חשוד בעבירות מין ופדופיליה נעצר לאחר ששוטט במרכז אור עקיבא

תושב אור עקיבא השתמש ב"סמכות עיכוב אזרחית" – ועכב אזרח עד להגעת משטרה, זאת לאחר שראה אדם חשוד המסתובב ברחובות העיר

ערנותו של תושב אור עקיבא, הביאה למעצרו לפני מספר ימים (11.6) של גבר (כבן 40), ככל הנראה מהרצליה, החשוד בעבירות מין ופדופיליה. התושב נצפה מסתובב ברחוב רוטשילד, ועוכב סמוך לבתי עסק ברחוב הנשיא.

התושב מסר ל”מגדלור ניוז” כי “האיש הסתובב בעיר ובזכות ערנות שלי עיכבתי אותו בסמכות אזרחית עד להגעת השיטור העירוני. הוא נעצר והובא לתחנה.
“חייב לציין לטובה את השיטור העירוני ומפקד התחנה דן גנות, ששלח מיד את ניידת השיטור, שתוך דקות ספורות חברה אלי”.

אגב, למי שאינו מודע ל”סמכות עיכוב אזרחית” – לפי החוק ובתנאים מסוימים, אדם פרטי רשאי לעכב אדם אחר עד להגעתו של שוטר. באתר ‘כל זכות’ מציינים כי “כל אדם רשאי לעכב אדם אחר עד לבואו של שוטר בהתקיים אחד מהתנאים הבאים: האדם המעוכב חשוד בביצוע עבירת אלימות, פשע, גניבה או עבירה שגרמה נזק של ממש לרכוש בפני האדם המעכב. אדם אחר קורא לעזרה ומצביע על האדם המעוכב כחשוד בביצוע עבירת אלימות, פשע, גניבה או עבירה שגרמה נזק של ממש לרכוש בפניו”.

“ניתן להשתמש בכוח סביר לצורך ביצוע העיכוב במקרה שהאדם המעוכב סירב לבקשת העיכוב. ניתן לעשות שימוש בכוח סביר, בתנאי שלא תיגרם חבלה לאדם המעוכב”.

רק אתמול פרסמנו ב”מגדלור ניוז” כי תושבת אור עקיבא ששלחה הודעה ל’מסר האדום’ של האתר, טענה כי בחור צעיר נצפה השבוע עוקב אחרי 2 ילדות בנות 8, מאותה שכבת גיל של בתה של התושבת.

“זה קרה ליד אולם ספורט דרור באורות הירוקה”, ציינה האמא ע’. “הוא חיכה להן בתוך האולם וכשנכנסו הלך אחריהן. לאחר מכן הן יצאו לצד האחורי של המבנה והוא עקב אחריהן גם לשם. הן נבהלו והודיעו לאימהות שלהן – שהזהירו את הבחור לא להתקרב אליהן יותר. לידיעה המלאה

.

עוד במבזקים

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

דילוג לתוכן