שכונת מרכז הפארק החדשה בחדרה. הדמיה - באדיבות משרדי האדריכלים גיורא גור ושות', מן-שנער ופינצי רווה לונדון

4,300 יחידות דיור חדשות: הופקדה שכונת “פארק-מרכז” בחדרה

הוועדה המחוזית חיפה החליטה להפקיד תכנית להקמת שכונת מגורים חדשה בחדרה שתכלול 4,300 יחידות דיור, כ-2,000 עבור שטחי תעסוקה, כ-10,000 מ"ר עבור שטחי מסחר, כ-150 דונם עבור שטחי ציבור וכן פארק שישתרע על שטח של 52 דונם

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

4,300 יחידות דיור חדשות: הופקדה שכונת “פארק-מרכז” בחדרה

הוועדה המחוזית חיפה החליטה להפקיד תכנית להקמת שכונת מגורים חדשה בחדרה שתכלול 4,300 יחידות דיור, כ-2,000 עבור שטחי תעסוקה, כ-10,000 מ"ר עבור שטחי מסחר, כ-150 דונם עבור שטחי ציבור וכן פארק שישתרע על שטח של 52 דונם

הוועדה המחוזית לתכנון ובניה של מחוז חיפה החליטה להפקיד  תכנית להקמת שכונת מגורים חדשה בחדרה (“שכונת הפארק – מרכז”). התכנית ממוקמת מזרחית למרכז העיר חדרה, על שטח של כ-650 דונם, וממשיכה את הפיתוח של שכונת “אקו פארק” הקיימת הגובלת בה מצפון.

התכנית כוללת כ-4,300 יחידות דיור, שייבנו במבני מגורים מגוונים של 9-30 קומות. מתוך כלל יחידות הדיור, כ-1,200 יוקצו עבור דירות קטנות. כמו כן, התכנית תאפשר בתחומה גם דירות עבור השכרה לטווח ארוך. בנוסף ליחידות הדיור, התכנית מקצה כ-150 דונם לצורכי ציבור ובכללם קרקע לקריית חינוך גדולה שתשמש את כלל העיר, כ-2,000 עבור שטחי תעסוקה, כ-10,000 מ”ר עבור שטחי מסחר וכן במרכז התכנית מתוכנן פארק שישתרע על שטח של 52 דונם, הממשיך את הפארק בשכונה הקיימת מצפון.

כמו כן במסגרת התכנית, הושם דגש על המרחב הציבורי ובכלל זה הקמת רשת שבילים החוצים לאורך ולרוחב התכנית ומאפשרים הליכה בין המגורים, הפארק ומוסדות ציבור כמעט ללא חציית כבישים.

שכונת מרכז הפארק החדשה בחדרה. הדמיה: באדיבות משרדי האדריכלים גיורא גור ושות’, מן-שנער ופינצי רווה לונדון

מתכננת מחוז חיפה, ליאת פלד, ציינה כי “מדובר בתכנית הממוקמת על שטח המיועד לפיתוח בתכנית המתאר של חדרה. התכנית תייצר סביבת מגורים איכותית למגוון רחב של אוכלוסיות. כמו כן, התכנית כוללת נתיב תחבורה ציבורית (נת”צ) המשתלב במערך התחבורה הציבורית האזורי וכן מעודדת הליכה ברגל ורכיבה על אופניים”.

התכנית הינה ביוזמת עיריית חדרה, י.ח דימרי, שיכון ובינוי ואחרים ונערכה על ידי משרדי האדריכלים גיורא גור ושות’, מן-שנער ופינצי רווה לונדון.

שכונת הפארק הסמוכה נבנתה בשנים האחרונות וצפויה לכלול בסופו של הליך כ-2,100 יחידות דיור בבתים צמודי קרקע ובנייני מגורים בני 3-20 קומות. במרכז השכונה ישנו את האקו-פארק רחב הידיים בן כ-90 דונם, הכולל אגם מלאכותי, אמפיתיאטרון, שבילי הליכה ואופניים, ועוד. נכון לשנת 2017, מתגוררים בשכונה כ-700 משפחות, כאשר תהליך האכלוס נמשך. על פי האתר מדל”ן, בימים אלה יש בשכונת הפארק 171 דירות למכירה.

עוד ניוז >>

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך

לא יאומן: נתפס נוהג כשברכבו 10 בלוני גז במטרה לבצע הסבה פיראטית להנעה בגז [רחבי הרשת]

המשטרה גילתה כי נעשו שינויים מכניים ברכב במטרה להסב אותו להנעה בגז בכדי לחסוך בדלק. עקב חשש לסכנת חיים, הרכב הועבר לתחנת המשטרה ביחד עם הנהג והנוסע שהיה עימו

לידיעה המלאה