חברי מועצה בחדרה רצו “להעביר” את ראש העירייה צביקה גנדלמן מתפקידו – אך הישיבה לא התקיימה

מספר חברי מועצה מהקואליציה בחדרה זימנו ישיבה שלא מן המניין ליום רביעי (29.6) וביקשו להחליט על העברת ראש העירייה, צביקה גנדלמן מתפקידו, בטענה ל"התנהגות בלתי הולמת" * אולם לבסוף הישיבה לא התקיימה

הישיבה שזימנו חברי קואליציה בחדרה והייתה אמורה להתקיים אתמול (ד’, 29.6) בנושא בהעברת ראש עיריית חדרה המושעה, צביקה גנדלמן, מתפקידו – לא השיגה את הרוב הדרוש של 11 חברי מועצה – ולא התקיימה לבסוף.

קודם לכן השבוע, במכתב אותו שלח חבר המועצה טל אליהו נכתב בין היתר כי “בבסיס הסמכות המוקנית למועצת העירייה להעביר את ראש הרשות מכהונתו עומדים, השיקולים של שלטון החוק, אמון הציבור וטוהר המידות. חוק בחירת ראש הרשות וסגניו מסמיך את מועצת העיר להעביר את ראש הרשות מכהונתו מחמת התנהגות שאינה הולמת את מעמדו.

צילומים: ארז רז, צילום מסך עיריית חדרה

“גם פוליטיקאים צריכים לשקול שיקולים ענייניים. פוליטיקאי חייב לשאול את עצמו אם בהעדר כל אינטרס פוליטי לכאן או לכאן הוא, כאזרח הממלא תפקיד ציבורי, היה מסכים שאדם שנהג כפי המיוחס בכתב אישום למועמד מסיעתו – יישאר במשרתו. אם התשובה היא בשלילה – עליו לתמוך בהעברתו מכהונה. המוסר וטוהר המידות אינם ניתנים לחלוקה על פי שיקולים פוליטיים. עלינו לשאוף לכך שהצבעות, גם של פוליטיקאים, תהיינה הצבעות “נקיות” שלא יביישו את המצביע”.

בין היתר מציינים חברי המועצה ארבעה סעיפים מרכזיים בגינן יש להעביר את גנדלמן מתפקידו (כנטען במכתב של אליהו): “יחסי תן וקח עם העיתונות המקומית תוך ראיות לסיקור אוהד טוטאלי; 2. סלילת הכביש הלא חוקי למתחם הווילג’ של מקורבו תוך שהוא לא מדווח על ניגוד העניינים; 3. ההתעלמות מחוות דעת היועמ”ש ומינוי לא חוקי של רון שגן ליו”ר ועדת המישנה לתכנון ובנייה בניגוד לחוות דעת היועמ”ש. 4. הוצאת הדיבה והפיצוי התקדימי לתושב העיר הקבלן רמי חסון”.

יש לציין כי כלל לא בטוח שהבקשה להזיז את ראש העירייה הנבחר מתפקידו עומד בדרישות החוק (על אף שייתכן כי הנושא נבדק קודם לכן). כזכור, לנסחר ציבור זכויות רבות וגם אם מועצת העיר תאשר זאת, הדבר עלול להיתקל בקשיים מצד משרד הפנים ובתי המשפט.

נזכיר כי נגד גנדלמן הוגש באוקטובר הקודם כתב אישום, בדיונים שצפויים להתחיל רק בחודש פברואר 2023. בתחילת 2022, הוחלט להשעות את גנדלמן מתפקידו עד לסוף יולי, אז הוא צפוי לחזור ללשכת ראש העיר. כעת כאמור, מנסים חלק מחברי מועצה למנוע את חזרתו לכיסא העירייה.

עדכון ראשון: 28.6.22, 10:35

עוד במבזקים

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

דילוג לתוכן