מאחלים עד 120? האישה המבוגרת בעולם כבר חצתה מזמן את הגיל הזה

מאחלים עד 120? האישה המבוגרת בעולם כבר חצתה מזמן את הגיל הזה

-

מגדלור-פיד ♋

“יום הולדת שמח, עד 120”, היא ברכה ששגורה בפי ישראלים רבים מזה שנים. אבל אם תרצו לאחל את אותה הברכה לאישה המבוגרת בעולם, תצטרכו לחשב מסלול מחדש. יוהנה מזיבוקו מדרום אפריקה הצליחה כנראה לגבור על מלאך המוות, והיא חצתה את גיל 120 כבר לפני כ-8 שנים. על פי המסמכים שמחזיקה המשפחה, יוהנה נולדה בשנת 1894, ולפיכך היא האישה הזקנה בעולם וגילה 128. יוהנה שגרה חווה שבז’וברטון, קלרקסדורפ, בריאה יחסית, ולמרות שהיא סובלת מקשיי נשימה – היא מצליחה לתפקד באורח עצמאי.

בראיון לאתר BLACK ENTERPRISE סיפרה יוהנה מזיבוקו: “הייתי נשואה לגבר מבוגר. אשתו הראשונה מתה. הוא היה אדם עצמאי. היו לו עגלת סוסים ופרות. הייתי חולבת את הפרות ומכינה חמאה כדי למכור”.

כאמור, היא בת 128, מתגוררת כיום בג’וברטון, קלרקסדורפ. היא נאבקת בשמיעה אך משתמשת בהליכון כדי להתנייד בבית. כדי לסייע לה, העסיקה מזיבוקו מטפלת שאיתה היא חיה מאז 2001. באפריקה יש כבר מי שקורא לקשישה להופיע בספר השיאים של גינס.

“אני מאמין שמאז’יבוקו היה יכול להיות מזמן בספר השיאים של גינס”, אמר מדיקונג לחדשות SABC. “כל העולם היה יודע, אבל אנחנו יודעים שזה אף פעם לא מאוחר מדי. אנחנו שמחים שיש מישהי עם 128 שנים, בין אם הם מנסים להסתיר אותה או מה, אבל אנחנו יודעים שיש”, אמר.

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן