה להשקיע מאות אלפי שקלים אם יש צורך בבינוי מעבר לתקציב זה, מן הראוי שמשרד הבריאות האמון על הדרישות גם יממן חלקית את הדרישות שלהם” הסביר ראש המועצה ויסברג.

נזכיר כי גם הצעת המועצה לפני מספר חודשים למבנה חלופי יעודי נשללה ועל כן ימשיכו התושבים לקבל שירותים בטיפת חלב בגבעת עדה.

טיפת חלב בבנימינה. השירות הופסק. צילום: דוברות המועצה

.

.

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אולי יעניין אותך


 

דילוג לתוכן