למה תובע צרכן שעשה קורס צניחה את בית הספר ‘פארדייב’ בחוף הבונים?

לטענת התביעה, התובע עבר קורס צניחה ולאחריו עוד מספר צניחות נוספות בבית ספר לצניחה "סקאיידייב" בחוף הבונים, אך מעולם לא קיבל תעודה המאשרת זאת. כעת הוא תובע את סכום התשלום עבור קורס

למה תובע צרכן שעשה קורס צניחה את בית הספר ‘פארדייב’ בחוף הבונים?

לטענת התביעה, התובע עבר קורס צניחה ולאחריו עוד מספר צניחות נוספות בבית ספר לצניחה "סקאיידייב" בחוף הבונים, אך מעולם לא קיבל תעודה המאשרת זאת. כעת הוא תובע את סכום התשלום עבור קורס

מגדלור-פיד ♋

תביעה נגד בית הספר לצניחה “פאראדייב” בחוף הבונים, נידונה בימים אלה בבית המשפט לתביעות קטנות בחדרה. במסגרתה תובע אדם לקבל הכרה בקורס צניחה שעשה או פיצוי בגובה הסכום המינימלי המשולם כיום לקורס צניחה, בסך 1,000 שקלים.

על פי כתב התביעה, בשנים 1996 ו-1997 עבר התובע קורס צניחה ולאחריו עוד מספר צניחות נוספות בבית ספר לצניחה “סקאיידייב” בחוף הבונים, אך מעולם לא קיבל תעודה המאשרת זאת. לדבריו, בעקבות תאונת טיסה בחו”ל שארעה בשנת 1999, מנהל בית הספר לצניחה עזב ונפתח  בית הספר “פאראדייב”: “כעבור זמן קצר נפתח באותו מקום תחת שם אחר בית ספר לצניחה… הממשיך לפעול ברציפות עד היום. עם צוות הדרכה דומה” נכתב בתביעה.

בהמשך כתב התביעה טוען התובע כי מאז שנפתח בית הספר, הוא פנה אליהם פעמים רבות כדי לקבל תעודה על הקורס שעשה וכן הכרה בצניחות הנוספות שעשה לאחריו. אלא שמבית הספר סירבו לבקשתו ולאחר תהליך ארוך הפנו אותו לברר מול האיגוד הישראלי לצניחה חופשית. “ניסיתי להשיג את האיגוד עשרות פעמים” נכתב, “והסתבר לי שהמקום קשה להשגה, אין מנהל או פקיד קבוע, אין משרד, אין קבלת קהל ויש תחלופה מהירה של מתנדבים מטעם עצמם…”

צילום להמחשה בלבד: למצולמים אין קשר לידיעה

באחד המקרים, כך נטען, התבקש התובע להשאיר חומר כתוב ליד דלת הכניסה בבניין, בו התגורר אחד האנשים עימם דיבר ואשר ייצג את האיגוד, אך מעולם לא קיבל על כך תשובה. לדבריו, מאז שעשה את הקורס הוא משלם תשלום שנתי לאיגוד הישראלי לצניחה חופשית: “יש לציין שכאשר נרשמתי לקורס הצניחה שילמתי בבית הספר לצניחה בו עשיתי את הקורס, עבור חברות באיגוד הישראלי לצניחה חופשית” נכתב עוד, “החברות באיגוד הייתה חובה וכל התשלומים נעשו אז ונעשים גם היום דרך בית הספר לצניחה”

כעת כאמור, הוא מבקש לתבוע את בית הספר “פאראדייב” אשר לדבריו הוא “המשכו הישיר של ביה”ס לצניחה “סקאיידייב”” ובאמצעות את האיגוד הישראלי לצניחה חופשית” במטרה לקבל אישור על קורס הצניחה והצניחות הנוספות שעשה או לחילופין פיצוי בגובה הסכום המינימלי המשולם כיום לקורס צניחה, בסך 1,000 שקלים.
מ”פרדייב” לא התקבלה תגובה עד למועד פרסום הידיעה.

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן