הקורונה מרימה ראש? כמה חולים יש באזור חדרה והמלצות משרד הבריאות

במשרד הבריאות עוקבים אחרי התפשטות מחודשת של הנגיף ברחבי הארץ * בזכרון יעקב ישנה עלייה תלולה בתחלואה עם ציון רמזור של 9.8! * ומה קורה ביתר היישובים באזור חדרה? הפרטים

החיים חזרו כמעט למסלולם הרגיל לאחר שנתיים של קורונה, עד שרובנו שכח שהייתה פה מגיפה רק לפני מספר חודשים. כעת, עוקבים במשרד הבריאות אחרי התפשטות מחודשת של הנגיף ברחבי הארץ.

על פי נתוני משרד הבריאות, ציון הרמזור של חדרה עומד הבוקר על 7.1 (כתום), אחוז הבדיקות החיוביות עומד על 19%, מספר החולים הפעילים בעיר הוא 216. באור עקיבא – ציון הרמזור 7.4 (כתום) ומספר החיוביים עומד על 44. בפרדס חנה-כרכור – ציון הרמזור 6.8 (כתום) ומספר החיוביים עומד על 88. בבנימינה-גבעת עדה – ציון הרמזור 7.5 (אדום) ומספר החיוביים עומד על 31. בזכרון יעקב – ציון הרמזור 9.8 (אדום) ומספר החיוביים עומד על 71.

על רקע ההתפרצות המחודשת, במשרד הבריאות מפרסמים המלצות לציבור כיצד להתנהג בימים אלו. “ישראל מתנהלת כיום בשגרה מלאה, ללא הגבלות (למעט חובת עטיית מסכה בקופות חולים ובמרפאות ובמגע עם מטופלים) ואנחנו רוצים לשמור על כך” – נמסר. “המשמעות היא שעל כל אחד ואחת מאיתנו לגלות אחריות אישית ולהישמר, גם אם אין זו “חובה”.

המלצות משרד הבריאות:
  • עטיית מסכה – צעד פשוט שמצמצם הדבקות, ואנחנו ממליצים להפעיל שיקול דעת ולעטות כשצריך, בעיקר במקומות סגורים, תחבורה ציבורית ובמפגשים עם מבוגרים וקבוצות סיכון.
  • לאוכלוסיות סיכון אנחנו ממליצים להמשיך ולעטות מסכה בחללים סגורים, גם אם אין זו חובה.
  • לא מרגישים טוב? יש לכם תסמינים? עשו בדיקה והימנעו מחשיפה לאחרים. במקרה שאתם מאומתים – אנא הקפידו להשלים את ימי הבידוד לפי הנחיות משרד הבריאות.
  • חיסונים נגד קורונה – יעילים, בטוחים ומצילים חיים. למבוגרים ולקבוצות סיכון חשוב במיוחד להיות מחוסנים בתוקף.
  • עברנו לשלב שבו אנחנו חיים חיי שגרה לצד הנגיף – אך הנגיף לא מתחשב ברצונות שלנו ולחיות לצד הנגיף אין פירושו לחיות כאילו אין נגיף. שמרו על עצמכם ועל הסובבים אתכם – למען הבריאות והשגרה שלנו.

.

.

עוד במבזקים

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

דילוג לתוכן