• פרדס חנה-כרכור – חדשות מתפרצות | סיכום אוגוסט 2020

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

• פרדס חנה-כרכור – חדשות מתפרצות | סיכום אוגוסט 2020

-

מגדלור-פיד ♋

חדשות מתפרצות פרדס חנה-כרכור: עדכונים שוטפים במהלך היום על מה שקורה במושבה וסביבתה

פעוט טבע בבריכה פרטית בפרדס חנה – מצבו קשה

30.8, 15:50 || בשעה 15:05 התקבל דיווח במוקד 101 של מד”א במרחב שרון על פעוט שטבע בבריכה פרטית בבית בפרדס חנה כרכור. חובשים ופראמדיקים של מד”א טיפלו ופינו רמב”ם פעוט בן 3 במצב קשה מורדם ומונשם. חובש רפואת חירום במד”א משה לוי, סיפר: “כשהגענו למקום הובילו אותנו לחצר הבית בסמוך לבריכה ראינו שמעניקים טיפול רפואי ראשוני בהדרכה טלפונית של מוקד מד”א. הפעוט היה בהכרה מעורפלת וביצענו בדיקות רפואיות, הוא סבל ממצוקה נשימתית, הרדמנו והנשמנו אותו ופינינו אותו לבית החולים כשמצבו קשה ויציב”.

מהמשטרה נמסר: “המשטרה החלה בבדיקה עם קבלת דיווח על ילד בן 3 שטבע בבריכה בפרדס חנה.
הילד פונה במצב קשה (ע”פ גורמי רפואה) למרכז הרפואי הלל יפה בחדרה. כוחות משטרה נמצאים במקום והחלו בבדיקת נסיבות האירוע”.

צילום: דוברות מד”א

ילד בן 11 נפגע מרכב ברחוב נץ פינת זמיר בפרדס חנה

23.8, 17:51 || ילד קטן נפצע לאחר תאונת דרכים בין אופנוע לרכב אחר הצהריים בפרדס חנה. במוקד 101 התקבל דיווח על התאונה ברחוב נץ פינת זמיר. חובשים ופראמדיקים שהגיעו למקום טיפלו בילד בן 11 עם חבלות ראש במצב בינוני ובהמשך פינו אותו באמבולנס לבית החולים הלל יפה בחדרה. חובש מד”א ירין חרבי סיפר כי “הילד שכב על הכביש בסמוך לאופנוע עליו רכב כשהוא בהכרה וסובל מחבלות ברגליים. ביצענו בדיקות רפואיות והענקנו לו טיפול ראשוני שכלל קיבועים ומתן משככי כאבים. אחר כך פינינו אותו במצב יציב להמשך טיפול בבית החולים”.


אביעד סיני דורש לטפל במהירות בהסדרי הבטיחות סביב שכונת העומרים ובכניסה לביה”ס החקלאי

18.8, 7:38 || חבר המועצה, עוה”ד אביעד סיני, פנה השבוע אל וועדת תיאום תנועה במועצה המקומית פרדס חנה כרכור, בבקשה לקבוע הסדרי בטיחות כולל פסי האטה, במפרים ומראות בשכונות הסובבות את שכונת העומרים (הטריז) ההולכת ונבנית וכן התקנת פסי האטה ובמפרים בכניסה לבית הספר החקלאי מדרך הנדיב בהקדם וללא דיחוי. פנייתו זו במקביל לפניית עשרות משפחות משכונת נווה התות לגבי נושאים הדורשים טיפול בעקבות בניית שכונת עומרים והתשתיות בה, בהן בין היתר ישנה דרישה לשיפור הבטיחות ובפרט לאור תנועת המשאיות בדרך לשם ומשם.

עוה”ד סיני מפרט: “הבנייה חשובה והכנת התשתיות לשם כך לרבות מחלף חנה (מחנה 80) והכביש שעתיד להיסלל מדרך הנדיב מול בית הספר רבין ועד לכיכר ה-8 בכרכור מתבקשת וראויה. יחד עם זאת, במקביל, עלינו לראות איך מצמצמים ככל הניתן את הפגיעה בתושבי השכונות הסמוכות. ממילא כלל הכבישים הבין עירוניים (דרך הנדיב, דרך פיק”א, דרך הים, רחוב המייסדים) הם אתגר לא פשוט לישוב ולתושבים העוברים ושבים בו. כעת, עם בניית שכונת עומרים הבעיה גדלה וחשוב שנעשה הכל על מנת להקל את עומס התנועה ולהפחית מהירות”.


איגוד ערים וטרינרי: חיסוני כלבת יתקיימו בפרדס חנה-כרכור בסוף אוגוסט

6.8, 9:34 || בתאריך 24.8.2020 בין השעות 09:00- 11:00 יבוצעו חיסוני כלבת ע”י איגוד ערים וטרינרי שומרון ובשיתוף אגף שפ”ע. בהתאם להוראות פקודת הכלבת, כל בעל/ת כלב חייב מידי שנה לדאוג לחיסון כלבו מפני מחלת הכלבת. כל כלב/ה מגיל שלושה חודשים ומעלה חייב בחיסון. לפרטים נוספים.


חבר מועצת פרדס חנה-כרכור לשעבר איציק לב – עזב את המושבה ועבר לגור בעיר השכנה

29.8, 20:27 || חבר מועצת פרדס חנה-כרכור לשעבר, איציק לב, עזב את המושבה ועבר לגור בעיר חריש הסמוכה. לב, היה חבר מועצה בקדנציה הקודמת, בזמן כהונתו של חיים געש ובהמשך כהונתו של מחליפו אלדד בר-כוכבא. בבחירות האחרונות התמודד אך לא נכנס למועצה. לב הודיע על המעבר בעמוד הפייסבוק שלו. “פתחנו פרק חדש בספר החיים שלנו, בחרנו לעבור לגור בחריש”, כתב, “כל מעבר הוא הזדמנות ולעבר לבית זה מסע רגשי, זה ריצה למחוז לא מוכר שבו ניתן לגלות בכול פעם משהו חדש ומרגש”.

לב הוסיף: “חריש היא עיר בבניה ועל כן יש לנו את הזכות להצטרף לתושבים הקיימים ולקחת חלק בתהליך, הזדמנות להכיר חברים ומשפחות חדשות, להכיר את הקהילה המדהימה שמתלכדת סביב העיר. תודה רבה לך פרדס חנה כרכור ההיית לי הרבה יותר מרק בית לגור ולגדל את ילדי, לעד אוהב ואשמור לך פינה חמה בלב.  מי ייתן ובביתנו תשרור השלווה ומהחלונות תנשבנה רוחות של שמחה, בריאות ופרנסה”.


“עשרת העצים הכי הכי” יבחרו על ידי תושבים במיזם של המועצה המקומית פרדס חנה-כרכור

22.8, 20:12 || המועצה המקומית פרדס חנה כרכור יוצאת עם קול קורא מיוחד במינו לתושבי המושבה, “עשרת העצים הכי הכי” במטרה להעלות את המודעות הציבורית להשפעה ולתועלת העצים במרחב הציבורי ובמרחב הפרטי. תושבי פרדס חנה כרכור, מכירים עץ מיוחד, נדיר, מעניין, משמעותי במרחב המושבה, מוזמנים להעלות תמונה ומיקום מדויק של העץ לפוסט “עשרת העצים הכי הכי” הנמצא בדף הפייסבוק של המועצה עד לתאריך 1.9.2020.

ועדה מקצועית הכוללת את אגרונום המועצה, יחידה סביבתית ומתנדבים יבקרו באתרים השונים לבחון ולהכיר את המועמדים שלנו. עשרת העצים המובילים שייבחרו יקבלו שנה של טיפול מקצועי וליווי של אגרונום המועצה על מנת שיוכלו להמשיך לשגשג ולהיות משמעותיים במרחב המושבה שלנו. המיזם הוא חלק מתפיסה רשותית אותה מובילה ראש המועצה ואגף שפ”ע לטיפוח היער העירוני על מגוון שכבות הצומח שבו וכחלק מחיזוק המודעות הציבורית להשפעה ולתועלת העצים במרחב שלנו. בצילום: האלון הבודד, דוברות המועצה


