גם אתם קיבלתם דוח על שימוש בנייד בכביש 4?

מאת: מערכת מגדלור ניוז, 10.06.2019, 12:27

כביש 4 - הכביש שבו ניתנו הכי הרבה דוחות על שימוש בטלפון נייד בחמש השנים האחרונות • בין זכרון יעקב לחדרה: בשנה האחרונה חלה עלייה בכמות האכיפה: שוטרים סמויים וגלויים, קטנועים ומצלמות דרך אוטובוסים

ניידת משטרת התנועה || צילום: דוברות המשטרה

כביש 4 – חיפה-תל אביב הישן – נמצא במקום הראשון בארץ במתן דוחות תנועה בחמש השנים האחרונות על שימוש בטלפון סלולרי בזמן הנהיגה. מספר הדוחות מדבר על 43,612. 

על פי הנתונים שפורסמו הבוקר בעיתון “ידיעות אחרונות” כי במקום השני נמצא כביש 20, נתיבי איילון, עם 28,236 דו”חות, ובמקום השלישי נמצא כביש מספר 1, ירושלים-ת”א, שם חולקו בחמש השנים האחרונות 21,664 דו”חות. 

לבקשת התנועה לחופש המידע, מדברים הנתונים על הכפלת מספר הדוחות שחילקה המשטרה על שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה, בשלוש השנים האחרונות. 

המדינה מרוויחה מהכנסות מדוחות הסלולר בארבע השנים האחרונות, כולל שנה זו – 2019, כחצי מיליארד שקלים. 

בחודשים האחרונים חלה עלייה במספר שוטרי התנועה הנמצאים בכביש 4 גם באזורינו – בין זכרון יעקב לחדרה. מדובר בשוטרים בניידות משטרת התנועה הקולטים נהגים המשתמשים בנייד, שוטרים סמויים ובמדים, שוטרים הרוכבים על קטנועים ונוסעים בין רכבים וקולטים את המשתמשים תוך שניות ואף בשוטרים העולים לאוטובוסים ומצלמים נהגים ומספרי רכבים המשתמשים בניידים. 

לפני כשלושה חודשים פרסמנו כי במהלך האכיפה שבוצעה על כביש 4 בין צומת פוריידיס לצומת כפר סבא, בין היתר גם אור עקיבא וחדרה, נרשמו עשרות דו”חות נגד נהגים שעשו שימוש בטלפון הנייד, כאשר חלקם נעצרו על ידי השוטרים בניידות והוצג בפניהם צילום העבירה. 

האכיפה בוצעה באמצעות מצלמות סטילס, ניידות גלויות/סמויות ושוטרים שעלו כנוסעים תמימים בבגדים אזרחיים על קווי שירות של אוטובוסים, ותיעדו במצלמת הסטילס עבירות של נהגים שעשו שימוש בטלפונים ניידים בזמן שהם נוהגים במקביל לאוטובוסים.