האחיות פתחו בשביתה; אחות מאור עקיבא: "אנחנו חוות אלימות"

מאת: איתי טטרו, 7.8.18, 09:41

"לא פעם אני וחברות לעבודה חווינו אלימות מילולית", מספרת הבוקר אחות מהעיר, עם פתיחתה של שביתת האחים והאחיות בתגובה על האלימות בבתי החולים, ועל אי-יישום המלצות הוועדה למיגור האלימות במערכת הבריאות

  


הסתדרות האחיות פתחה הבוקר (שלישי) בשביתה במחאה על האלימות בבתי החולים ועל אי-יישום המלצות הוועדה למיגור האלימות במערכת הבריאות. הוועדה הוקמה באפריל 2017, בעקבות מותה של האחות טובה קררו שהוצתה על-ידי מטפל, ועל רקע נתונים שנצברו לאורך העשור האחרון שהעידו על רמת אלימות גובהה מאוד כלפי צוותים רפואיים בישראל.

הוועדה הגישה את מסקנותיה כבר לפני 9 חודשים, ולדברי הסתדרות האחיות, ההמלצות הללו לא יושמו.

האחיות דורשות את הגדלת כוח-האדם הסיעודי והפחתת העומסים (בין היתר לשם הרגעת המטופלים ומלוויהם), הצבת צוותי ביטחון ייעודיים שימנעו בזמן אמת אירועי אלימות מילוליים ופיזיים וכן החמרה של הענישה כלפי מי שיפגע בחברי הצוות הרפואי. לדברי הסתדרות האחיות, אלה המלצות הדוח שלא יושמו בפועל.

 

 

“אני בהחלט תומכת במאבק האחיות, למרות שמאוד כואבת על כך שיש פגיעה בשירות למטופלים שזקוקים לנו”, אמרה הבוקר “למגדלור ניוז” אחות מאור עקיבא. לדבריה, לא חוותה אלימות פיזית “כי לא אפשרה שזה יקרה, אך בהחלט לא פעם אני וחברות לעבודה חווינו אלימות מילולית”.

לדברי האחות מהעיר, לא פעם מגיעים מטופלים ללא תור המעוניינים להיכנס באופן דחוף, הם חסרי סבלנות – מה שמוביל להתנהגות אלימה. “היה לנו מקרה של מטופל שצעק בחדר המתנה והתפרץ לחדר אחיות. אחות, בניסיון להבין ולנהל דו שיח, הקשיבה והציעה פתרון. המטופל צרח שהיא ‘חובשת סתומה שחייבת לשרת אותו'”.

יו”ר ההסתדרות אבי ניסנקורן התייחס להודעה על השביתה של הסתדרות האחים והאחיות, שהוכרזה בתמיכתו ועל דעתו של יו”ר ההסתדרות. ניסנקורן אמר כי: “אסור להשלים עם נגע האלימות במערכת הבריאות. המדינה לא יכולה להמשיך לעמוד מנגד, בשעה שצוותי הסיעוד והרפואה, אשר מקדישים לילות כימים להצלת חיים, מותקפים מדי יום במקום עבודתם. אנו ניצבים ביחד עם האחיות והאחים, לזעוק את צעקתם עד שיהיה טיפול ומענה מקיף ואמיתי”.

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במסר האדום.

 


תגובות