לרגל ט”ו באב: המועצה תקים דרייב אין ראשון בפרדס חנה-כרכור ותקרין בו סרט בחינם

3.8 || לרגל ט”ו באב יזמה המועצה דרייב אין לצפייה בקומדיה “עשיר בהפתעה”. מדובר במתחם דרייב אין שיוקם ברחבת החניה, בסמוך לבניין המועצה. מהמועצה נמסר: “כניסה למתחם הדרייב אין החל מהשעה 20:00 ועד לשעה 20:45, לא תותר כניסה לאחר שעה זו. הקרנת הסרט בשעה 21:00. בהתאם להנחיות משרד הבריאות והנחיות התו הסגול, אנו נדרשים לרישום מקדים לקראת האירוע. שימו לב! לא תותר כניסת תושבים ללא רישום מוקדם”. לאחר מספר שעות בהן הרישום התבצע באתר המועצה, נמסר כי נגמר מלאי הכרטיסים לערב המיוחד.


תושב פרדס חנה נעצר עם מאות גרמים של חומרים אסורים וכשהוא נוהג ברכב תחת פסילה

27.8, 12:40 || המשטרה עצרה אמש תושב פרדס חנה כשברשותו מאות גר’ חומרים החשודים כסמים שלא לצריכה עצמית. במסגרת האכיפה הממוקדת של משטרת ישראל בנגע בסמים, עצרו אמש בלשי תחנת חדרה תושב פרדס חנה כבן 30 כשהוא נוהג ברכב בזמן פסילה, כאשר בחיפוש ברכבו וכן בביתו תפסו הבלשים למעלה מ 200 גרם חומרים החשודים כסמים מסוג חשיש, מריחואנה ו md, שהועברו להמשך מיצוי ראיות במעבדות הזיהוי הפלילי של המשטרה. המשטרה עצרה לחקירה את החשוד והבוקר בקשה את הארכת מעצרו בבימ”ש השלום חדרה, אשר קבע את המשך מעצרו עד תאריך 30.8.2020


המחאה לאות תמיכה בנערה מאילת: מעל 100 מפגינים וראשת המועצה הגיעו לצומת כרכור

23.8, 9:33 || מעל 100 מפגנים הגיעו לצומת כרכור שבמועצה המקומית פרדס חנה כרכור, ביניהם ראש המועצה המקומית פרדס חנה כרכור, הגר פרי יגור, במחאה הארצית למיגור תופעת האלימות המינית נוכח האונס המזעזע של בת ה- 16 באילת. פרי יגור וחברות פורום ה- 14 בהתייחסותן למקרה המזעזע של אונס בת ה- 16 באילת: “המקרה המזעזע השאיר מדינה שלמה המומה ומלאת חרדה וזעם, מחויבות לשלב ידיים למיגור תופעות של אלימות מינית, אלימות כלפי נשים ואלימות בכלל” ההתייחסות המלאה בתגובות.

גם מועצת הנשים שלנו יצאה לאחרונה בקמפיין “נורות אדומות” למאבק בנגע האלימות כלפי נשים. מועצת נשים קוראות לכל מי שרוצה להצטרף אלינו – נשים וגברים, נערות ונערים, לבוא ולתת יד לעשייה חשובה זו, ולהשפיע ולייצר ביחד איתנו שיח מכבד במרחב היישובי פרטים בדף הפייסבוק של מועצת נשים פרדס חנה כרכור. (עדכון ראשון: 9:33)


בן 4 טבע בבריכה בפרדס חנה-כרכור, הובהל לבית חולים במצב בינוני

13.8, 16:25 || טביעה בבריכה בפרדס חנה: בשעה 15:41 התקבל דיווח במוקד 101 של מד”א במרחב שרון על טביעה בבריכה ציבורית בפרדס חנה-כרכור. חובשים ופראמדיקים של מד”א העניקו טיפול רפואי ופינו לבית החולים ‘הלל יפה’ פעוט כבן 4 במצב בינוני עם קשיים בנשימה.

אביעד קעטבי חובש באיחוד הצלה סיפר: “כשהגעתי למקום סיפרו לנו כי הילד טבע בבריכה ונמשה מהמים ע”י המציל ללא הכרה. תוך כדי הסיוע הראשוני ומתן חמצן הילד למרבה הנס שב להכרה ופונה לבית החולים הלל יפה בחדרה כשמצבו בשלב זה מוגדר בינוני”.

441401cookie-check• פרדס חנה-כרכור – חדשות מתפרצות | סיכום אוגוסט 2020

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

 

דילוג לתוכן