שרת התחבורה בחוף הכרמל: “כביש ומחלף 721 – יוכפלו. נדון מחדש בהקמת המחלף הדרומי בעתלית”

שרת התחבורה בחוף הכרמל: “כביש ומחלף 721 – יוכפלו. נדון מחדש בהקמת המחלף הדרומי בעתלית”

-

מגדלור-פיד ♋

שרת התחבורה ח”כ מרב מיכאלי הגיעה השבוע (ג’) לחוף הכרמל עם צוותה, לסיור שטח ופגישת עבודה עם גורמי המקצוע במועצה. בין הנושאים שנידונו – הכפלת כביש 4 בין החותרים לכלא 6, הרחבת מחלף עתלית הצפוני הקיים, המשך הסדרת הצמתים בכביש 4 והקמת מחלף דרומי בעתלית. אל השרה וצוותה התלווה גם מנכ”ל נתיבי ישראל, נסים פרץ. ליוו אותם ראש המועצה אסיף איזק וסגניו רפי אבני ואושר וקנין, מנכ”ל המועצה, מהנדס המועצה ונציגי היישוב עתלית – יו”ר הוועד המקומי ישראל שורק, חברת הוועד וראש וועדת תכנון ובניה מירה לביא, נציגי מליאה ומנכ”ל היישוב איתמר שורקי.

בישיבת העבודה שהתקיימה בין הצוותים המקצועיים של המועצה ושל משרד התחבורה נידונו מספר נושאים נוספים: הוצגה התכנית להכפלת כביש 4 בקטע שבין החותרים לכלא 6; הרחבת והסדרת מחלף 721 הקיים כיום (מחלף צפוני עתלית) והגשר, שתיכנס לתכנון מיידית. סוכם על המשך הסדרת הצמתים לאורך כביש 4 – לאחר שהוסדרו הצמתים המסוכנות בכפר גלים, עין הוד-ניר עציון, כרם מהר”ל ודור נחשולים, תוסדר גם צומת עין כרמל.

// שרת התחבורה מיכאלי בחוף הכרמל, השבוע. צילום: דובר צה”ל

המפגש החל על גשר נווה ים, ממנו צפו המשתתפים על האזור בו דורשת הנהגת המועצה להקים מחלף דרומי לעתלית. כזכור, הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה המליצה על הקמת המחלף, והמועצה הארצית לתכנון החליטה לחזור ולדון בנושא רק בחלוף 3 שנים. כעת, לראשונה, הודיעה השרה כי יחודש הדיון בהקמת המחלף, תוך התחשבות בתוכניות הפיתוח והצמיחה של היישוב עתלית והאזור כולו.

לשרה הוצגו מספר נושאים אזוריים נוספים, ביניהם עבודתה של הוועדה האסטרטגית לתחבורה. הוועדה שמה לה למטרה לרכז ולייעל את העבודה המועצתית בתחום התחבורה – תשתיות, דרכים, תחבורה ציבורית וכו’. את עבודת הוועדה מוביל ראש המועצה אסיף איזק. מהנדס המועצה אסף וחנר סיפר על הפרויקט הייחודי שהציגה המועצה במסגרת קול קורא של משרד התחבורה, בהיקף של 13 מיליון ₪:  “שביל המושבים” – שביל אופניים המתוכנן לחבר את כל יישובי החוף.

ראש המועצה אסיף איזק סיכם את הביקור: “תודה גדולה לשרת התחבורה ולצוותה, לשותפים שלנו בנת”י ובגופי התכנון השונים, שהשתתפו בסיור. העלינו לדיון נושאים חשובים ביותר, ואני שמח שחוף הכרמל תמשיך להתקדם ולהתפתח גם בתחום התחבורה: הסדרת כבישים, פיתוח תשתיות אזוריות והגדלת המענים הקיימים – כל אלה ישפרו משמעותית את החיים כאן בחוף הכרמל”.

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אולי יעניין אותך

עידו בן ה-27 נהרג ממכונה חלקאית בגולן: “משפחה שורשית מאוד באור עקיבא, טרגדיה ועצב גדול”

עמר, נמצא ביום שישי ללא רוח חיים בשטח חקלאי של המשפחה במועצה האזורית גולן, סמוך לטרקטור שבו נהג * על פי מה שנודע ל’מגדלור ניוז’, מדובר ככל הנראה בחלק מציוד המכני עמו עבד הצעיר שהתנתק ופגע בו בעוצמה. הדבר הוביל לפגיעה קשה ובהמשך למותו * באור עקיבא סיפרו כי המשפחה היא מוכרת ושורשית בעיר

לידיעה המלאה

דילוג לתוכן