שגריר של שלום: יהודה דוידוב מאור עקיבא זכה להוקרה של הפדרציה הלאומית לשלום

מאת: איתי טטרו, 7.11.18, 15:02

הארגון פועל להשגת שלום עולמי, כארגון לא ממשלתי, בעל מעמד מייעץ מיוחד במועצה הכלכלית בעבודת האו"םשגריר שלום בינלאומי – תואר שהוא ללא ספק מיוחד, ניתן השבוע ליהודה דווידוב, מאור עקיבא. דווידוב, שאמנם לא הצליח להיבחר בשבוע שעבר בבחירות למועצת העיר, משמש כרכז ההתנדבות ומנהל תחום ניצולי השואה באור עקיבא ופועל מזה שנים מול ארגוני שלום, סביבה, בטיחות בדרכים וקירוב לבבות – הן בארץ והן בעולם.

דווידוב זכה השבוע להיות חלק משגרירי השלום העולמי כאשר קיבל תעודת שגריר השלום מהפדרציה הלאומית לשלום – UPF.

הפדרציה לשלום עולמי היא רשת בינלאומית ובין דתית של יחידים וארגונים, כולל נציגי דת, ממשלה, חברה אזרחית והמגזר הפרטי. הארגון פועל להשגת שלום עולמי, כארגון לא ממשלתי, בעל מעמד מייעץ מיוחד במועצה הכלכלית בעבודת האו”ם, בעיקר בתחומי שלום בין-דתי, עזרה לזולת, שלום וביטחון, נישואין ומשפחה, נוער ושירות, חינוך חברתי באו”ם ופיתוח אנושי. מייסדיו הם הכומר ד”ר סאן מיונג מון וד”ר חאק אין יון מון.

“התכנית שגרירים לשלום הושקה בשנת 2001, היא הרשת הגדולה והמגוונת של מנהיגי שלום בעולם”, מספר דווידוב למגדלור ניוז. “השגרירים באים מכל תחומי החיים המייצגים דתות, לאומים ותרבויות שונים ומחוייבים לעמוד על הקרקע המשותפת של עקרונות מוסריים אוניברסליים לקידום פיוס, התגברות על מחסומים ובניית שלום. העיקרון לחיות למען אחרים – הוא העיקרון המנחה לבניית קהילה עולמית מעבר לגבולות של דת, גזע, מוצא אתני ולאום”.

קראו גם: 

אחרי 73 שנים: שורדת השואה מאור עקיבא פגשה את חברת הילדות מהגטו