סופת הגשמים במושבות || ההרוג בטביעה בבנימינה: ערן הרנשטט בן 72; הרוג נוסף אותר באיזור נחל תנינים

הותר לפרסום שמו של הגבר שנסחף למוות בנחל ליד גבעת עדה: זהו ערן הרנשטט בן 72 מבנימינה # במקביל: לאחר שעות של חיפושים אותר רכב בנחל תנינים עם גופת גבר ללא רוח חיים

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

סופת הגשמים במושבות || ההרוג בטביעה בבנימינה: ערן הרנשטט בן 72; הרוג נוסף אותר באיזור נחל תנינים

הותר לפרסום שמו של הגבר שנסחף למוות בנחל ליד גבעת עדה: זהו ערן הרנשטט בן 72 מבנימינה # במקביל: לאחר שעות של חיפושים אותר רכב בנחל תנינים עם גופת גבר ללא רוח חיים

מגדלור-פיד ♋

6.1, 8:35 || הותר לפרסום כי שם ההרוג אתמול בערב (5.1) בבנימינה הוא  ערן הרנשטט, בן 72 תושב המושבה. ערן אב ל-3 ילדים. המועצה המקומית הוציאה הודעה על מותו עם תמונה מלפני מספר שנים – באדיבות חבריו.

כפי שדיווחנו, הגבר נסחף עם רכבו ונלכד בתוכו ככל הנראה במעבר תת קרקעי באיזור נחל תנינים. בשעה 18:16 נפתח אירוע של רכב שנפל לתעלה ונלכד בהצפה. למקום יצאו 3 צוותים בפיקודו של רס”ר מג’די טיארה. לוחמי היחידה לחילוצים מיוחדים החלו בניסיונות חילוץ ובעזרת 3 כלי צמ”ה ביצעו הנפה של הרכב. (המשך הידיעה בהמשך הכתבה).

התושב שנסחף למוות ומציאת הרכב הנוסף בנחל תנינים. צילום: רפרודוקציה ודוברות המשטרה

ובאירוע מקביל, התקיימו במשך שעות ארוכות חיפושים אחר גבר תושב ערערה שנסחף עם רכבו ונעלמו עקבותיו (החל מיום ראשון בצהריים). בהמשך לחיפושים אלו – אותר לפנות בוקר גבר ללא רוח חיים, טרם ידוע האם מדובר בתושב ערערה. ממד”א נמסר בהקשר זה כי “פראמדיקים מדווחים על גבר כבן 45 ללא סימני חיים וקובעים את מותו”.

פראמדיקית מד”א מאי דיין סיפרה: “מיד כשהתקבל הדיווח במוקד 101 של מד”א על איתור הרכב במים והגבר שלכוד מחוסר הכרה בסמוך אליו הוזנק צוות אמבולנס למקום האירוע אבל עקב תוואי השטח לא הייתה גישה לנחל עצמו. לאחר פעולות החילוץ הגבר שהיה מחוסר הכרה הוצא מהנחל והובא ברכב לחבירה איתנו סמוך לרמת מנשה. הוא היה מחוסר הכרה וללא סימני חיים ולאחר בדיקות רפואיות בניידת לא נותר לנו אלא לקבוע את מותו.”

מהמשטרה נמסר כי משטרת ישראל בשת”פ כב”ה ומתנדבים, המשיכו הבוקר בסריקות אחר הגבר שנסחף אתמול בנחל סמוך לגבעת ניל”י . במסגרת החיפושים, אותר לפנות בוקר בנחל רכב ובתוכו גבר ללא רוח חיים אשר טרם זוהה . בתום הליך זיהוי ודאי בשטח ועדכון המשפחה ייצא עדכון נוסף. במקביל, הודיעו בכבאות כי נכון לבוקר, נעצרו החיפושים בשטח.


5.1, 20:20 || הרוג ברחוב הגיא בבנימינה: אדם כבן 71, תושב בנימינה נסחף עם רכבו ונלכד בתוכו ככל הנראה במעבר תת קרקעי. בשעה 18:16 נפתח אירוע של רכב שנפל לתעלה ונלכד בהצפה. למקום יצאו 3 צוותים בפיקודו של רס”ר מג’די טיארה. לוחמי היחידה לחילוצים מיוחדים החלו בנסיונות חילוץ ובעזרת 3 כלי צמ”ה ביצעו הנפה של הרכב, העמידו אותו על הגלגלים וביצעו סריקה נוספת לשלילת לכודים נוספים.  לוחמי היל”מ הפגינו רמה מקצועית גבוהה תוך ביצוע המשימה. לצערינו מהרכב הוצא הלכוד הרוג – תושב בנימינה בן 72. “פראמדיקים של מד”א קובעים את מותו של גבר בן 71 שחולץ מהרכב כשהוא ללא סימני חיים”, נמסר ממד”א.

