שר המשפטים אמיר אוחנה העניק לעיריית חדרה את פרס השקיפות ל-2019

אוחנה ציין כי "תפיסה ניהולית חדשה והצבת יעדים ברורים הביאו למהפכה בשירותי המידע הניתנים לתושבי חדרה"

מאת: איתי טטרו, 22.07.2019, 16:40

 

 

שר המשפטים אמיר אוחנה, בטקס בשעה זו || צילום: לשכת הפרסום הממשלתית

פרס השקיפות השלטונית לשנת 2019 מוענק בשעה זו (שני, 22.7.19) לעיריית חדרה.

שר המשפטים אמיר אוחנה שהעניק את הפרס לפני דקות אחדות אמר כי “עיריית חדרה, בין השנים 2012-2016 זינקה במדד השקיפות לרשויות המקומיות, מציון 39 עד לציון 79. שנה מאוחר יותר, ב-2017 עמדה עיריית חדרה כשהציון שלה במדד השקיפות עומד על 98 מתוך 100. תפיסה ניהולית חדשה והצבת יעדים ברורים הביאו למהפכה בשירותי המידע הניתנים לתושבי חדרה”.

משרד המשפטים מעניק זו השנה השלישית את פרס השקיפות השלטונית לרשויות ציבוריות או עובדי רשויות ציבוריות שפעלו בצורה יוצאת דופן לקידום השקיפות במסגרת עבודתם. פרס השקיפות השלטונית מוענק על ידי שר המשפטים, אחת לשנתיים, והשנה מוענק הפרס לראשונה ע”י שר המשפטים, אוחנה.

מתוך 26 מועמדויות אשר הוגשו לוועדה, נבחרו חמישה זוכים בפרס השקיפות השלטונית לשנת 2019: משרד התיירות בישראל, עיריית באר-שבע, עיריית חדרה, המרכז למיפוי ישראל  ומוניר קזמל, הממונה על העמדת מידע לציבור במשרד התקשורת הישראלי.

השר אוחנה קיבל את המלצותיה של ועדת הפרס, בראשה עמדה מנכ”לית משרד המשפטים, אמי פלמור, וזאת לאחר שהוועדה עיינה בכלל ההמלצות ובחנה את ההתקדמות שנעשתה בכל אחת מן הרשויות המועמדות בתחום השקיפות השלטונית.

ראש העיר צביקה גנדלמן עם שר המשפטים אמיר אוחנה, אחר הצהריים בקבלת הפרס || צילום: לשכת הפרסום הממשלתית

ראש העיר צביקה גנדלמן ציין בסרטון טרם קבלת הפרס כי “העירייה שמה דגש רב על השקיפות, זהו כלי ליצירת אמון בינינו לבין התושבים”. הוא הזכיר את שידורם בשידור חי של ישיבות מליאת מועצת העיר, צוות שקיפות עירונית, הנגשת מידע באמצעי מדיה מגוונים ומפותחים.