תנופה נדל”נית: אור עקיבא במקום ה-3 בארץ במספר התחלות הבנייה ב-2019

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

תנופה נדל”נית: אור עקיבא במקום ה-3 בארץ במספר התחלות הבנייה ב-2019

-

מגדלור-פיד ♋

העיר אור עקיבא היא בן שלושת הערים/יישובים הצומחים ביותר בישראל בשנת 2019. כך על פי פרסום ניתוח התחלות הבנייה של הלמ”ס (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה) ל-2019, שהובאה ב’ישראל היום’.

על פי הפרטים, חריש, שוהם ואור עקיבא בראש רשימת היישובים הצומחים ביחס למספר התושבים הקיים בכל יישוב. על פי הטבלה, רוב היישובים הצומחים בארץ נמצאים במרכז – בין חדרה לגדרה או אם תרצו בין אור עקיבא לגדרה.

אור עקיבא כאמור, סוגרת את השלישייה הראשונה בטבלת התחלות הבנייה 2019, עם למעלה מ-45 התחלות בנייה לכל אלף תושבים. באור עקיבא וכן החברה לפיתוח קיסריה מקדמים את “אור ים”, שכונת הענק בדרום העיר והיא תורמת כמבעט אבסולוטית לכבישת המקומות הראשונים בטבלה. יש לזכור כי בעיר ישנם פרויקטים נוספים אשר בבנייה, בעיקר בצפון העיר, אך אלה במגמת ירידה לעומת השכונה החדשה והדרומית.

טבלת התחלות הבנייה ב-2019 – אור עקיבא שלישית. צילום מסך: ‘ישראל היום’

 

ב’ישראל היום ציינו כי מתחם המגורים החדש יכלול כ-3,500 יחידות דיור בבנייה מרקמית: מבתים צמודי קרקע ועד למגדלי מגורים בני 15 קומות, שיתפסו כ-40% בלבד מהשטח הכולל של השכונה. “לחברה לפיתוח קיסריה יש את היכולת הכלכלית ואת הניסיון הדרוש כגוף מתכנן ומבצע”, אומר מיכאל כרסטני המנכ”ל. “משום כך, החברה יכולה להבטיח השלמה מלאה של התשתיות לפני אכלוס הדירה הראשונה”.

במקום הראשון אגב, מצויה העיר חריש שגם היא באזור חדרה. ” אין צורך בהסברים, מדובר ביישוב חדש בעל אוכלוסייה מעטה ובנייה רבה, המדורג ראשון במדד זה כבר שנים, ויישאר כך עד לסיום הבנייה”, נכתב ב’ישראל היום’.

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן