מטריד: עשרות מיכלי “גז קצפות” שגורמים ל”היי” נצפו בוואדי בפרדס חנה [וידאו]

תופעת "גז הקצפות" שהתחילה להתגבר בסוף 2020 ובמהלך 2021 - לא נעלמה. מתיעוד שצילם תושב פרדס חנה-כרכור בוואדי במושבה השבוע, נצפו עשרות מיכלי גז קצפות מפוזרים באזור. מדובר על פניו בשימוש של בני נוער, ה"מתמסטלים" מהגז, המיועד למכונות אפייה.

משרד הבריאות הדגיש בשנתיים האחרונות כי השימוש ב- Nitrous oxide (N2O), מהווה גורם סיכון משמעותי, הנפוץ בקרב בני נוער ומשמש כתחליף סם במסיבות משום שבעל השפעה הזייתית וגורם לאופוריה. משרד הבריאות מזהיר מפני שימוש לא חוקי בחומר זה. השימוש בו נקשר למגוון תופעות לוואי, חלקן מסכנות חיים. ראוי לציין ביניהן את הפגיעה בהכרה, פגיעות נירולוגיות וסכנת ההתמכרות. לפיכך, השימוש בחומר זה כסם מסכן את בריאות הציבור.

לפני כשנה, ביולי 2021, נתפסו כ-20 טון גז המשמש כתחליף סם בעיקר בקרב בני נוער במסיבות ומהווה סכנה לציבור.  בחקירה משותפת למשטרה ולמשרד הבריאות, עוכב אז תושב קריית אתא, בחשד כי ייבא ארצה מכולה ובה כ-20 טון בקבוקונים המכילים Nitrous oxide (N2O) (“גז קצפות” , “גז צחוק”). המכולה על תכולתה נתפסה. החקירה אז החלה בדיווחים שהתקבלו במדור נוער בחטיבת החקירות ובמחלק הנוער של היחידה המרכזית של מחוז חוף אודות שימוש מוגבר בקרב קטינים בגז המכונה “גז קצפות/ גז צחוק” הגורם לתחושת ריחוף וניתוק. במקביל התקבל לפני מספר חודשים דיווח על כוונה לייבא ארצה מכולה ובה בקבוקונים המכילים את הגז.

בפברואר 2021, עכבה המשטרה קטין מאור עקיבא בחשד להחזקת מאות מיכלים של חומר ”גז קצפות”. אז גם בוצע חיפוש יזום בביתו של הקטין בן ה-16 ובמהלכו תפסו חוקרי הנוער בתחנת חדרה מאות מיכלים של החומר שנרכש על פי החשד באמצעות הרשתות החברתיות.

עוד במבזקים

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

דילוג לתוכן