כל מה שצריך לדעת על מצברים לרכב

רוצה לדעת מה צריך לעשות כדי לא להיתקע אף פעם עם המצבר? כיצד נדע האם המצבר נגמר? מה כדאי לדעת על מצברים לפני שקונים אותם?

כל מה שצריך לדעת על מצברים לרכב

רוצה לדעת מה צריך לעשות כדי לא להיתקע אף פעם עם המצבר? כיצד נדע האם המצבר נגמר? מה כדאי לדעת על מצברים לפני שקונים אותם?

מגדלור-פיד ♋

המצבר לרכב הוא לב הליבה שלו ובחירה במצבר הנכון תשפיע על איכות השימוש ברכב. האם המצבר שלך כבר עומד להתרוקן? מהם הסימנים לכך שהמצבר עומד להתרוקן וכיצד בוחרים אחד חדש? וגם, האם כדאי להתקין את המצבר לבד כדי לחסוך כסף או לגשת לאיש מקצוע להתקנה? הכנו עבורך כתבה שתעשה מעט סדר ותענה על כל השאלות.

מתי מחליפים את המצבר?

זה קורה לטובים ביותר, הם מגיעים לרכב בבוקר, מנסים להניע אותו ומגלים שהמצבר נגמר. רוב האנשים לא טורחים לבדוק את נושא המצבר כי הוא נגמר רק אחרי שנתיים או שלוש, ולרוב אנו בכלל לא זוכרים מתי רכשנו אותו. דרך אחת לגלות מתי הוא עומד להיגמר היא כששומעים בעת ההתנעה צליל קל של קושי בהתנעה. בשלב זה ניתן לפנות לכל אחד מהמוסכים המורשים ולבצע בדיקת מצבר ואז לבצע רכישת מצבר או לרכוש אותו לבד. עוד סימנים לכך שהמצבר נחלש הוא היחלשות אורות הרכב או היחלשות הצופר, כל אלו יחד וכל אחד בנפרד מצדיקים בדיקה.

אפשר לבדוק לבד אם המצבר נגמר?

בגדול, במכוניות עם מנועי בנזין המצבר נגמר אחת לשנתיים, שלוש או ארבע שנים, תלוי בדגם של המצבר ובאיכותו. יש גם מצברים עם אחריות ממושכת, וכאשר היא כזו ניתן להסיק מכך שאורח החיים שלו ארוך יותר בהתאם. אם ישנה בעיה בהתנעה או סימנים לכך שהמצבר עומד להיגמר, רצוי לפתוח את מכסה המנוע ולבדוק מהו תאריך הייצור של המצבר, במידה ועברו יותר משלוש שנים סביר להניח שהוא לקראת סוף חייו. כמו כן, מצברים מסוימים יראו במד האם הם נמצאים לקראת סופם.

מצבר לרכב | צילום: freepik
התאמת מצבר

לכל מכונית ניתן להתאים מצברים מסוג מסוים, כאשר העומסים על המנוע ועוצמתו יקבעו גם איזה מצבר יתאים לה כדי להפעילה. רצוי בעת ההתאמה לבחון מהן הוראות היצרן מבחינת נתוני יכולת ההתנעה וקיבלת המצבר באמפר, כאשר היצמדות להמלצות אלו תסייע בבחירה מדויקת למכונית. נושאים נוספים שיש לתת עליהם את הדעת הם צורת המצבר וגודלו, כיוון שיש מצברים גבוהים וצרים, רחבים ונמוכים ועוד שלל מרכיבים שהופכים אותם למותאמים יותר או פחות לרכבים מסוימים.

עצות פרקטיות על מצברים

לא מעט אנשים חושבים שאפשר להתקין מצבר לבד, והדבר נכון אם יש ניסיון מקצועי בתחום. באופן כללי, אם אין ניסיון מוכח בתחום לא כדאי לנסות ולהתקין את המצבר לבד, גם אם מוצאים סרטון הסבר מדהים ביו טיוב. מדובר על חלק חשוב בכלי הרכב אותו יש להתקין באופן מדויק וללא שיגרמו לרכב כל נזקים מההתקנה.

אפשר היום לרכוש מצברים באינטרנט, בחנויות ייעודיות, במוסכים ובחנויות מורשות, כדאי לערוך השוואת מחירים אך להעדיף מצברים עם אחריות לזמן ארוך של לפחות שנתיים, מאיכות גבוהה ומחברה מוכרת. כדי לשמור על המצבר לאורך השנה מומלץ לא לשכוח אורות דלוקים כל הלילה, ואם לא משתמשים במכונית כמה ימים כדאי להתניע אותה אחת לכמה זמן. רוצה ללמוד עוד על מצברים? בקרו באתר טופ מצברים כדי להכיר את המחירים ואת סוגי המצברים האיכותיים שקיימים כיום.

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז בזמן אמת – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב
—————————————————-

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן