אחרי חיתוך הרמזור: אור עקיבא ‘כתום בהיר’ – הלימודים מחר יתקיימו כסדרם

על פי מדד הרמזור הבוקר (שלישי), אור עקיבא הפכה בימים האחרונים ל"כתומה" מ"צהובה" וציונה עומד על 6.3. שר הבריאות אדלשטיין הנחה לבצע היום חתך חדש ל"רמזור"
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אחרי חיתוך הרמזור: אור עקיבא ‘כתום בהיר’ – הלימודים מחר יתקיימו כסדרם

על פי מדד הרמזור הבוקר (שלישי), אור עקיבא הפכה בימים האחרונים ל"כתומה" מ"צהובה" וציונה עומד על 6.3. שר הבריאות אדלשטיין הנחה לבצע היום חתך חדש ל"רמזור"

מגדלור-פיד ♋

לאחר לחץ ושעות מתוחות בקרב הורים, אנשי הוראה ואגף החינוך באור עקיבא, משרד הבריאות מפרסם בצהריים (שלישי) את חתך הרמזור בחינוך – לפיו אור עקיבא  מוגדרת “כתום בהיר” – דבר שיאפשר את המשך הפעילות החינוכית בעיר גם מחר (רביעי), יום התחפושות.

מנהלת אגף החינוך בעירייה, סיגל אלבז אישרה בצהריים כי אכן הלימודים יימשכו גם מחר: “בהתאם לרמזור החדש, פורים שמח מחר. אור עקיבא בצבע כתום בהיר ולכן ממשיכים בהתאם לתכנית הלימודים ולמתווה”.

קודם לכן פרסמנו כי מסתמן כי תלמידי אור עקיבא יישארו מחר – יום התחפושות – בבית. זאת לאחר ששר הבריאות יולי אדלשטיין הנחה אמש (שני) את משרד הבריאות לבצע חתך של מדד הרמזור, היום, אשר ישפיע על פתיחת או סגירת מוסדות חינוך ביישובים מחר (רביעי).

על פי מדד הרמזור הבוקר (שלישי), אור עקיבא הפכה בימים האחרונים ל”כתומה” מ”צהובה” וציונה עומד על 6.3. אתמול עמד הציון על 6.1. נכון להיום, יש בעיר 109 חולים פעילים, 8% מהבדיקות בעיר חיוביות וחלה עלייה של 27% במספר החולים המאומתים בשבוע האחרון. על פי המידע שהיה הבוקר למגדלור ניוז, העיר טרם הגיעה לרף המתחסנים שמאפשר פתיחה גם במצב היותה של העיר “כתומה” – רף של 70% מתחסנים במנה השנייה בקרב בני ה-50 ומעלה. כאמור, הנתון הזה כנראה השתנה והעיר חצתה את הרף.

כאמור, שר הבריאות הנחה את מגן ישראל לבצע “חיתוך רמזור” של השבוע כבר היום, באופן שיאפשר לתלמידים בערים ירוקות, צהובות וכתומות גבוליות להגיע ללימודים יום לפני היציאה לחופשת פורים. מהצד השני, הצעד יביא לסגירת מערכת החינוך באור עקיבא. בשבוע הבא חיתוך הרמזור יחזור להתבצע ביום רביעי.

בשעות האחרונות פעלו באגף החינוך בעיריית אור עקיבא כמו גם צוותי החינוך וההוראה לבחון את האפשרויות והמשמעויות השונות של ההחלטה שתתפרסם בשעות הקרובות בנוגע למחר. על פי המתווה שפעל כאשר מערכת החינוך בעיר היתה סגורה, תתקיים פעילות לפורים בקפסולות של עד 20 ילדים בשטח פתוח.

אלא שפתרון שכזה, מאפשר פעילות של שעה עד שעה וחצי בלבד לכל קפסולה, והתלמידים לא רואים את כל חבריהם לגן או לספסל הלימודים ביום הכי משמח בשנה.

עמיאל יוסיפוב, אחיינו של מ”מ ראש העיר שמחה יוסיפוב, כתב בקבוצת וואטסאפ בעיר את התגובה הבאה: “מאת מ״מ ראש העיר מר שמחה יוסיפוב: הלימודים מחר יימשכו כסדרם. הידיעה שהתפרסמה ב״מגדלור״ לא התקבלה משום גורם מוסמך”.

// עדכון ראשון: 23.2.2021, 11:41
לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
ענו על משאל מגדלור-ניוז: על מה אתם אוהבים לקרוא הכי הרבה ברשת – איזה תחום מעניין אתכם?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

guest
2 .
Inline Feedbacks
View all comments
תושב שגאה בעיר
תושב שגאה בעיר
23/02/2021 20:04

ממ ראש העיר יכול לכתוב בעצמו לא צריך צד ג ‘

רחל קורפן
רחל קורפן
11/08/2020 13:03

כתבות מענינות מאד.

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן