חטפתם קנסות בתקופת הקורונה? בשורה משמחת במיוחד לאלפי בעלי עסקים

בעקבות המענקים שאושרו בשבוע שעבר, רשות האכיפה והגבייה תאפשר לבעלי קנסות בעקבות הקורונה לקבל הקלות בתשלומי הקנס, וזאת לעוד שלושה חודשים

רשות האכיפה והגבייה יצאה במבצע מיוחד להסדרת קנסות עסקיים הקשורים במשבר הקורונה (כגון: חובת בעל עסק לא להכניס או לתת שירות למי שאינו עוטה מסיכה, פתיחת עסק שלא בהתאם להנחיות, ועוד).

על רקע אישור מענקי האומיקרון לעצמאים ולבעלי עסקים קטנים במליאת הכנסת בשבוע שעבר, החליטה רשות האכיפה והגבייה עתה להאריך את המבצע, שתוכנן מלכתחילה לשלושה חודשים, וזאת עד לתחילת חודש אוקטובר 2022.


במסגרת המבצע יכולים בעלי קנסות קורונה לפנות למרכז לגביית קנסות ברשות האכיפה והגבייה, באמצעות טופס מקוון באתר האינטרנט של הרשות, ולבקש הפחתת תוספות פיגורים שנצברו על הקנסות, פריסת תשלום הקנסות, דחיית תשלום הקנסות ועוד. המרכז לגביית קנסות נערך למבצע, והוא דן בבקשות בעלי הקנסות באופן מהיר וייעודי וללא צורך בהצגת מסמכים רבים או מורכבים, ומשיב לבקשות הפונים לכל היותר תוך 14 יום.

להגשת בקשה להפחתת תוספות פיגורים, פריסת או דחיית תשלום קנס לעצמאים ובעלי עסקים, ניתן להקליד באינטרנט “מבצע הסדרת קנסות קורונה לעצמאים” או להיכנס לקישור הבא.

עד כה הגישו מאות חייבים בקשה להסדר חוב קנס במסגרת המבצע בכ-1000 תיקי קנסות, וזאת באמצעות הטופס המקוון הייעודי באתר הרשות או באזור האישי הממשלתי. כל חייבי הקנסות במבצע קיבלו הפחתות משמעותיות ופריסת תשלומים רחבה וחלקם אף סגרו במסגרת פנייתם את כלל החובות שלהם במרכז לגביית קנסות.

מנהל רשות האכיפה והגבייה, אורי ולרשטיין, ציין: “לאחר שנתיים של התמודדות מורכבת של המגזר העסקי עם השלכותיו הכלכליות של משבר הקורונה, יש חשיבות רבה לסייע לעצמאים ולבעלי העסקים הקטנים והבינוניים לשוב ליזמות ולצמיחה לטובת כלכלת ישראל, ולהקל עליהם את החזרה המהירה לשגרה”.

עוד במבזקים

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

דילוג לתוכן