המהפכה בתעריפי התחבורה הציבורית – כמה נשלם בחדרה, אור עקיבא והסביבה?

תכנית דרך שווה של משרד התחבורה יוצאת לדרך החל מה-1  אוגוסט וכבר כעת ניתן לטעון את כרטיסי הרב קו בהתאם לתעריפים של התוכנית החדשה.

בחדרה, אור עקיבא והמושבות שמצויות באזור תעריף צהוב, המחירים לא צפויים להשתנות בהרבה באוטובוסים. נסיעה בודדת עתידה לעלות 5.5 שקלים, חופשי יומי יעלה 12.5 שקלים, חופשי ארצי יעלה 225 שקלים וכך גם במסלול “אוטובוס+רכבת”.

על פי התוכנית, ניתן לטעון את כרטיס הרב קו בחוזים תקופתיים אשר יכובדו בכלל חברות התחבורה הציבורית ורכבת ישראל. כלל החוזים (חופשי יומי וחופשי חודשי) תקפים בכל שעות הפעילות, ללא הגבלה. “חופשי שבועי” הוא חוזה שהוחלט לבטלו והוא לא יימכר יותר. זאת בשל השימוש הנמוך בו. לעומת זאת “חופשי יומי” עדיין ממשיך להתקיים במסגרת “דרך שווה”. חוזה “חופשי יומי” מאפשר נסיעה חופשית בכל אמצעי התחבורה לאורך כל היום.

שינויים יתקיימו בטעינת “ערך צבור”. הנחת הערך הצבור ניתנה בעבר על מנת לעודד את הנוסעים והנוסעות לעבור מתשלום במזומן לכרטיס הרב קו. כיום למעלה מ- 95% מהנוסעים מחזיקים בכרטיס הרב קו ומשתמשים בו. “ההנחה הגורפת על רכישת “ערך צבור” אכן מבוטלת, ומוחלפת במערך הנחות אחיד, שיווני והוגן, המוענק לכל מי שזכאי להנחה, ללא קשר לאמצעי התשלום או דרך הרכישה”, נמסר באתר “דרך שווה” של משרד התחבורה.

“בשיטה החדשה שהמשרד מוביל, ההנחות יינתנו למי שבאמת זכאי להם באמת, כמו אזרחים ותיקים, ילדים ובני נוער, זכאי המוסד לביטוח לאומי, אנשים עם מוגבוליות וסטודנטים. יש לציין כי במחיר האפקטיבי לנוסע.ת אין כמעט שינוי: תעריף הבסיס בתחבורה הציבורית היה אמור לעלות מ- 6 ש”ח ברוב המדינה ל- 6.5 ש”ח. “דרך שווה” קובעת את התעריף על 5.5 ש”ח אם משקללים את הגדלת טווח הנסיעה ואת האפשרויות הנסיעה- לרבים מהנוסעים והנוסעות המהלך יהיה יותר משתלם”.

אשדוד נכללת במטרופולין גוש דן

נוסעים ונוסעות מגיל 75 ומעלה יזכו לנסוע בחינם בכל אמצעי התחבורה הציבורית. יתר האזרחים הוותיקים (נשים מגיל 62 וגברים מגיל 67) ימשיכו לנסוע באמצעי התחבורה הציבורית ב 50% הנחה. על מנת לממש את הזכאות יש לעדכן את פרופיל הרב קו לפרופיל זהב-קו, בכרטיס הרב קו או ביישומון הטעונים בפרופיל זהב-קו ייעודי.

חובת תיקוף הרב- קו חלה גם על מחזיקי כרטיס זהב-קו* במידה ונשאר יתרה בכרטיס תוכלו לקבל בחזר עבור היתרה הצבורה, לא יינתן החזר עבור תשלום שהתבצע באמצעות כרטיס הרב-קו לאחר כניסת הרפורמה לתוקף.

עוד במבזקים

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

דילוג לתוכן