אושר: 12 מיליון ש”ח יושקעו בבית ספר חדש בעתלית

במועצה האזורית חוף הכרמל מדווחים כי הושלם כל הבינוי הנדרש לקראת שנת הלימודים הקרובה ברחבי המועצה

אושר: 12 מיליון ש”ח יושקעו בבית ספר חדש בעתלית

במועצה האזורית חוף הכרמל מדווחים כי הושלם כל הבינוי הנדרש לקראת שנת הלימודים הקרובה ברחבי המועצה

מגדלור-פיד ♋

במועצה האזורית חוף הכרמל פועלים במרץ להשלמת שיפוצי הקיץ במערכת החינוך. בהשקעה של למעלה מ 2 מיליון ₪, בוצעו בחודשים האחרונים מספר רב של פרויקטים, ביניהם: השבחת מבנים קיימים ובניית כיתות נוספות; חידוש חצרות והתקנת הצללות; התאמת מרחבי הכלה המיועדים למפגשים פרטניים; טיפול בחדרי מורים; איטום וצביעה של מבנים; פיתוח מרחבי למידה, כולל הקמת חדרי משאבים (מייקרס) חדשים; הסדרת מעבדות; התקנת מתקנים מותאמים בגני ילדים, בהתאם לייחודיות כל גן; ועוד.

בתוך כך, בשבוע שעבר התקבלה במועצה הידיעה המשמחת: משרד החינוך אישר תיקצוב לבניית בית הספר ‘אדוות ים’ בעתלית, על סך של למעלה מ 12,000,000 ₪.

// בית הספר החדש בעתלית. הדמיה: דוברות המועצה 

הידיעה על אישור התיקצוב התקבלה בהתרגשות במועצה ובפרט ביישוב עתלית, בין היתר בשל העובדה כי רשויות רבות לא זכו לתיקצובים כלל, וישנו מחסור משמעותי בכיתות לימוד בכל הארץ: רק לפני חודש, במהלך ישיבת ועדת החינוך של הכנסת, תקפו ראשי רשויות את נציגי האוצר בשל עיכוב התיקצוב לבניית מוסדות חינוך חדשים ברשויות.

“בשלוש השנים הקרובות מספר התושבים אצלנו יגדל בשליש. אני מחויבת לדאוג להם גם לכיתות לימוד, אבל כראש רשות ידיי קשורות. אני לא יכולה לבנות בי”ס שאין לו הרשאה תקציבית”, אמרה בדיון ראש מועצת תל מונד. בחוף הכרמל, כאמור, לאחר עבודת מטה מאומצת ולאחר שראש המועצה אסיף איזק קידם את הנושא באופן אישי, התקבלו כל ההרשאות הנדרשות ובשנת הלימודים הקרובה לא יחסרו כיתות או גני ילדים במועצה.

“אנחנו מגיעים לשנת הלימודים תשפ”ג כשאנחנו ערוכים ומוכנים, הן מבחינת כח אדם והן מבחינת בינוי. לכל ילדי ותלמידי חוף הכרמל יש כיתות וגנים מסודרים”, אומר מ”מ ראש המועצה ומחזיק תיק החינוך, רפי אבני.

“זו תוצאה של תכנון דמוגרפי מדויק מצד אחד, ועמידה נחושה ואיתנה במגעים מול משרדי הממשלה האחראים על תיקצוב בניית מוסדות החינוך במועצה, מצד שני. מדי שנה אנחנו בוחנים את התחזית הדמוגרפית לשנים הבאות, מעדכנים את תמונת המצב, לומדים את השינויים, ומקבלים החלטות בהתאם. לאחר מכן אנחנו פועלים מול משרדי הממשלה לקבלת מימון ותחילת ביצוע. לשמחתי כל הפעולות הללו נשאו פרי, ואנחנו ערוכים לשנת הלימודים הקרובה בצורה מיטבית”.

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז בזמן אמת – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב
—————————————————-

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן