מבצע עיקור וסירוס 2,500 חתולי רחוב בחדרה יוצא לדרך

עיריית חדרה, באמצעות המחלקה הווטרינרית באגף שפ"ע, יוצאת למבצע עירוני לסירוס ועיקור 2,500 חתולי רחוב שיתקיים במהלך השנה הקרובה בסיוע משרד החקלאות. הסירוסים והעיקורים מבוצעים באופן מסודר ומבוקר במרפאות וטרינריות. לאחר כן, מושבים החתולים בבטחה חזרה למקום ממנו נאספו. המבצע נועד לעיקור וסירוס של חתולי רחוב בלבד והמחלקה הווטרינרית מגיעה לאזורים בהם יש ריכוז גדול של חתולים, פניות של מאכילי חתולים, בקשות של תושבים וכן סביב מוסדות ציבור כמו בתי חולים ומוסדות חינוך.

במסגרת המבצע, החתולים נלכדים בעזרת מלכודות ייעודיות וידידותיות, מובלים למרפאה וטרינרית מאושרת ומוסדרת ועוברים סירוס או עיקור. בנוסף, חתולי הרחוב עוברים בדיקה כללית ומקבלים טיפול רפואי הכולל טיפול בפציעות, עקירת שיניים, ניקוי אוזניים, טיפול נגד טפילים ועוד וכן חיסון כנגד מחלת הכלבת. החתולים שעברו סירוס עיקור מסומנים באוזנם השמאלית, בסימן בין לאומי מוכר לחתולי רחוב מסורסים ומעוקרים. לאחר אשפוז בן 24 שעות החתולים מוחזרים ומשוחררים במקום בו נלכדו.

עיריית חדרה מקצה משאבים רבים לעיקור וסירוס חתולים הרחוב, כך למשל במבצע בשנת 2021 בוצעו מעל 2000 עיקורים וסירוסים ובמבצע לשנת 2022 התחייבה העירייה לביצוע 2500 ניתוחי עיקור וסירוס, כל זאת בעלות של מאות אלפי שקלים בשנה.


חתולי הרחוב הם חלק מהמרקם העירוני ומסייעים לשמירה על איזון אקולוגי בצורה טבעית. אוכלוסיית חתולים מעוקרת ומסורסת, המקבלת מזון יבש ומים, שומרת על איכות חייהם ובריאותם של החתולים ואף מצמצמת מפגעים ומגנה מפני מכרסמים ונחשים ובכך מונעת התפשטות מגפות ומחלות.

במחלקה הווטרינרית ציינו כי יש מקרים מיוחדים שבנוסף להליך העיקור או הסירוס הרגיל, מקבלים טיפול נוסף. למשל, חתולה צעירה ומנומרת נלכדה בשכונת ברנדס ובבדיקה לקראת ניתוח נמצא שהיא סובלת מבקע סרעפתי קשה המסכן את חייה. החתולה עברה ניתוח לתיקון הבקע, אושפזה למשך כשבוע עד שניתן היה להחזירה בבטחה למקום בו נלכדה. עוד סיפרו על חתול פצוע בעקבות קרבות חתולים, שנדרש לניתוח ואשפוז עד להתאוששות. סירוס חתולים זכרים מונע את השתתפותם בקרבות חתולים, ומגן עליהם.

לתיאום ניתן לפנות למחלקה הווטרינרית בטלפון 04-6331675 בהתאם לשעות המענה הטלפוני (ימים א’-ה’ 9:00-13:00) או במייל [email protected]. כמו כן, ניתן לפתוח פניה במוקד העירוני בטלפון 106 או דרך הוואטסאפ 053-4000106.

עוד במבזקים

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

דילוג לתוכן