סקר של איגוד ערים שרון כרמל ורמת הנדיב עם תוצאות מפתיעות על שיטת הלמידה בבתי הספר

% 82 מההורים תומכים בלמידה רבה מחוץ לכיתה: כך עולה מסקר שיזמו איגוד ערים לסביבה שרון כרמל ורמת הנדיב

הקורונה שינתה הרגלי חיים. במערכת החינוך בישראל, אשר התמודדה עם המשבר, התקשו ליצור אלטרנטיבות ללמידה חוץ בית ספרית. הניסיונות ללמידה בזום הקשו על התלמידים ולא תמיד היו אפקטיבים. יו”ר איגוד ערים לסביבה שרון כרמל- אסיף איזק,” לאור המציאות החדשה בתחום החינוך בעידן הקורונה יזמנו באיגוד את הקמת פורום לחינוך חוץ – ‘בחוץ’. הפורום נועד לקדם את התחום בישראל ולהעניק מענה לרשויות מקומיות, אישי חינוך ואקדמיה ועוד. הפורום מורכב מאנשי המקצוע המובילים והמשפיעים על המערכת החינוכית בנושא זה בגיל הרך”.

חינוך חוץ שם דגש על חיבור ראשוני ובלתי אמצעי לטבע, אשר כולל גישות חינוכיות שונות ומגוון פדגוגיות, בהן: למידה מבוססת מקום, למידה חוץ כיתתית, למידת חקר בשדה, חינוך יער או גן יער. המשותף לכולן הוא חינוך המתבצע במרחב מסוים מחוץ לכיתה או לגן -לרוב בטבע, באופן קבוע כחלק ממערכת השעות.


מאז הקמתו, לפני כשנתיים, גיבש פורום ‘בחוץ’ צוותי חשיבה ופעולה, פיתח תכנים לעזר לאנשי החינוך, החל ממאגר מרצים וכלה בכתיבת מדריך מפורט ומלא לנהלי עבודה בגן יער. בנוסף, הוקם מיני סייט המתארח באתר איגוד ערים שרון כרמל ומכיל תכנים וחומרי עזר ומאפשר יצירת קשר עם אנשי מקצוע בכירים בתחום ברחבי ארץ. בקרוב אף יחל הפורום בהכשרה של צוותים חינוכיים לחינוך חוץ.

לאחרונה יזמו איגוד ערים לסביבה שרון וכרמל ורמת הנדיב סקר נרחב בתחום חינוך החוץ. הסקר בדק את עמדותיהם של 508 הורים לילדים בגילאי 3-12 ברחבי הארץ. הסקר בוצע על ידי חברת Lpanel.

ממצאי הסקר מעידים על תמיכה גורפת של הורים בחינוך חוץ, כאש מדובר בהורים מכל המגזרים בחברה הישראלית. מרבית המשיבים – % 82, העידו כי הנושא של חינוך חוץ חשוב להם. הורים שאחד מילדיהם או יותר למד בשנת הלימודים האחרונה לפחות שעתיים שבועיות בחוץ באופן קבוע העידו כי הנושא של חינוך חוץ חשוב להם אף יותר מהורים שילדיהם אינם למדו לפחות שעתיים שבועיות בחוץ באופן קבוע, כלומר מי שהתנסה בכך מודע ליתרונות ומבקש כי ילדיו ימשיך ללמוד מחוץ לכיתה.

נתון מסקרן נוסף- % 75 היו מעוניינים שילדיהם ילמדו בחינוך חוץ בין שעתיים ועד יום בשבוע, כאשר ההורים אף מבינים את היתרונות בכך – % 55 ציינו כי חינוך חוץ מאפשר למידה מהנה וחווייתית ו- % 46 ציינו כי חינוך חוץ מעודד סקרנות ויצירתיות.

יו”ר האיגוד איזק,” הממצאים מחזקים את האג’נדה של האיגוד- לקידום למידה חוץ כיתית הו כלמידה משמעותית בתחום הקיימות והן כמפתחת ומרחיבה את נפש התלמיד ואת הישגיו הלימודיים.”

—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז בזמן אמת – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב
—————————————————-

עוד במבזקים

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

דילוג לתוכן