אור עקיבא – בואו לאילת

באילת הוצבו השבוע לראשונה בעולם תחנות אוטובוס ממוזגות חכמות ואינטראקטיביות || כל החידוש המרענן הזה מגיע מאיזור התעשייה באור עקיבא
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אור עקיבא – בואו לאילת

באילת הוצבו השבוע לראשונה בעולם תחנות אוטובוס ממוזגות חכמות ואינטראקטיביות || כל החידוש המרענן הזה מגיע מאיזור התעשייה באור עקיבא

מגדלור-פיד ♋

אור עקיבא – אילת: חיבור שנשמע לכם ודאי מוכר, כשאתם מחפשים לכם מלון לנפוש בו את חופשת הקיץ או סוף שבוע במהלך השנה. אבל בימים האחרונים, קיבלו שתי הערים האלה חיבור חדשני וראשון מסוגו בעולם. תחנות אוטובוס ממוזגות חכמות הוצבו בעיר הדרומית – והכל ייצור מקומי של מפעל מהמובילים בארץ הממוקם באזור התעשייה של אור עקיבא. 

בירת הנופש של ישראל, המארחת מידי שנה כ – 2.8 מיליון נופשים מהארץ ומהעולם, עיר בה הקיץ נמשך כמעט כל השנה, קיבלה לאחרונה אספקה מיוחדת מאור עקיבא בדמות תחנות אוטובוס שיוצבו בשני אתרים מרכזיים בעיר, בעלי נפח פעילות משמעותי. מדובר בתחנות סגורות וממוזגות בעלות דלתות אוטומטיות, הכוללות גם שילוט אינטראקטיבי ומסך מגע המאפשר לנוסעים לקבל מידע בזמן אמת על לוחות הזמנים של הקווים הפועלים בתחנה, מסלולי האוטובוסים, מידע תיירותי ועוד.

התחנה הראשונה הוצבה ביום רביעי השבוע, בסמוך לכיכר התיירות ממנה נוסעים בקווי אגד לחלקה הדרומי של העיר, שם אפשר ליהנות מרצועת החוף הדרומית, מבתי מלון ומאטרקציות כמו המצפה התת ימי, הדולפין ריף ואתרי צלילה עם שונית אלמוגים מדהימה.

לצד הצבת עשרות עמדות Next Bus דיגיטליות בתחנות ההמתנה לאוטובוס, המעדכנות על זמן הגעת האוטובוסים, יזם משרד התחבורה פיילוט מיוחד בעיר אילת בשיתוף עיריית אילת וחברת אגד, במסגרתו יופעלו כאמור תחנות אוטובוס ממוזגות וחכמות. עלות כל תחנה – 180 אלף ₪, במימון משרד התחבורה.

התחנה שנסעה לאילת, במפעל באור עקיבא לפני כחודשיים || צילום: איתי טטרו
מפעל לא גדול – אבל עם בשורה גדולה שיוצאת מאור עקיבא 

התחנה יוצרה ע”י חברת “רוט תעשיות” המובילה בארץ לתכנון, ייצור ואספקת סככות המתנה מדגמים שונים לרווחת משתמשי התחבורה הציבורית. החברה משמשת כזכיינית של משרד התחבורה, קרן השיפורים של אגד ונתיבי ישראל לאספקת סככות המתנה בכל רחבי הארץ.

היא ממוקמת ברחוב הערבה באזור התעשייה הצפוני באור עקיבא, מפעל לא גדול, אבל כזה ששם תשומת לב  לכל הפרטים הקטנים שמשלימים את התמונה הגדולה. החברה לעבודות מתכת קיימת משנת 1979, ועוסקת בתכנון, ייצור, הקמה והתקנה של מוצרי מתכת למרחב הציבורי: סככות המתנה לנוסעי התחבורה הציבורית, מארזי פרסום ושלטים מוארים, מכווני דרכים, ריהוט רחוב, אמצעי בקרת קהל, ביתני קופה ופיקוח ועוד.

“אנו מקפידים על שימוש במיטב החומרים, סטנדרטים גבוהים ורמות גימור ואיכות בלתי מתפשרות. כל זאת תוך עמידה בלוחות זמנים ומתן שירות
מקצועי ואישי ללקוחותיה”, מציינים בהנהלת המפעל, שבין לקוחותיו נמנים משרדי ממשלה, רשויות מקומיות, מפעל הפיס ורשות הטבע והגנים.

התחנה הממוזגת החדשה באילת תיתן מענה קריר ונעים במזג האוויר החם של העיר. התחנה הראשונה הוצבה כאמור במיקום אסטרטגי בעיר, בכיכר מרכז התיירות מול קניון “מול הים” לכיוון דרום ובסוף החודש תוצב תחנה ממוזגת חכמה נוספת בשדרות התמרים – רחובה המרכזי של העיר.

תחנת אוטובוס בקיסריה, שיוצרה גם היא על ידי “רוט תעשיות” || צילום: איתי טטרו

מדובר כאמור בתחנה סגורה ממוזגת במידות 2.5 על 5.20 מטרים עם דלתות הזזה אוטומטיות מזכוכית הכוללת גם שילוט אינטראקטיבי ומסך מגע. בתחנה יוצג מידע אלקטרוני על התחבורה הציבורית בעיר ועל הקווים שעוברים בתחנה וכן מידע של תאגיד התיירות העירוני ועמדה להטענת כרטיסי “רב קו”. התחנה נגישה לבעלי מוגבלויות. המזגן בתחנה יפעל במהלך רוב שעות היום, למעט שעות מסוימות בלילה, בהן התחנה תהיה סגורה. התחנה מרושתת במצלמות המשדרות ישירות למוקד העירוני שמאויש 24 שעות ביממה כחלק ממערך המצלמות העירוני. בנוסף, תותקן בתחנה מערכת של נורות אולטרה סגול לחיטוי התחנה מזיהומים ומחיידקים שתשמור על ההיגיינה המיטבית כמתבקש בתקופה זו בצל הקורונה וכן יוצב שילוט ויודבקו מדבקות, שיסמנו את המרחק החברתי הנדרש בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

לדברי אלי לנקרי, סגן וממלא מקום ראש עיריית אילת, שקידם את המהלך כחלק מתכנית עיר חכמה אותה הוא מוביל ביחד עם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, “מדובר בשיפור משמעותי בתנאים של הנוסעים בתחבורה הציבורית באילת – כעיר חמה וחכמה. זו בעיניי דוגמא מצוינת לחדשנות ולשילוב טכנולוגיות פשוטות עם טכנולוגיות מתקדמות על מנת לשפר את איכות החיים של תושבי העיר ואת איכות חווית הנופש והחופש של הנופשים הבאים בשערי העיר מהארץ ומהעולם. אחרי הכול אלה המטרות החשובות, שאנו פועלים לקדם בתיירות בכלל ובתכנית העיר החכמה שאנו מובילים בפרט״.


התחנה באילת || צילום: עמוד הפייסבוק של עיריית אילת

 

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

אולי יעניין אותך

הבעל חטף את הכלב המשותף, וחטף תביעה מאשתו

לדברי עו”ד עינבר לב, המייצגת את האישה, הבעל הרבה לבעוט ולהשליך חפצים לעבר הכלב, והאישה מצאה את עצמה פעמים רבות מגוננת בגופה על הכלב מפני זעמו של בעלה. על כן, לדבריה, ברור הוא שהבעל משתמש בכלב כאמצעי סחטנות נגד האישה, ולו רק בשל כך יש להורות, כי הכלב יושב לאלתר לאישה, ויוותר בחזקתה

לידיעה המלאה

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן