לחץ בחזה, סחרחורות וחולשה: כך ניצלו חייו של גבר בחוף הכרמל

ישראלים רבים סובלים בכל יום מכאבים, סחרחורות, מאי נוחות, תחושת צביטה בחזה ומתעלמים מתחושות אלה. ברגע שחשים אי נוחות פתאומית מומלץ מיד להתייעץ עם צוות רפואי ולפי הצורך להזמין אמבולנס

למרפאת כללית צרופה שבחוף הכרמל נכנס גבר צעיר כבן 26, שאינו מטופל של המרפאה ואינו מבוטח בכללית, והתלונן שהוא סובל מלחץ בחזה, סחרחורות וחולשה כללית.
“מיד הבנתי שהמצב קשה והזעקתי את מנהלת הסיעוד, דנה גולדנבלום, שהחלה בטיפול ראשוני שכלל אק”ג ומדידת סימנים חיוניים ואת ד”ר נעה צנגן, רופאת משפחה מתמחה במרפאות חוף כרמל” אמרה סוזי דניאלי, המנהלת האדמיניסטרטיבית במרפאה.

לדברי דנה, “ביצענו אק”ג שתוצאותיו לא היו תקינות ולכן השארנו את המטופל להמשך בירור והשגחה, הזמנו נט”ן ובמקביל המטופל קיבל אספירין. צוות המרפאה השגיח על המטופל עד הגעת ניידת הנט”ן שפינתה את המטופל לרמב”ם”.
“לאחר מספר שעות התעדכנתי אחר מצבו של המטופל וגיליתי שבזכות האבחנה והטיפול המהיר שלנו חייו של המטופל ניצלו. המטופל סבל מ – 90% היצרות וחסימה בעורקי הלב, הוא עבר צנתור עם הכנסת סטנט. שמחתי לשמוע שהוא מגיב יפה לטיפול ומעבר לכך, אני שמחה שהיינו שם בשבילו והצלנו את חייו” שיתפה בהתרגשות ד”ר נעה צנגן, רופאת משפחה מתמחה במרפאות חוף כרמל.

דנה, סוזי ודר נועה צנגן (צילום: דוברות כללית)

“בשגרה ובחירום אנחנו כאן כדי לתת שירות רפואי לכלל התושבים. כשנכנסים למרפאות הכללית הצוותים במרפאות מיומנים ומתורגלים לתת את השירות המיטבי לכלל האוכלוסייה כך שאתם תרגישו שאתם בידיים טובות, מסורות ומקצועיות” סיכם רונן נודלמן, מנהל מחוז חיפה וגליל מערבי בכללית.
ישראלים רבים סובלים בכל יום מכאבים, סחרחורות, מאי נוחות, תחושת צביטה בחזה ומתעלמים מתחושות אלה. ברגע שחשים אי נוחות פתאומית מומלץ מיד להתייעץ עם צוות רפואי ולפי הצורך להזמין אמבולנס.

קיימים מספר גורמים המעלים את הסיכון למחלות לב: סוכרת, לחץ דם גבוה, עודף שומנים בדם, עישון ונטייה משפחתית למחלות לב. אומנם מחלות לב עלולות לתקוף את כולם, כולל אנשים שעוסקים באופן סדיר בפעילות גופנית ומקפידים על תזונה נכונה – אך עם זאת, פעילות אירובית שעושים 4 פעמים בשבוע מפחיתה מאוד את הסיכון להתקף לב.

מי שסובלים מכמה גורמי סיכון, או אפילו רק מגורם סיכון אחד, צריכים להתייחס בחשדנות רבה לכל אירוע בחזה. עליהם לפנות מיד לקבלת עזרה רפואית בכל מקרה של כאב בחזה. מומלץ החל מגיל 40 לעבור בדיקת לחץ דם לפחות פעם אחת בשנתיים.

עוד במבזקים

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

דילוג לתוכן