יעקב נדלין ז"ל מאור עקיבא, מספר ימים לפני שנפל: "הגורל המר יהפוך לניצחון. ניצחון הטוב על הרע בעולם כולו"

מספר ימים לפני מותו שלח נדלין את "הצוואה" הבאה לחבריו לפלוגה: "פלוגה ב' אני רוצה שתדעו ושתאמינו בזה - אנחנו האנשים הנכונים במקום הנכון ובזמן הנכון. לא אפשוט את המדים עד שאחרון השבויים יחזור הביתה, תהיה החלטת הממשלה אשר תהיה"

"אני לא מפחד להגיד את זה, זה יהיה נצחון של הטוב על הרע בעולם כולו. אנחנו נהיה התקדים. את הרוע אפשר להכריע. לא חייבים להכיל אותו. לא עוד". כך כתב יעקב נדלין ז"ל מאור עקיבא, מספר ימים לפני שנפל בפעילות מבצעית בשומרון בערב שבת האחרון, לחברי הפלוגה שלו. 

נדלין, שהותיר אחריו אישה, מעיין, ו-4 ילדים, בצעירותו התגייר ועלה לארץ. בערב שבת (13.10) הוא נהרג כתוצאה מירי כוחותינו. אזכרת החודש למותו תיערך החל מיום שני בשעה 16:15 במרכז "ואהבת" בתפילת מנחה, ערבית, דרשות וסעודה. ביום שלישי )14.11) בשעה 10:00 תתקיים אזכרה וגילוי מצבה בחלקה הצבאית בבית העלמין הצבאי באור עקיבא.   

"יעקב היה אדם מיוחד, משכמו ומעלה, אחד הסיפורים שהכי מתארים אותו לטענת חייליו הוא 'רק אספר סיטואציה קטנה מהתעסוקה האחרונה, זה מ"מ שירד מש.ג בשש בבוקר ואח"כ הלך לזרוק פחים מהמטבח מיד…", סיפר אחד מפקודיו.

כאמור, מספר ימים לפני מותו שלח את "הצוואה" הבאה לחבריו לפלוגה. "פלוגה ב אני רוצה שתדעו ושתאמינו בזה – אנחנו האנשים הנכונים במקום הנכון ובזמן הנכון. אני רואה בעיניים של כל אחד מכם את הערכים והכאב והמוכנות לעשות כל שיידרש כדי שמדינת ישראל תצא מהמשבר הזה, ובע"ה תנצח והגורל המר יתהפך לנצחון. נצחון של כולנו. של עם ישראל.
של אזרחי ישראל השותפים בגורל האומה. ואני לא מפחד להגיד את זה, גם נצחון של הטוב על הרע בעולם כולו.

"אנחנו נהיה התקדים. את הרוע אפשר להכריע.  לא חייבים להכיל אותו. לא עוד. ואנחנו, חיילי צה"ל, חוד החנית של העולם כולו במלחמה הזאת. מצטט לכם הודעה שקיבלתי מחבר ברוסיה. תתרגמו אותה בגוגל – осталось только хорошим людям убить всех плохих людей 😉 ובדומה לזאת קיבלתי גם הודעות מחברים מוסלמים באנגליה ופקיסטאן. ועוד דבר חשוב לי שתדעו. אני לא אפשוט את המדים עד שאחרון השבויים יחזור הביתה, תהיה החלטת הממשלה אשר תהיה. כל פקודה אחרת תיחשב בעיניי כבלתי חוקית בעליל. אנחנו ננצח".

יעקב נדלין ז"ל. צילומים: מהרשת החברתית

דובר צה"ל התיר לפרסם במוצאי השבת (14.10) כי סרן (במיל.) נדלין ז"ל, קצין צה"ל במילואים, בן 36, מאור עקיבא, לוחם בגדוד 7037 בחטיבת שומרון, נהרג בפעילות מבצעית בחטיבת שומרון.

מדובר צה"ל נמסר כי האירוע אירע אמש (שישי) סמוך לכפר אימתין שבחטיבה המרחבית שומרון. מתחקור ראשוני עולה כי לוחמי צה"ל שעסקו בפעילות מבצעית רדפו אחר חשודים שיידו אבנים לעבר רכב צבאי. הכוח זיהה רכב חשוד עם חמוש וירה לעבר הרכב.

במקביל, כוח נוסף שקפץ בעקבות הדיווח הגיע לזירה וככל הנראה נפגע כתוצאה מהירי. קצין המילואים נהרג ולוחם צה"ל שעמד לידו נפצע באורח קל. המשטרה הצבאית החוקרת פתחה בחקירת נסיבות האירוע, עם סיומה יועברו הממצאים לבחינת הפרקליטות הצבאית. בנוסף, הוכרז עצור למידה באוגדה וביחידותיה, על מנת למנוע הישנות מקרים דומים. "צה"ל משתתף בצער המשפחה וימשיך ללוותה", נמסר.

מורנית, גיסתו של יעקב, כותבת: "רשמית הצטרפנו למשפחת השכול. גיסי האהוב והיקר, בעלה של אחותי ואב ל4 אחיינים קטנים ומושלמים נפל בהתקלות מול מחבלים בקדומים. כואבים ושבורי לב מבכים את לכתו של יעקב נדלין. אדם נדיר וערכי משכמו ומעלה, לב של זהב שכולו נתינה. יהודי צדיק וציוני בכל רמ״ח איבריו שעלה כחייל בודד להתגייס לצה״ל, קצין לוחם ומפקד, מהנדס מצטיין בוגר טכניון וסטארט-אפיסט יזם בתחום הרפואה. נשוי למעיין ואב ל4 ילדים מדהימים שבכל אחד ואחת מהם רואים את הדוגמא האישית המופתית של האישיות הנדירה שהיה. הלב מסרב להאמין. פרטי לוויה ושבעה יפורסמו בהמשך. השם ייקום דמו, יהי זכרו ברוך".

הלווייתו של יעקב נדלין הי"ד התקיימה ביום שני, 16.10.2023, בשעה 14:00, בחלקה הצבאית בבית העלמין באור עקיבא. יהי זכרו ברוך. 

/ עדכון ראשון: 15.10.2023

—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חמ"ל – הודעות חירום מידיות • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב • לקבוצת חדשות חריש
—————————————————-
עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

המאבק במטרד הרכבים המרעישים: כמה רכבים הורדו מהכביש וכמה דוחות ניתנו בגזרת אור עקיבא וואדי ערה? [וידאו]

ממשיכים לפעול נגד מפגעי רעש מרכב מנועי: משטרת ישראל והמשרד להגנת הסביבה ערכו ביום ה' פעילות אכיפה נרחבת בוואדי ערה בכביש 2 ובכביש 4, בדגש על רכב מנועי שגורם לרעש חזק ולבהלה של הציבור; 115 כלי-רכב הורדו מהכביש

קרא עוד »

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן