תושבים בבנימינה מתנגדים להתרחבות קניון ‘הפיל’ ל”מלונית לפי שעה”

במועצה הוציאו חוות דעת: "המועצה מתנגדת ליוזמה עקב אי התאמת המקום לשימוש תיירותי"

מעל 600 איש כבר חתמו על עצומה שהופצה ברשת, נגד הקמת מה שמוגדר “מלונית” בקניון “הפיל” בכניסה לבנימינה. על פי העצומה, “בקרוב תעלה לדיון בוועדה המחוזית תכנית לבניית מלונית של 36 חדרים, תוך הוספת 2 קומות נוספות לקניון הפיל ואנו תושבי בנימינה מתנגדים להקמת המלונית ממגוון סיבות”.

בין היתר מציינים התושבים כי “גובה הבניין המוצע יהיה יותר מפי 3 מכל הבתים הפרטיים הסובבים אותו. עובדה זו, מלבד עניין אסתטי תייצר חסימה של רוח ושמש לכל התושבים ברחובות הסמוכים.

כמו כן הם טוענים כי “מלונית במיקום שכזה, בקומות 3-4 מעל קניון חצי נטוש לא צפויה למשוך למושבה תיירים או רוכבי אופניים כהצעת היזם אלא בעיקר אוכלוסייה בלתי רצויה (להשכרה שעתית או אף פחות).

צילום: מגדלור ניוז

בנוסף, “מקומות החנייה הסובבים את הקניון לא מספיקים על מנת להכיל את אורחי המלונית. הפתרון המוצע בדמות ״חנייה ממוכנת בקומות״, אינו מתאים לאורחים מזדמנים ועלול לייצר מפגעי רעש ובטיחות”.

על פי כותבי העצומה, “בישיבת המועצה שנערכה בנושא, מהנדס המועצה הציג התנגדות לתכנית בין היתר מכיוון שאינה תואמת את צביון האזור. לעמדתו זו הייתה תמיכה גורפת של כלל חברי המועצה”.

מהמועצה המקומית בנימינה-גבעת עדה נמסר: “המועצה הוציאה חוות דעת מפורטת של מהנדס המועצה לגורמים הרלוונטים לפיה המועצה מתנגדת ליוזמה עקב אי התאמת המקום לשימוש תיירותי, גובה המבנה המוצע והעדר פתרון חניה”.

עוד במבזקים

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

דילוג לתוכן