גם אתם קיבלתם דוח על שימוש בנייד בכביש 4?

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

גם אתם קיבלתם דוח על שימוש בנייד בכביש 4?

-

מגדלור-פיד ♋

ניידת משטרת התנועה || צילום: דוברות המשטרה

כביש 4 – חיפה-תל אביב הישן – נמצא במקום הראשון בארץ במתן דוחות תנועה בחמש השנים האחרונות על שימוש בטלפון סלולרי בזמן הנהיגה. מספר הדוחות מדבר על 43,612. 

על פי הנתונים שפורסמו הבוקר בעיתון “ידיעות אחרונות” כי במקום השני נמצא כביש 20, נתיבי איילון, עם 28,236 דו”חות, ובמקום השלישי נמצא כביש מספר 1, ירושלים-ת”א, שם חולקו בחמש השנים האחרונות 21,664 דו”חות. 

לבקשת התנועה לחופש המידע, מדברים הנתונים על הכפלת מספר הדוחות שחילקה המשטרה על שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה, בשלוש השנים האחרונות. 

המדינה מרוויחה מהכנסות מדוחות הסלולר בארבע השנים האחרונות, כולל שנה זו – 2019, כחצי מיליארד שקלים. 

בחודשים האחרונים חלה עלייה במספר שוטרי התנועה הנמצאים בכביש 4 גם באזורינו – בין זכרון יעקב לחדרה. מדובר בשוטרים בניידות משטרת התנועה הקולטים נהגים המשתמשים בנייד, שוטרים סמויים ובמדים, שוטרים הרוכבים על קטנועים ונוסעים בין רכבים וקולטים את המשתמשים תוך שניות ואף בשוטרים העולים לאוטובוסים ומצלמים נהגים ומספרי רכבים המשתמשים בניידים. 

לפני כשלושה חודשים פרסמנו כי במהלך האכיפה שבוצעה על כביש 4 בין צומת פוריידיס לצומת כפר סבא, בין היתר גם אור עקיבא וחדרה, נרשמו עשרות דו”חות נגד נהגים שעשו שימוש בטלפון הנייד, כאשר חלקם נעצרו על ידי השוטרים בניידות והוצג בפניהם צילום העבירה. 

האכיפה בוצעה באמצעות מצלמות סטילס, ניידות גלויות/סמויות ושוטרים שעלו כנוסעים תמימים בבגדים אזרחיים על קווי שירות של אוטובוסים, ותיעדו במצלמת הסטילס עבירות של נהגים שעשו שימוש בטלפונים ניידים בזמן שהם נוהגים במקביל לאוטובוסים.

60240cookie-checkגם אתם קיבלתם דוח על שימוש בנייד בכביש 4?

האם הכתבה עניינה אותך? ▲

מגדלור-פיד ♋

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך

כתב אישום נגד אב ובנו – הבן דרס אישה במעבר חצייה, האבא בא לחפות עליו

במהלך החקירה עלה החשד כי מי שנהג ברכב ופגע בהולכת הרגל הוא לא אחר מבנו של מי שהציג עצמו בזירה כנהג הרכב הפוגע וכי עד להגעת השוטרים למקום, הספיקו האב והבן להתחלף כך שהוצג לשוטרים כאילו האב הוא שנהג ברכב בעת התאונה

לידיעה המלאה