מחקר קובע: אביזר המסיבות התמים הזה מסוכן מאוד לעיני הילדים

מחקר קובע: אביזר המסיבות התמים הזה מסוכן מאוד לעיני הילדים

-

מגדלור-פיד ♋

אוהבים קונפטי? כדאי שתזהרו – לפחות ליד ילדים. מחקר חדש קובע שקונפטי עלול לגרום לפגיעה בלתי הפיכה בראייה.  מחקר שפורסם לאחרונה בהובלת פרופ’ גד דותן, מנהל יחידת עיניים במרכז שניידר לרפואת ילדים, מעלה כי שימוש בקונפטי עלול לגרום לפגיעות חמורות ונזקים בלתי הפיכים לראייה, בעיקר בקרב ילדים.

במחקר נבחנו כל המקרים שכללו פציעות עיניות כתוצאה משימוש בקונפטי בשנים האחרונות. מניתוח מקרי הפציעה עולה עולה שמרבית הנפגעים היו אלה שעמדו בסמוך למחזיק הקונפטי שפתח את הגליל – ולא הוא עצמו.

חלק מהפציעות היו קלות וכללו שריטה בקרנית או דימום חיצוני שלרוב נספג מעצמו, אולם היו גם מקרים חמורים יותר, בהם שני מקרים של ילדים שנזקקו לניתוחי חירום להצלת הראיה, שכללו תפירה של הקרנית וניקוז דימום מהרשתית.

May be an image of 1 personפרופ’ גד דותן | צילום: דוברות מרכז שניידר

בשל גובהם הנמוך, ילדים חשופים לפציעות קשות יותר בהשוואה למבוגרים, כתוצאה מקרבה של העין לקונפטי המפזר את החלקיקים בצורת הדף. הקונפטי המורכב מחלקיקים העשויים מתערובת של נייר עם פלסטיק ולעיתים גם אלומיניום עלול לגרום לפציעה קשה לעין, ולמרות שמרבית הפציעות קלות והראייה מתאוששת, בחלק מהמקרים מדובר בפגיעה בלתי הפיכה עד כדי נזק קשה וקבוע לראייה.

פרופ’ גד דותן: “בשנים האחרונות טיפלנו בשניידר במספר מקרים של פגיעות בעין מחלקיקי קונפטי, ולצערי, מרבית האנשים עדיין אינם מודעים לסכנה הכרוכה בשימוש בקונפטי, בעיקר בקרב ילדים. אמנם מרבית הפציעות קלות יחסית, אבל בחלק מהמקרים עלולה להיגרם פגיעה בלתי הפיכה עד כדי נזק קשה וקבוע לראייה”.


.

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אולי יעניין אותך

כרטיס ביקור דיגיטלי- כלי שיווקי!

כרטיסי ביקור דיגיטליים הם דרך חדשה לשווק את עצמך. הם לא רק כרטיס פשוט שאפשר להדפיס ולמסור למישהו. ניתן להתאים אותם עם לוגו משלך, צבעים ומידע על החברה שלך. כרטיס הביקור הדיגיטלי הוא דרך יעילה לשווק את עצמך מכיוון שהוא יותר מסתם כרטיס פשוט.

לידיעה המלאה

דילוג לתוכן