ניסיון החטיפה בפרדס חנה-כרכור: נעצר חשוד תושב המקום במעורבות באירוע [וידאו]

הלילה, בתום חקירה מאומצת עצרו בלשי הימ"ר חשוד במעורבות במעשה, תושב פרדס חנה בן 30 והביאו לחקירה במשרדי הימ"ר * בהמשך היום הוארך מעצרו והותר לפרסום שמו

היחידה המרכזית של מחוז חוף במשטרה עצרה (11.7) תושב פרדס חנה בחשד למעורבות באירוע ניסיון חטיפת קטינה ביישוב. בהמשך היום הובא החשוד – אלכסנדר מוזגובוי (31), להארכת מעצר בבית משפט השלום בחיפה.

בית משפט החליט להאריך את מעצרו בשישה ימים. השופט שלמה בנג’ו קבע כי החשוד יישלח לבדיקה פסכיאטרית בימים הקרובים. השופט לא נעתר לכל בקשת ימי המעצר של המשטרה שעמדה על 10 ימים, כאשר המשטרה ציינה כי מעבר לניסיון החטיפה, לחשוד מיוחסת גם עבירת תקיפה, לאור העובדה שהוא נאבק בנערה ואף גרם לה למכות יבשות.

ראש צוות החקירה רפ”ק תומר קסלסי והחוקר רס”ר בכיר צחי מויאל, אמרו לנערה, שהגיעה יחד עם משפחתה לדיון הארכת המעצר: “את גיבורה אמיתית, בלעדייך שום דבר לא היה מתקדם”. בפתח הדיון, מויאל אמר כי “לולא נחישותה של הנערה, יכולנו להיות היום במקום אחר”.

החקירה נפתחה ב-3.7 בשעות הערב, עם קבלת דיווח במוקד 100 בדבר חשד לארוע חטיפה בפרדס חנה, כאשר עפ”י הדיווח, חשוד אלמוני ניסה להכניס לתא המטען ברכבו קטינה תושבת המקום בת 16 בכוח עת שעסקה בפעילות ספורטיבית ברחוב מרכזי במושבה, אולם לא הצליח לעשות כן ונמלט מהמקום ברכבו.

בתום הערכת מצב שערך מפקד מחוז חוף במשטרה, ניצב יורם סופר, במהלך סוף השבוע האחרון הפקיד את החקירה בידי חוקרי היחידה המרכזית (ימ”ר) מחוז חוף. הלילה, בתום חקירה מאומצת עצרו כאמור בלשי הימ”ר חשוד במעורבות במעשה, את הצעיר בן 30 והביאו לחקירה במשרדי הימ”ר.

“מצלמות האבטחה במועצה סייעו בלכידת החשוד”

במועצה המקומית הוציאו היום הודעה לתקשורת וציינו כי מצלמות האבטחה של המועצה היו חלק משמעותי בלכידת החשוד בניסיון החטיפה ביישוב. “תהליכי חקירה לוקחים זמן, הצלבת מידע וכמובן כפופים לחוקים ותקנות אך בשלב זה, כשבוע לאחר האירוע ניתן לעדכן כי בזכות פרויקט רישות מצלמות האבטחה שהם חלק ממדיניות ראש המועצה- הגר פרי יגור לחיזוק תחושת הביטחון האישי ביישוב נלכד החשוד בניסיון החטיפה ע”י המשטרה”, נמסר.

עוד ציינו במועצה כי “המצלמות לכדו בעדשתן את רכבו של החשוד בציר נסיעתו. עובדי המועצה האמונים על הנושא פעלו שעות רבות יחד עם גורמי המשטרה ולבסוף וסיפקו בסיס ומידע אקוטי שהביא כאמור לעצירת החשוד במעשה.
מ”מ ראש המועצה, יואב קעטבי שממלא את מקומה של ראש המועצה בזמן שהותה בחו”ל וכן ראש המועצה- הגר פרי יגור עודכנו בפרטים. בחודשי הקיץ נמשיך בתגבורים ברחבי היישוב למען שמירת הביטחון האישי של הנוער והתושבים כולם”.

—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז בזמן אמת – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב
—————————————————-

כזכור, המועצה המקומית פרדס חנה כרכור החלה לרשת אתרים אסטרטגיים במרחבי המועצה במצלמות אבטחה. עד כה הותקנו- 20 אתרים שונים ברחבי המושבה ובהם מופעלות כ- 100 מצלמות אבטחה וזאת בעלות של מעלה ממיליון שקלים. בימים אלו שוקדת המועצה על המשך הרחבת הפרויקט וביצוע התקנת מצלמות נוספות במושבה. “התקנת המצלמות ביישוב היא חלק ממערך כולל ומשלים לחיזוק תחושת הביטחון האישי ושיפור השירות לתושב עליו הצהירה זה מכבר ראש המועצה, הגר פרי יגור לצד זאת הוקמה בשנתיים האחרונות יחידת השיטור העירוני שנותנת מענה מהיר למגוון אירועים ברחבי היישוב ובכך לחיזוק הביטחון האישי של התושבים”.

עוד במבזקים

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

דילוג לתוכן