צעיר שנחקר על בעילת קטינה – תועד כשהוא משמיד את הטלפון שלו תוך כדי חקירה

בהמשך שוחזר הטלפון, ולא נמצא בו דבר מפליל. תיק החקירה נגד הצעיר נסגר מחוסר ראיות. חרף כך במשטרה מתעקשים להעמיד את הצעיר לדין בגין שיבוש מהלכי משפט

צעיר שנחקר על בעילת קטינה – תועד כשהוא משמיד את הטלפון שלו תוך כדי חקירה

בהמשך שוחזר הטלפון, ולא נמצא בו דבר מפליל. תיק החקירה נגד הצעיר נסגר מחוסר ראיות. חרף כך במשטרה מתעקשים להעמיד את הצעיר לדין בגין שיבוש מהלכי משפט

מגדלור-פיד ♋

מדוע מתעקשת המשטרה להעמיד לדין צעיר על שיבוש מהלכי משפט, כאשר בפועל הוחלט שלא לקיים נגדו משפט, מחוסר ראיות? כיצד ניתן לשבש ראיות, שהראיות הללו מלכתחילה לא קיימות? נגד ההחלטה המוזרה הזו, שספק אם היא עומדת במבחן החוק והפסיקה, הזדעק פרקליטו של הנאשם.

כל הפרשייה החלה, כאשר לפני כשנה וחצי זומן הצעיר (25) לחקירה במשטרת ראשון לציון. הצעיר נחקר בחשד שקיים, שנתיים קודם לכן, יחסי מין עם קטינה שטרם מלאו לה 16, אך הכחיש מכל וכל את החשדות נגדו, ואף טען כי הוא כלל איננו מכיר את הקטינה.

בתום חקירה ראשונית, הודיעה לו החוקרת, כי הטלפון הנייד שלו נתפס כמוצג משטרתי, אך אפשרה לו להעתיק מתוכו מספרי טלפון. בשלב זה, החל החשוד למחוק את רשימת כל אנשי הקשר שלו, והחוקרת, שהבחינה בנעשה, נטלה מידיו את הטלפון והכניסה אותו למעטפה.

חדר חקירות | צילום אילוסטרציה המחשה: צילום מסך יו טיוב

אך הצעיר לא נרגע, חטף מהשולחן את המעטפה, קרע אותה, שלף מתוכה את הטלפון שלו, הציב אותו תחת רגל הכיסא שעליו ישב, ומשך אותו בעוצמה כלפי מעלה – וכך קימט וניתץ אותו מספר פעמים. להצדקת מעשהו אמר הצעיר: “אני לא רוצה שתראו מה יש לי בטלפון”. את כל ההתרחשות הדרמטית הזו תיעדה השוטרת במצלמתה. ברקע הסרטון אותו תיעדה נשמעות קריאותיה לעמיתיה לבוא ולסייע לה בהתמודדות מול הצעיר.

את מעשיו הסביר לאחר מכן הנאשם בחקירתו: “נלחצתי, לא הבנתי מאיפה זה בא לי, התחלתי לחשוב למה חיכו שנתיים ולבוא באמצע החיים… מחקתי את אנשי הקשר כי נלחצתי, לא כי יש לי מה להסתיר, כי זה בא לי פשוט בבום בבת אחת”.

המשטרה הצליחה, באמצעות אמצעיה הטכנולוגים, לשחזר את הנתונים מהטלפון השבור, אלא שבניגוד למצופה, מלבד מספר הטלפון של הקטינה, שאכן נמצא ברשימת אנשי הקשר של החשוד, לא נמצאה במכשיר שום התכתבות, ושום בדל ראיה אחר, הקושר את החשוד אל הנערה, או אל עבירות כלשהן.

משכך תיק החקירה נגד הצעיר בחשד לעבירות מין נסגר מחוסר ראיות. חרף כך, הוחלט במשטרה בכל זאת להגיש נגדו כתב אישום, לא בעבירות מין, אלא בעבירה של שיבוש הליכי משפט.

עו”ד שלומי ביזק, התקומם עד מאד מהחלטת המשטרה, ואף מכנה אותה “בלתי חוקית בעליל”. לדבריו, לא ייתכן שהמשטרה תתעקש להעמיד לדין אזרח על שיבוש מהלכי משפט, כשאין בכלל משפט. “לדבריו, הנתונים שוחזרו, ולא נמצא בהם דבר מפליל, ומשלא נמצא אפילו לא בדל של ראיה, אז אילו ראיות בדיוק שובשו?”. התיק מתנהל בבית המשפט השלום בראשון לציון.

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז בזמן אמת – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב
—————————————————-

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן