שיפור במצבו של הפצוע אנוש מהפיגוע בחדרה, הערכת מצב בכל האזור

ישראל תחת מתקפת פיגועים: בבית החולים ‘הלל יפה’ בחדרה מאושפזים עדיין 5 פצועים מהפיגוע בתחילת השבוע בחדרה.
בניהם: 3 פצועים קל, 1 בינוני, 1 קשה. לציין כי חל שיפור במצבו של הפצוע הקשה והוא חזר להכרה.

בעיר חדרה, בתום הערכת מצב אמש (29.3), הנחה ראש העירייה כי ישיבת מועצת העיר חדרה שתתקיים מחר, תתרכז בחיזוק מרכיבי הביטחון העירוניים. ניר בן חיים הוסיף כי “הזמנתי את מפקד תחנת המשטרה סגן ניצב זוהר מסלואי, להציג בפני חברי המועצה סקירה ביטחונית מקיפה שתאפשר דיון אופרטיבי בכל נושאי הביטחון הנדרשים.

“במקביל הנחיתי את אגף האכיפה העירוני להמשיך בהסטת הכוחות העירוניים הזמינים בפיקוח ובביטחון, לסיורי אבטחה בקרבת הגנים ובתי הספר. אנחנו בפניה של תקופה קשה שבה עליית מדרגה בטרור. עלינו להיערך להגן ולהבטיח את שלומם של התושבים”.

כזכור, גם בפרדס חנה-כרכור התקיימה אתמול בלילה הערכת מצב שבסיומה נקבעו צעדים שונים לחיזוק הביטחון ליד מוסדות החינוך והמרחב הציבורי במושבות. ‏בין היתר, תוגברו סיורי השיטור ברחובות המושבה ועובדי השטח במועצה הונחו לעירנות מירבית ותוגברו סיורים ייעודיים של הפיקוח והשיטור העירוני בקרבת בתי הספר. קב”ט המועצה שוחח עם קב”ט משרד החינוך במחוז חיפה ליישור קו על ההנחיות.

באור עקיבא קיימו הבוקר הערכת מצב ביטחונית במרכז ההפעלה של הרשות. גורמי הביטחון הציגו בפני הנהגת העיר סקירה ודו”ח היערכות ביטחונית ברשות. הוחלט על תגבור ועיבוי מערך הסיורים סביב מוסדות החינוך, מרכזי קניות ומוקדי התקהלות. בנוסף, לוחמי מג”ב צוותו למערך השיטור העירוני, אשר יפעל במתכונת 24/7. הנהגת העיר הנחו את הגורמים המקצועיים ברשות, כי עובדי השפ”ע והתפעול יסייעו לגורמי הפיקוח והאכיפה בהגברת תחושת הביטחון. על רכבי העירייה יותקנו אמצעי מוארים כתומים (צ’קלקות). בנוסף, עדכן נציג המשטרה, כי הבוקר בוצעו פעולות יזומות לאיתור שוהים בלתי חוקיים תושבי השטחים באתרי בניה, במסגרת הפעילות, אותרו וגורשו מספר של שוהים מהאתרים.
May be an image of 6 people, people standing, people sitting and indoor

במועצה אזורית מנשה קיימו אף הם הערכת מצב. במועצה הודיעו כי החל מהבוקר הוחלט לתגבר את האבטחה בבתי הספר ואת הסיורים בקריית החינוך ובמרכזים. כמו כן שונו מסלולי הסעות (הודעה מסודרת נמסרה לתושבים). “אנו קוראים לתושבים לשמור על מתינות ולהמשיך ולקיים את ערך החיים המשותפים והמכבדים במועצה, גם בימים קשים ומורכבים אלה”.

עוד במבזקים

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

דילוג לתוכן