מוקד החדשות 27.8: עישן סמים ונהג במקביל – ונתפס; הרחצה בחופי דור וקיסריה עדיין אסורים

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

מוקד החדשות 27.8: עישן סמים ונהג במקביל – ונתפס; הרחצה בחופי דור וקיסריה עדיין אסורים


הצטרפו אלינו

מגדלור ניוז – מבזקים

ארכיון כתבות
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram


13:06: מחירי השכירות טיפסו מחודש אפריל בכ-8%. ניר שמול מנכ”ל חברת שניר המשווקת פרויקטים בתחום המגורים ובתחום המסחרי, מגיב לבדיקה של עורך מחירון הדירות לוי יצחק שפורסמה בתקשורת שהעלתה כי מחירי השכירות טיפסו מחודש אפריל בכ-8%, תוך הערכה שלא מדובר בסוף פסוק והעלייה צפויה להמשיך, בעיקר בפריפריה. לדברי ניר שמול: “למרות החלטת בג”ץ לבטל את מס דירה שלישית והחזרתו לכנסת לחקיקה מחדש כפי שהצהיר משרד האוצר, אנו רואים כי מחירי השכירות ממשיכים לעלות מדי חודש לצד המשך העלייה של מחירי הדירות”.

========

11:30: הרחצה בחופי חוף הכרמל וקיסריה עדיין אסורה: גם הבוקר (27.8) לא ניתן להיכנס לחופי הרחצה מדור נחשולים ועד קיסריה בעקבות זיהום במים. במועצה האזורית חוף הכרמל טרם עדכנו מה המצב העדכני וההודעה נותרה באיסור כניסה למים עד להודעה חדשה. כל הפרטים בידיעה מיום שישי.

אחת הסברות שהועלתה היא שביוב זיהם את מימי הים ברצועה זו, על אף שהמקור טרם נמצא. באתר וואלה הובאו השערות שונות: “האפשרויות שנבדקות הן כי מי שפכים מיישוב סמוך זלגו למים, או אונייה בלב ים שפלטה חומר מזוהם”.

משפחה ממרכז הארץ שהגיעה לנפוש בחוף דור למשך סוף השבוע, סיפרה ל”וואלה” כי חופשתה נהרסה. במשפחה ציינו את עוגמת הנפש לאחר הידיעה על הזיהום וציינו כי בחרו את המקום ואת התאריך בכדי לסיים את חופשת הקיץ עם כל המשפחה, כשהבילוי העיקרי הוא הים.

========

10:55: העלמות מס בענף החתונות: הזמר המעלים וגם הלקוחות לא זכרו כמה שילמו על החתונה. רשות המסים ערכה מבצע ביקורות רחב היקף בכל רחבי הארץ אצל נותני שירותים בענף האירועים. 271 נותני שירותים בענף השמחות והאירועים נבדקו ונמצא כי 16% מבעלי העסקים שנבדקו לא רשמו הכנסות. כך למשל, בעל אירועים בחיפה, שמתשאול לקוחותיו עלה כי לא רשם 46,400 ₪ הכחיש וטען כי הלקוחות לא זוכרים כמה שילמו. נגן אירועים מהצפון שנצפה שלא רשם 4,200 ₪ ששולמו לו שבוע לפני הביקורת, טען שעוד לא יצא לו לרשום. “עוד לא ערכנו התחשבנות סופית” אמר זמר חתונות מהצפון שנצפה שלא רשם 12,000 ₪.  בבדיקת חשבון בנק של 2 צלמים שותפים מאזור המרכז נמצא כי לא רשמו 33,000 ₪ ואת האירוע שנצפו מצלמים ובגינו שולמו להם 6,000 ₪, לא רשמו ביומן ההזמנות. השניים הוזמנו למשרד והתברר שלאחד מהם אין כלל תיק במס הכנסה ובאשר לאי רישום ההכנסות טענו ש”פרח להם מהראש”. “טעיתי” אמר צלם אירועים מבני ברק שלא רשם 2,000 ₪ שקיבל משני לקוחותיו.

========


10:40: מעשנים ונוהגים תחת השפעת סמים: ביום שישי האחרון לפנות בוקר, ביצעו שוטרי אגף התנועה מחסום לטובת איתור ותפיסת נהגים עבריינים, במהלך הפעילות הבחינו השוטרים ברכב המגיע לכיוון המחסום בכביש 4 לצפון בכניסה לעיר חיפה, כאשר הוא מאבד שליטה ונכנס באי תנועה בסמוך למחסום, השוטרים רצו לעבר הרכב לבדוק שאין נפגעים, כאשר הגיעו לרכב הבחינו השוטרים כי נגרם נזק לרכב ללא נפגעים, כמו כן זיהו 2 בחורים בשנות ה-20 לחייהם תושבי אחד הכפרים באזור הצפון ישובים ברכב כאשר הנהג נראה עם עיניים אדומות ומגיב באיטיות, במהלך הבדיקה הבחינו השוטרים בכלי לעישון סמים בתוך הרכב. בהמשך נמצא כי הרכב נמצא תחת סעיף הורדה מהכביש בגין ליקויים והנוסע דרוש לחקירה בתחנת זבולון. הנהג עוכב לחקירה ביחידת הבוחנים ולאחר שבוצעה לו בדיקת שתן נמצא כי הינו נוהג תחת השפעת סמים. בסיום החקירה רישיונו נפסל למשך 30 ימים וכן רכבו הושבת למשך 30 ימים במגרש האחסנה והוא זומן לבימ”ש. באשר לנוסע הוא נעצר ונלקח לחקירה בתחנת זבולון.

 

========

9:44: 13 בתי עסק נפרצו בטבריה בסופ”ש האחרון. במהלך סוף השבוע בלילה שבין חמישי לשישי ברחובות הבנים והפרחים בעיר טבריה נפרצו 13 בתי עסק ומותכם נגנב כסף מקופות צדקה ורכוש.בעקבות דיווח שהתקבל במוקד ה-100 הוזעקו שוטרי משטרת ישראל לאחד מבתי העסק שנפרצו ולאחר צפייה בצילומי מצלמות האבטחה ערכו השוטרים סריקות רגליות ורכובות בסמטאות וברחובות הסמוכים ולאחר זמן קצר איתרו חשוד(27 טירה). בחיפוש שבוצע נתפסו על החשוד כלי פריצה, רכוש ומאות שקלים החשודים כגנובים. מבדיקה שערכו השוטרים ומדיווחים שהתקבלו בשעות הבוקר התברר כי נפרצו 13 בתי עסק. החשוד נעצר ובחקירתו קשר את עצמו לאירועים, מעצרו של החשוד הוארך בבימ”ש בחמישה ימים.

========

6:02: תחזית מזג האוויר: ירידה קלה בטמפרטורות.  היום יהיה מעונן חלקית עד בהיר. הטמפרטורות ירדו מעט ועדיין יהיה חם מהרגיל , בחוף יהיה הביל. עומס חום בינוני עד כבד צפוי בשעות הצהריים ברוב אזורי הארץ. ינשבו רוחות צפון מערביות עד צפון מזרחיות מתונות עד ערות. הים התיכון יהיה גלי. גובה 70-140 ס”מ, טמפרטורת המים 30 מעלות. טמפרטורות החזויות להיום: בירושלים 20-32, תל אביב 31-26, חיפה 30-25, באר שבע 36-23, צפת 31-21 אריאל 32-21,מודיעין 35-22, טבריה 38-26 , אילת 41-28 מעלות. בהרים ובפנים הארץ תנוע הלחות בין 25-35 ברצועת החוף המרכזית והדרומית 55-65% לחות בשעות הצהריים. תשקיף לימים הבאים מחר צפויה הקלה מסיימת בעומסי החום. הטמפרטורות יהיו רגילות לעונה בימים ב-ד לא צפוי שינוי ניכר במזג האוויר מומלץ להרבות בשתייה ולהימנע מפעילות גופנית מאומצת בשעות היום בכל הארץ. בועז דיין

עוד ניוז >>

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on print

עוד באתר >>