שנת הלימודים הבאה בחדרה: מיליונים יושקעו בבניית גני ילדים וכיתות חדשות

נערכים לשנת הלימודים בחדרה: מ"מ ראש העיר בפועל ניר בן חיים סיכם עם שרת החינוך יפעת שאשא ביטון כי מיליונים יושקעו בבניית גני ילדים וכיתות חדשות בבית הספר. סכנת המבנים היבילים הוסרה

ההיערכות לשנת הלימודים הקרובה בחדרה מואצת ומ”מ ראש העיר בפועל ניר בן חיים הודיע כי סיכם עם שרת החינוך ד”ר יפעת שאשא ביטון תקצוב 30 כיתות לימוד חדשות בחדרה, תוך חסימת הניסיון לאכלוס תלמידים במבנים יבילים. עוד צפויה השקעה חסרת תקדים של כ-16 מיליון בשדרוג הסביבה הלימודית במוסדות החינוך הוותיקים, ייפתח תיכון חדש לתלמידי מערב העיר וייחנך המבנה החדש של בית הספר “המכיל” בשכונת דניה. בנוסף בהנחיית מ”מ ראש העיר ניר בן חיים הואצו העבודות להשלמת בניית הגנים החדשים כך שהתלמידים ישהו במבנים חליפיים רק במשך כחודשיים ולא במשך חצי שנה.

בן חיים עם שרת החינוך שאשא ביטון | צילום: דוברות העירייה

מיליוני שקלים לחינוך בחדרה, ביטול החשש למבנים יבילים וקיצור הזמן הצפוי לדיור חליפי בחלק מגני הילדים. מ”מ ראש העיר בפועל ניר בן חיים, שוחח עם שרת החינוך ד”ר יפעת שאשא ביטון וסיכם עמה כי משרד החינוך יתקצב 30 כיתות לימוד חדשות לבתי הספר וגני הילדים בעיר. בכך מתממשת ההחלטה שקיבל בן חיים בעת כניסתו לתפקיד, שלא יעשה שימוש יותר במבנים יבילים ככיתות לימוד, אלא רק במבני קבע.


בתוך כך התקציבים שאושרו לחדרה יאפשרו לצמצם באופן ניכר את הצורך של חלק מהגנים ללמוד בדיור חלופי שיגשר על הפער בלוחות הזמנים בין תחילת שנת הלימודים לסיום בינוי מבנה הקבע. בעיריית חדרה סיפרו השבוע כי בישיבת הערכת מצב שקיים בן חיים עם כניסתו לתפקיד התברר כי ישנו פער משמעותי, בין הצרכים של כיתות הלימוד בשנה הבאה לבין הבינוי בפועל. בהנחייתו של בן חיים הואצו עבודות הבינוי על מנת לצמצם את הפערים באופן ניכר ולאפשר את התנהלות שנת הלימודים הקרובה בצורה מיטבית.

במהלך חופשת הקיץ יחלו בעיריית חדרה לחדש ולשדרג את מוסדות החינוך הוותיקים, בהשקעה של כ-16 מיליון ₪. השיפוץ יתמקד בשדרוג הסביבה הלימודית של מוסדות החינוך וטיפול בנושא הבטיחות בגני הילדים ובבתי הספר. בשנה הקרובה תפתח חטיבת ביניים חדשה, קמפוס ע”ש יצחק נבון, שייתן מענה לתלמידי מערב העיר. הקמפוס נבנה בבנייה ירוקה, ויכלול סביבת לימוד חדשנית, גמישה ומודולרית שתאפשר למידה חווייתית. את הקמפוס החדש ינהל איש החינוך המוערך, אלי עמיר, שניהל בשנים האחרונות את חטיבת הביניים בבית אליעזר. עמיר זכה להשיא משואה ביום העצמאות האחרון בחדרה, על תרומתו ופועלו למען החינוך בחדרה. בנוסף, ייחנך המבנה החדש והקבוע של בית הספר לב (המכיל) בשכונת דניה.

“אני מודה לשרת החינוך יפעת שאשא ביטון שהבינה את החשיבות בהקצאת המשאבים לעיר חדרה”, אמר ניר בן חיים, מ”מ ראש העיר בפועל. “אין ספק שהמצב אליו נחשפתי עם כניסתי לתפקיד היה מורכב מאוד ואיים עד כדי סכנה לכך שעיריית חדרה הייתה נאלצת לקבל מבנים יבילים בשל המצוקה, מה שמנוגד למדיניות שאני מבקש להוביל לעתיד החינוך בחדרה.”

עוד הוסיף- “הצלחנו לצמצם באופן ניכר את הפער בין השלמת בניית הגנים לבין מועד תחילת שנת הלימודים, מה שיאפשר את שהות התלמידים במבנים חלופיים לתקופה קצרה בלבד. אנחנו נערכים לשנת לימודים מוצלחת ומקווים כי המשבר הלאומי בתחום ההוראה יבוא על פתרונו, על מנת לאפשר לתלמידי העיר חדרה חינוך איכותי, המשלב פדגוגיה חדשנית פורצת דרך וצוותי הוראה מסורים ומקצועיים.”

עו”ד טל אליהו, חבר המועצה הממונה על החינוך: “העדר הגנים בפארק ברחוב לכיש הוא בעיה שהתחילה לפני זמן רב אך לא טופלה ע”י השלטון הקודם. בזמן הקצר שעמד למ״מ ראש העיר בפועל ניר בן חיים ולי, פעלנו לבנייה מואצת של הגנים, לביטול המבנים היבילים וטיפול בהיתרים שלא היו. כל הפעילות נדחסה בפעולה הרואית לתוך סדר זמנים בלתי אפשרי. אנו עושים לילות כימים כדי למצוא פתרונות מיטביים לילדי הפארק.״. עוד הוסיף אליהו: ״בתחילת השבוע תתקיים פגישה עם הורי הגנים ונשתף אותם בשקיפות מלאה בכל התהליכים שקורים, ובלוחות הזמנים לקראת שנת הלימודים.״

עוד במבזקים

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

דילוג לתוכן