Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

חוסם פרסומות בנייד שלך מופעל!

גולשים יקרים, התוכן באתר הינו חינמי ומתאפשר בזכות המפרסמים שלנו. אנא כבו את חוסם הפרסומות על מנת להמשיך לקרוא. לא יודעים איך? צרו עימנו קשר בוואטסאפ: wa.me/972586672383

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO

מגדלור ניוז

המאבק במטרד הרכבים המרעישים: כמה רכבים הורדו מהכביש וכמה דוחות ניתנו בגזרת אור עקיבא וואדי ערה? [וידאו]

מראשית המלחמה התקבלו במוקד 100 של משטרת ישראל מאות תלונות ודיווחים שעניינם רעש הנשמע כאזעקה או רעש ירי הבוקע מרכבים וזאת בשל שינוי מכני לא חוקי , שבעלי כלי הרכב מבצעים באגזוז. עיקר הדיווחים מתרכזים באופנועים שמערכות הפליטה שלהם עברו שינויים כך שהרעש שהן מייצרות דומה לקולות ירי, נפצים ואף אזעקות. מפגעי רעש אלו יוצרים בהלה בקרב הציבור, במיוחד בימים מורכבים אלו.

מפקד מחוז חוף, ניצב דני לוי וראש אגף התנועה, ניצב יהודה בן עטר הורו למקד את האכיפה נגד תופעה זו, יחד עם המשרד להגנת הסביבה.

בתוך כך, במסגרת המאבק בתופעת כלי רכב שגורמים למפגעי רעש הפוגעים באיכות חייהם של התושבים וכן בנגע תאונות הדרכים, ערכו בסוף השבוע (ה’) המשרד להגנת הסביבה בשיתוף משטרת התנועה הארצית (צפון) של אגף התנועה, המדור להגנת הסביבה באגף המבצעים, מרחב מנשה, עמקים, מג”ב אלונה, שוטרי המדור להגנת הסביבה ומתנדבי הגנת הסביבה, פעילות אכיפה ממוקדת כנגד נהגים המפירים את החוק האוסר על גרימת רעש חזק מרכב מנועי. על פי ארגון הבריאות העולמי, חשיפה לרעש גורמת לפגיעה בבריאות הפיזית והנפשית של הנחשפים. השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן, נכחה אף היא בפעילות האכיפה בשטח.

צפו בפעילות >> (צילום: דוברות המשטרה) 

במסגרת הפעילות, עשרות שוטרים פעלו ובמהלך המבצע נבדקו מאות כלי רכב ונרשמו 132 דוחות. 115 רכבים הורדו מהכביש בשל ליקויי בטיחות חמורים, ונרשמו 44 דוחות הגנת הסביבה בגין רעש חזק מכלי רכב ואופנועים, 2 רכבים הושבתו ונגררו. מהמשטרה ומהמשרד להגנת הסביבה נמסר כי ימשיכו לפעול בשיתוף פעולה בביצוע פעולות אכיפה ממוקדות כנגד מי שגורם למפגעי רעש, בשגרה ובעת חירום.

השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן, שנכחה בפעילות האכיפה: ”גם בעת לחימה ודווקא בימים אלו שכל רעש מלחיץ אותנו ונשמע כקולות ירי, נפצים או אזעקות, אנחנו ממשיכים לפעול למען שמירה על הסביבה ואיכות החיים של הציבור ומבצעים פעילות אכיפה ממוקדת נגד כלי רכב מרעישים הפוגעים באיכות חיינו. אנחנו ומשטרת ישראל מקבלים פניות רבות על כלי רכב ואופנועים שעברו שינויים במערכות הפליטה שלהם וגורמים לרעש מלחיץ. אנו במשרד להגנת הסביבה נמשיך לפעול בשיתוף פעולה מלא עם משטרת ישראל ונפעיל את סמכויותינו בתחום האכיפה במטרה למגר תופעות אלו למען הציבור והסביבה.”

השר לבטחון לאומי איתמר בן-גביר ציין: “אני מברך על פעילות מחוז חוף ואגף התנועה של משטרת ישראל במאבק הנחוש בפורעי החוק המטרידים את הציבור, זו פעילות נוספת בהחזרת המשילות בפרט בצירי התנועה”.

בתוך כך, בעקבות דיווח של תושבים בסוף השבוע אודות פעילות משטרתית שנצפתה ברחבי אור עקיבא, בעירייה פרסמו הודעה בנושא כי המשטרה ביצעה מבצע תנועה נרחב באזור צומת ברניצקי, אור עקיבא והאזור.

המבצע התקיים בהתאם למדיניות מפקד תחנת חדרה סנ”צ עמית פולק, על ידי שוטרי תחנת חדרה, שיטור אור עקיבא וגופים נוספים, במטרה להגביר נוכחות בשטח לשמירה על איכות החיים וביטחון הציבור. ראש עיריית אור עקיבא עודכן כי במהלך הפעילות נתפסו מספר רב של נהגים, חלקם הורדו מהכביש ואף קיבלו דוחות. בנוסף, עסקה הפעילות בנהגים תחת השפעת אלכוהול ונהיגה לקויה.

כאמור, פעילות מבורכת זו של המשטרה מגיעה כחלק מהמאמץ המשטרתי והעירוני לשמירה מיירבית על ביטחון התושבים בעיר ובאזור בתקופה מתוחה זו בפרט, ובכל השנה בכלל. תודה לשיטור העירוני אור עקיבא על גיוס המשאבים והעבודה הקשה והמבורכת.

מה אתם חושבים?

עקוב
Notify of
guest
2 .
Inline Feedbacks
View all comments
לוגי
לוגי
20/11/2023 00:35

חייבים למצוא ולהעניש בחומרה את המוסכים שעושים את השנויים האלו בכלי הרכב.

דילוג לתוכן