אושר צו הארנונה 2023 באור עקיבא – המחירים ממשיכים להתייקר

מועצת עיריית אור עקיבא אישרה (26.6) את "צו הארנונה 2023" בעיר - ההעלאה האוטומטית בארנונה למגורים לשנת 2023 בגובה 1.37%.

מדובר ב”טייס אוטומטי”, העלאה על פי חוק שאין לעירייה נגיעה אליה, אך היא מחוייבת לאשר אותה על פי תקנות החוק. ההעלאה האוטומטית של הארנונה מבוצעת מידי שנה על פי סעיף 7 לחוק הסדרים במשק המדינה (תיקוני חקיקה להשגת יעדי התקציב), התשנ”ג – 1992.

הארנונה היא מס שנתי המוטל על תושבי המדינה המחזיקים בנכס ונגבה על ידי הרשות המקומית ומטרתה לממן את הפעילויות השונות של הרשות. בהתאם לחוק, משרד הפנים איננו אחראי על גביית מיסי ארנונה. על הגבייה אחראית הרשות המקומית, בה מצוי הנכס.

הרשות המקומית רשאית לתת הנחה במיסי ארנונה בהתאם להוראות הדין, ביניהן: מבחן הכנסה, נכות ומעמד של אזרח ותיק, בנוסף לרשות המקומית הסמכות לפרישת תשלומים או מחיקת חובות ארנונה. רשות מקומית המעוניינת להעלות את תעריפי הארנונה נדרשת לקבל את אישור שרי הפנים והאוצר לשינוי צו המיסים.

בשנת 2021 התקבלו במשרד הפנים 17 בקשות מרשויות להפחית את הארנונה למגורים, ומתוכן אושרו 5 בלבד, ואחת נוספת אושרה חלקית. מי שקיבלה אישור ל-3% הנחה בארנונה היא בת ים, אחריה נמצאת המועצה האזורית מטה בנימין, שביקשה להעלות את מס הארנונה לבתים מעל 81 מ”ר, אך גם להעניק הנחה של 3.1% בארנונה של בתים מתחת ל-80 מ”ר.

.

עוד במבזקים

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

דילוג לתוכן