מהמשטרה נמסר כי “המשטרה בודקת נסיבות מציאת גופה ברכב בבנימינה. הערב התקבל דיווח במוקד 100 על גבר הנמצא בתוך רכב, שנפל לתוך תעלת נחל תנינים בבנימינה. כוחות משטרה והצלה שהגיעו למקום החלו בחילוץ הרכב מהתעלה ואתרו בתוכה אדם ללא רוח חיים. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע”.

אריה צ’יפקיס חובש באיחוד הצלה: “כשהגענו למקום נתקלנו ברכב ששקע במים לאחר שנסחף לוואדי. צוותי כיבוי חילצו את הרכב ולמרבה הצער נקבע מותו של הנהג בזירת האירוע”.


5.1, 19:20 || סריקות אחר גבר שנסחף בנחל באזור גבעת ניל”י: כוחות משטרה רבים, לוחמי מג”ב, יחידות חילוץ של משטרת ישראל וכוחות כב”ה , ממשיכים בסריקות בסיוע מסוק משטרתי.

על פי מידע ראשוני עולה, כי הגבר יחד עם בנו כבן 27 נסעו עם רכבם באזור הנחל הסמוך לגבעת ניל”י וכאשר ניסו לחצות את הנחל נסחפו בשטפון , כאשר הבן הצליח להיחלץ מהנחל ואילו האב נסחף במורד הואדי עד שאבד קשר העין עמו.

בתוך כך, מפקד תחנת זכרון יעקב פתח חפ”ק באזור הנחל, לשם קליטות הכוחות, תדרוכם והצבתם עפ”י גזרות, כאמור בסיוע מסוק משטרתי שחג מעל במטרה לנסות ולאתרו באמצעים טכנולוגים נוספים.

פראמדיק מד”א צביקה וייס סיפר: “קיבלנו דיווח במד”א על רכב שנסחף בשיטפונות ונערכים חיפושים לאיתור 3 אנשים שהיו בו, הגענו עם הניידת טיפול נמרץ לשטח סלעי סמוך לגבעת ניל”י שם חברנו עם כוחות המשטרה. כעבור זמן עודכנו ששנים מנוסעי הרכב, צעיר בן 20 וגבר בן 52 הצליחו להגיע לגדה ושהם מחולצים ע”י כוחות הכיבוי ויחידת חילוץ לחבירה איתנו סמוך למחלף עין תות בכביש 6. הם היו בהכרה מלאה ונסערים, הבגדים שלהם היו רטובים והם סבלו מהיפותרמיה קלה. הכנסנו אותם במהירות לניידת טיפול נמרץ המחוממת וביצענו בדיקות רפואיות תוך כדי פינוי לבית החולים כשמצבם יציב”.

יחידת כלבנים של הכבאות. צילום: דוברות כבאות חוף

נכון לשעה 19:45: ריבוי אירועים בגזרת חדרה – 20 איש נתקעו במחצבת שפייה

בכבאו הוציאו עדכון המסכם את השעות האחרונות בגזרה. “כרגע מנוהלים 5 אירועים במקביל בתחנה איזורית חדרה. מאמץ עיקרי נמצא בנחל תנינים סמוך לגבעת ניל”י. הילד חולץ מהשטח והוא פונה. בגבעת עדה – חילוץ מרכב מתחת למים – נשלל הימצאות לכודים ברכב. מחצבת שפייה – 20 איש לכודים, ללא סכנה, במחצבה בלי יכולת לצאת. בנימינה 652, לכודים ברכב יושבים על הרכב. בפורדיס לכוד על הגג. מדובר בריבוי אירועים אדיר, חפ”ק כב”ה בסונול גבעת עדה. כרגע פועלים 22 צוותים מחדרה חיפה ולהב”ה”.

כביש 652 וכביש 2 מחלף זכרון – נחסמו עקב הצפות

בנוסף, מהמשטרה נמסר כי כביש 652 נסגר לתנועה ממבצר שוני לכיוון בנימינה לשני הכיוונים בעקבות הצפות והציבור הנהגים מתבקש לנסוע בדרכים חלופיות. כמו כן, כביש 2 מחלף זכרון לצפון נחסם לתנועה בעקבות הצפות על הכביש.

בנוסף, באור עקיבא הוצפו חניונים של בניינים משותפים בלב העיר. אחרי שקולטני ניקוז היו חסומים ושוחררו המצב השתפר אך עדיין נרשמו תלונות תושבים בנוגע להצפות בחלק מאיזורי החניות.

במשטרה חוזרים מדגישים: מדובר במערכת מזג אוויר חורפית המלווה במפגעים מסכני חיים שטפונות והצפות ולפיכך הציבור נדרש להיות קשוב להנחיות מצילות חיים שמופצות על ידה באמצעי התקשורת השונים. על הנהגים להתאים את מהירות הנהיגה לתנאי הדרך ולהימנע מכניסה אל מוקדי שיטפונות והצפות מסכני חיים.

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך