דיון במועצה: האם ההשקעות הגדולות בשיפוצי בריכת בנימינה-גבעת עדה כדאיות?

המועצה העבירה תב"ר של כמעט חצי מיליון שקלים לשיפוץ ובטיחות בריכת השחייה לקראת העונה הקרובה * בעקבות כך התפתח דיון האם כדאי לשפצה כל פעם או כבר לבנות חדשה * ראש המועצה: "הקמת בריכה חדשה היא בעלות של מיליונים ולא כדאית"

דיון במועצה: האם ההשקעות הגדולות בשיפוצי בריכת בנימינה-גבעת עדה כדאיות?

המועצה העבירה תב"ר של כמעט חצי מיליון שקלים לשיפוץ ובטיחות בריכת השחייה לקראת העונה הקרובה * בעקבות כך התפתח דיון האם כדאי לשפצה כל פעם או כבר לבנות חדשה * ראש המועצה: "הקמת בריכה חדשה היא בעלות של מיליונים ולא כדאית"

מגדלור-פיד ♋

המועצה המקומית בנימינה-גבעת עדה אישרה תב”ר (תקציב בלתי רגיל) על סך 450 אלף שקל מקרן השבחה, לטובת שיפוץ ובטיחות בבריכת השחייה בגבעת עדה לקראת עונת הרחצה הקרובה.

העבודות צפויות לכלול סלילת מגרש החנייה במקום כולל התאמה לנכים, ריצוף, הנחת קו מים וביוב, נגרות, גדרות ועוד. העבודות החלו בימים אלה והצפי לסיום הוא עד תחילת מאי, אז גם יהיה אפשר לפתוח את הבריכה המשופצת לעונת הרחצה. בנוסף, מבוצעות פעולות הנגשה מלאות למקום.

על פי המועצה, השדרוג והשיפוץ הקודמים עלו סביבות ה-300 אלף שקלים. חבר המועצה שחר איתן תהה כמה הוציאה המועצה על הבריכה בשלוש השנים האחרונות והאם ההוצאות הגדולות עליה לא מכבידות על המועצה עד כדי שעדיף לחשוב על הקמת בריכה חדשה.

ראש המועצה איתי וייסברג הסביר כי “בשנת 2017, לפני שנכנסתי לתפקיד, הייתה השקעה שהסתכמה בכמעט מיליון וחצי שקל במקום. אחר כך היו שנתיים שקטות ולאחר מכן התחלנו שוב בהשקעות”.

הבריכה בגבעת עדה מודל 2017. יוצאים לשדרוג נוסף | צילום ארכיון: דוברות המועצה

במועצה אומרים כי הבריכה המדוברת בגבעת עדה היא מתקן ישן ויש צורך לשדרגה מפעם לפעם, כמו גם לעדכן את התקנים המועברים עם הזמן מבחינה חוקית – של בטיחות והנגשה. במועצה אומרים כי הקמת בריכה חדשה לדוגמה, תצריך השקעה של מעל ל-10 מיליון שקלים.

וייסברג: “הלכנו לכפר תבור למשל, וראינו את הבריכה החדשה שהוקמה שם בעלות של 16 אלף שקלים. זה פועל שם יפה ומתוחזק על ידי המתנ”ס במקרה ההוא. אבל, אני לא חושב שנכון לנו לעשות את זה. יש לנו מגרש כדורגל אחד ישן שדורש תחזוקה, מגרש שני שצריך לעבור שיפוץ בכמעט 2.5 מיליון שקלים ומחפשים לו כסף. מגרש כדורסל ועוד. יש ביקוש לבריכה וזה שירות לתושב”.

וייסברג הוסיף כי בשנים האחרונות נעשה ניסיון להוציא את תפעול הבריכה על זכיין חיצוני. ואולם, כמעט אף זכיין לא רצה לקחת על עצמו את הבריכה ואת עלויות השדרוג שלה, ואילו זכיין אחד שכן לקח את הבריכה מתפעל אותה בלבד. “עד היום לא היה כלכלי למישהו לקחת את הבריכה, להשקיע את השדרוג ולהמשיך הלאה. היו דיבורים על הוספת שירותים, הוספת חדר כושר, להוסיף גג ולהפוך אותה ל-12 חודשים בשנה. מדובר בהשקעות גדולות מאוד ולא כדאיות”.

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אולי יעניין אותך

עידו בן ה-27 נהרג ממכונה חלקאית בגולן: “משפחה שורשית מאוד באור עקיבא, טרגדיה ועצב גדול”

עמר, נמצא ביום שישי ללא רוח חיים בשטח חקלאי של המשפחה במועצה האזורית גולן, סמוך לטרקטור שבו נהג * על פי מה שנודע ל’מגדלור ניוז’, מדובר ככל הנראה בחלק מציוד המכני עמו עבד הצעיר שהתנתק ופגע בו בעוצמה. הדבר הוביל לפגיעה קשה ובהמשך למותו * באור עקיבא סיפרו כי המשפחה היא מוכרת ושורשית בעיר

לידיעה המלאה

 


דילוג לתוכן