בית הכנסת הזמני פורק: לאן יילך ציבור מתפללי עין-הים בחדרה? 

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

בית הכנסת הזמני פורק: לאן יילך ציבור מתפללי עין-הים בחדרה? 

-

מגדלור-פיד ♋

במשך שנים רבות תושביה המסורתיים של שכונת עין הים בגבעת אולגה, סבלו בשל אי בניית בית כנסת בשכונה הגדולה המונה מאות תושבים.

חלק מציבור המתפללים, היו נאלצים ללכת עד לשכונת אלי כהן בגבעת אולגה הישנה על מנת להתפלל בשבתות ובימי חול, וחלק אחר נאלץ להתפלל במבנים זמניים או במשרדי מכירות. בשבועיים האחרונים מתפללי עין הים בחדרה מצאו את עצמם ללא קורת גג לאחר שקראוון זמני ששימש אותם כבית כנסת זמני – פורק.

לפני כשבועיים נערכה התפילה במועדון דיירים של אחד הבניינים שהסכים לארח את המתפללים באופן חד פעמי, השבוע התקיימה התפילה באוהל שמוקם בעל שטח ציבורי, והתפילה נערכה תחת חום כבד והמתפללים מתחננים: “תנו לנו שטח זמני, אנו נממן מכספינו הפרטי רכישת קראוון מפואר”.

שכונת עין הים, קיימת כבר למעלה מעשור שנים, אך עד היום לא נבנה בית כנסת במקום ואף לא הוקצאה עבורו קרקע.

צילום: באידבות ש”ס חדרה

לדברי הרב ישראל קטורזה, תושב עין הים, לפני כשבועיים נערכו התפילות במועדון דיירים של אחד הבניינים, אך בעיריית חדרה החליטו למצוא פתרון זמני עבור מתפללי השכונה בשאיפה כי בקרוב הם יתפללו מתוך קראוון קטן הממוקם בתוך בית הספר ‘חופים’, אך גם פתרון זמני זה נתקע לעת עתה בשל התנגדות של מספר תושבים וירד מהפרק.

“בפגישה שקיימתי עם ראש העירייה בנושא, הוא הבהיר שברור לו שבית הספר ‘חופים’ זהו פיתרון זמני, ושבימים הקרובים ינסה למצוא בעבורנו מקום ראוי ומתאים יותר שישמש לפחות בינתיים כבית כנסת, אך נכון לעכשיו גם הפתרון הזמני הזה לא יצא אל הפועל, בשל התנגדות של מספר תושבים קטן, ובשבת האחרונה לצערי התפללנו בפארק של השכונה באוהל שהורכב על ידי התושבים תחת חום כבד”, אומר הרב קטורזה ומוסיף: “יש לנו רעיון: “תנו לנו שטח ואנו נסתדר לבד, אנו מוכנים לקחת על עצמינו לממן מבנה יביל מפואר בעלות של מאות אלפי שקלים, רק תנו לנו שטח על מנת להניח אותו בצורה מסודרת וחוקית”.

יש לציין שלציבור המתפללים בשכונת עין הים לא נמצא במשך שנים פתרון קבע. בתחילה התפללו בביתו של הרב קטורזה, בהמשך כאשר מספר המתפללים גדל, עברו למשרד המכירות כפתרון מאולתר, הפתרון הזמני בבית הספר, עדיין לא יצא אל הפועל, ותושבי שכונת עין הים אובדי עצות לחלוטין.

השבוע, אומר בועז ביטון יו”ר תנועת ש”ס וחבר מועצת העיר: “בושה וחרפה שבשכונה גדולה כמו עין הים בגבעת אולגה המונה מאות רבות של משפחות, אין בית כנסת ראוי לשמו. לא יתכן ששכונת עין הים, בעלת משפחות רבות מסורתיות, לא תתהדר בבית כנסת שיפאר את השכונה. כבר מספר שנים שמשפחת עמרם היקרה, מבקשת לבנות על חשבונה בית כנסת לעילוי נשמת הוריהם ז”ל, אך על מנת להתחיל את הבניה, הם צריכים לקבל שטח מעיריית חדרה, בהליך הקצאה מסודר”.

מעיריית חדרה נמסר לאתר “מיינט חדרה” בתגובה בנושא זה: “בוועדת ההקצאות מעדכנים כי בשכונה יש שטח ייעודי לבית כנסת, אך טרם הוגשה בקשה רשמית להקצאה. במקביל מנסה ראש העיר למצוא פתרונות זמניים. בנוסף, למיטב ידיעתנו, אחד מתושבי השכונה החליט לארח את בית הכנסת בבניין בו הוא מתגורר עד למציאת פתרון”.

 

לכל העדכוניםחדשות חדרה
ענו על משאל מגדלור-ניוז: על מה אתם אוהבים לקרוא הכי הרבה ברשת – איזה תחום מעניין אתכם?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן