החקירה נתקעה: שוחררו 5 הצעירים שנחשדו במעורבות ברצח אלון סימנדוייב באור עקיבא

האם חקירת רצח הצעיר אלון סימנדוייב באור עקיבא בחודש פברואר האחרון נקלעה למבוי סתום? על פי החלטת בית המשפט (10.5) – נראה שכן, לאחר שכלל החשודים, 5 במספר, שנעצרו בחשד למעשה – שוחררו ממעצר.
החשודים שנעצרו במהלך החודש האחרון הם אושר א’ (30), מתן א’ (24), דניאל י’’ (23), סתיו כ’ ורועי א’, כולם תושבי חדרה.

זירת הרצח בשכונת קנדי בחודש פברואר האחרון | צילום: דוברות המשטרה

האירוע עצמו התרחש סביבות השעה 5:00 (12.2, שבת). אז התקבל דיווח במוקד 101 של מד”א במרחב שרון על פצוע מאירוע אלימות ברחוב יחיאל וייסנברג באור עקיבא (שכונת קנדי). אל המקום הוזעקו חובשים ופראמדיקים של מד”א שהעניקו טיפול רפואי ופינו לבית החולים ‘הלל יפה’ בחדרה את סימנדוייב במצב קשה כשהוא מורדם ומונשם. אתמול כאמור הוא נפטר מפצעיו. חוקרי היחידה ללוחמה בפשיעה במרחב מנשה (יל”פ מנשה) פתחו לפני כחודשיים וחצי בחקירה המואצת עם קבלת הדיווח בדבר הרצח.


כעבור יומיים, בבית החולים שיבא בתל השומר נקבע מותו של סימנדוייב בן ה-25. במשטרה העריכו באותם הימים כי הרקע לירי הוא ככל הנראה סכסוך בין עבריינים והמשטרה חוקרת בחשד לרצח – טרם נעצרו חשודים. אחד מכיווני החקירה שנבדק הוא האם הירי שפגע באלון, היה מכוון למישהו אחר.

מצלמות האבטחה גילו רכב וקטנוע שנמלטו מהזירה

במהלך החקירה, חלקה סמויה, של היחידה לחקירת פשעים (יל”פ) במרחב מנשה, נתפסו צילומים ממספר מצלמות אבטחה בו נראה מסלול הבריחה של החשודים לכאורה מהזירה, בין היתר בעזרת רכב וקטנוע. בנוסף, מתפסו מוצגים שונים כמו כפפות, מסיכות ועוד שעליהם שרידי ירי, מה שהעלה את החשד כנגד המעורבים.

החשודים, כך נודע, שמרו על זכות השתיקה לאורך כל החקירה הארוכה וסירבו לענות על שאלותיהם של החוקרים. בין היתר, שומנו לחקירה אנשים רבים שנחקרו בפרשה.

למרות שבמשטרה סברו כי חומרי החקירה מספקים, אלה לבסוף לא הספיקו להתגבשות כתב אישום. המשטרה התייצבה להארכת מעצר נוספת השבוע אך שופטת בית המשפט בחדרה קרן אניספלד, סברה כי אין מקום נכון לעכשיו להותירם במעצר והורתה על שחרורם ללא שום תנאים מגבילים.
את החשודים ייצגו עורכי הדין שי לוי, ג’קי סגרון, יניב דניאל, רותם כהן, דורון נוי ותמיר סננס וטענו בין היתר כי למרשיהם אין קשר לאירוע.


עוד במבזקים

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

דילוג לתוכן