ברקוד ירוק לעסקים: נחשפה היוזמה הסביבתית לבעלי עסקים בזכרון יעקב

עסקים מקומיים למען הסביבה: השבוע נערך בבר אדמונד שבשמורה בזכרון יעקב מפגש ההשקה של “ברקוד ירוק לעסקים” – יוזמה של המחלקה לאיכות הסביבה וקיימות במועצה. המטרה: להציג לבעלי עסקים מקומיים את עקרונות הפרויקט הסביבתי והחדש. טליה מבור, מנהלת המחלקה יחד עם עדי ברזון חשפו בפני הנמצאים לא רק את חשיבות ההתגייסות של בעלי העסקים למען הסביבה שבה הם חיים ופועלים, אלא גם את הקריטריונים לקבלת אותו תו “ברקוד ירוק” שניתן יהיה להציג בכניסה לעסק, דרכי ההתאמה של העסקים לדרישות התו.

בהמשך נהנו המשתתפים להקשיב להרצאה מצוינת מפיו של הכלכלן הסביבתי חגי קוט שבמהלכה  ניתנו הסברים מעמיקים לכך שעסק ירוק הוא גם רווחי, גם חברתי וגם סביבתי. המהלך יעניק בסופו של יום רווח כפול, גם אידאולוגי וגם כלכלי נטו.


// צילום: דוברות המועצה

אלון, בעלים של בר אדמונד שאירח את המפגש: “ברגע שנחשפתי, לפני כחודשיים, לרעיון התחלתי לממש את הגישה הירוקה אצלי בעסק, הגינה שלנו היא טבעית לחלוטין, אין לנו צמחיה מלכותית בכלל. זה גם יפה וגם סביבתי. אנחנו צמצמנו כמעט לחלוטין את השימוש בכוסות פלסטיק למרות שזה גורם לנו יותר עבודה בשטיפת כוסות. בינתיים הסיפוק הוא גדול מאוד, התחושה שאתה עושה משהו טוב לסביבה שלך”.

מבור ציינה כי “צירופם של בעלי העסקים בזכרון יעקב לתהליך של הטמעת הלכות חיים סביבתיות, הינה עוד עליית מדרגה במסגרת המאמץ אותו מובילה המועצה באמצעות המחלקה לאיכות הסביבה לשמירה על משאבי הטבע, ניקיון בנחלת הכלל וצמצום צריכה. אני מודה מעומק הלב לאלון בעליו של פאב אדמונד אשר אירח באופן סביבתי ומכבד את בעלי העסקים. תודה לכל בעלי העסקים שפינו מזמנם לנושא חשוב זה ואני קוראת לכל בעלי העסקים שלא הצליחו להגיע, ליצור קשר עם מחלקת איכות סביבה ולהצטרף למהלך”.

עוד במבזקים

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>


דילוג לתוכן