פרסום ראשון: עיריית אור עקיבא קיבלה עוד 30 מיליון ש”ח להרחבת רחוב ביאליק

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

פרסום ראשון: עיריית אור עקיבא קיבלה עוד 30 מיליון ש”ח להרחבת רחוב ביאליק

-

מגדלור-פיד ♋נמשכות העבודות ברחוב ביאליק באור עקיבא: העירייה קיבלה השבוע עוד כ-30 מיליון ש”ח להרחבת הרחוב. העירייה עוד צפויה לגייס 10% נוספים מהסכום מאגרות והיטלים מרמ”י.

 בין היתר הסכום יכלול עבודות להרחבת הכביש ברחוב ל-4 נתיבים עד סוף הרחוב בצפון העיר. ההתחברות למחלף צפויה להיעשות גם במסגרת העבודות.

בספטמבר 2017 הושלמו עבודות התקנת תאורת רחוב חכמה בחלק החדש שנבנה בפארק ביאליק בעיר.

באותו החודש הותקנה התאורה – מנורות רחוב על ידי קבלן שנבחר להתקנה זו. הוא התקין למעלה מ-30 עמודי תאורה שכאלה המחוברות לפאנלים סולאריים – ותאורה דולקת אך ורק מאנרגיית השמש. האנרגיה נשמרת במהלך היום ומנוצלת בלילה כאשר הייחודיות של המנורות היא שהן מתעמעמות בזמן שאין תנועה על השביל. ברגע שעובר במקום הולך רגש או רוכב אופניים – התאורה מתחזקת.


איציק פתיתו, שמלווה את ההליך מציין, כי התאורה החכמה יודעת “לדבר” אחת עם השניה ומלווה את האדם לאורך השביל עם התעצמות תאורה והחלשתה בהתאם להתקדמות בדרך.

“בפעם הראשונה הצלחתי להחדיר לתודעה פה אנרגיה סולארית”, אומר פתיתו. “אלה פלטות סולאריות אשר מספקות אנרגיה סולארית- אנרגיה ירוקה לחלוטין. היא תאיר את כל שביל האופניים, היא לא מחוברת לשום כבלי חשמל, ניצול מלא של אנרגיית השמש”.


פתיתו מציין כי עלויות ההקמה של התאורה זולה יותר מעמודי חשמל רגילים. גם בגן בוב ראסל לשעבר, בו מוקמת חניה מרווחת יותר, תותקן תאורה סולארית. זו תוכל “לזוז” משם ברגע שיהרסו את המקום בעתיד, וניתן למעשה להעתיק אותה לכל מקום שבו יחפצו במחלקת ההנדסה.

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
ענו על משאל מגדלור-ניוז: איך תחגגו השנה את ראש השנה?

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן