המועצה אישרה עבודות שהיו תקועות: “בשורה גדולה לגבעת עדה”

"בהיקף של הביוב לפי התכנון שעובדים עליו עכשיו, אנחנו מעריכים שסביב 3 וחצי מיליון ש"ח אפשר יהיה לעשות את זה"

המועצה אישרה עבודות שהיו תקועות: “בשורה גדולה לגבעת עדה”

"בהיקף של הביוב לפי התכנון שעובדים עליו עכשיו, אנחנו מעריכים שסביב 3 וחצי מיליון ש"ח אפשר יהיה לעשות את זה"

מגדלור-פיד ♋

מועצת בנימינה-גבעת עדה אישרה לאחרונה תקציב לתכנון וביצוע המשך עבודות קו הביוב החדש בשכונת ההרחבה בגבעת עדה בגובה 150 אלף שקלים, זאת מקרן מים וביוב.

במועצה אמרו כי מזה תקופה ארוכה שהיא מנסה לסגור התחייבות היסטורית בהרחבה בגבעת עדה. “זה הקטע היחידי בשני היישובים שלא מבויב ועדיין משתמש בבורות ספיגה. מצאנו דרך שבה אנחנו יכולים לבצע את הפרויקט הזה בהיקף מצומצם. אם פעם חשבו לעשות את הפרויקט של הביוב יחד עם סלילה, יחד עם מדרכות, תאורה תיעול ודברים נוספים, הבנו שבצורה הזו כנראה לא נצליח לגייס משאבים משום שמדובר בפרויקט של כ-12 מיליון שקלים”.

ראש המועצה איתי וייסברג הוסיף כי “בהיקף של הביוב לפי התכנון שעובדים עליו עכשיו, אנחנו מעריכים שסביב 3 וחצי מיליון ש”ח אפשר יהיה לעשות את זה. יתכן שנפרוס אותו על יותר זמן, כל שנה ירוץ עוד קטע, כנראה נתחיל ממערב לכיוון מזרח”.

במועצה הוסיפו כי העבודות יסייעו להתרחבויות עתידיות באזור. “מול משרד להגנת הסביבה לא הגענו רחוק”, הוסיף וייסברג. “לכולם בזמנו פנינו עם מספר של 12 מיליון. יש לי כוונה להביא כספים מרשות המים. אנחנו מצפים שתוך חודשיים שלושה נקבל פטור כי אנחנו עומדים בתנאים סטנדרטיים ואז מרגע שאנחנו מקבלים פטור, כבר לא נלחמים בנו רשות המים אלא משחררים. משם אני מצפה להביא את הכסף. אנחנו מסוגלים להרים את הפרויקט מהקרנות שלנו בתקופה של 3 שנים, זו גם מטרה מאוד ראויה מבחינת היקף ההשקעה הנדרש”.

על פי המועצה, הגבייה על העבודות שצפויה להגיע מהתושבים תעמוד על כ-650 אלף שקלים.

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן