“קרן” ו”שמש”: הכירו את גני הילדים החדשים ומאופסי האנרגיה בחדרה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

“קרן” ו”שמש”: הכירו את גני הילדים החדשים ומאופסי האנרגיה בחדרה

-

מגדלור-פיד ♋

לקראת שנת הלימודים הקרובה, תש”ף, נפתחו בחדרה צמד גני ילדים ברי קיימא ומאופסי אנרגיה. 

את צמד הגנים הקימה העירייה בשכונת עין הים כגני קיימא, וככאלה אף זכו לשמות בהתאם – “קרן” ו”שמש”. מדובר במבנים מאופסי אנרגיה, המנצלים בצורה מקסימלית את תנאי הסביבה (רוח, שמש, תאורה טבעית וכדומה) ומייצרים את כמות האנרגיה שהם צורכים.

קבוצה של נציגי מועצה אזורית מנשה הגיעה לאחרונה לעיר לסיור למידה בגנים, בהובלת המשנה לראש העיר חדוה יחזקאלי וסמנכ”ל התשתיות בחכ”ל גבי פל, נציג החברה הכלכלית חדרה שהובילה עבור עיריית חדרה את העבודות להקמת הגנים. הקבוצה, אשר מנתה את מנכ”ל המועצה האזורית מנשה חגי פלמר, מהנדס המועצה לאה פרי, גזבר המועצה נתן קוסקס, מנהלת מחלקת קיימות נועה סגל, ונציגים ממושב מי עמי: אוריאל בן-חיים ואנתיאה בן-דוד, סיירה במתחם הגנים והתרשמה מיייחודיותם.

לדברי יחזקאלי, לפרויקט מאופס אנרגיה נבחר מבנה חינוך, בין השאר כדי לחנך את ילדי העיר ולהקנות להם ערכים של קיימא וחיסכון באנרגיה. “מאז הקמתם מגיעים רבים כדי לעמוד מקרוב על יתרונות הבנייה מאופסת האנרגיה, ולצפות ביעילות המבנים בהתאם לייעודם. חברי הקבוצה מהמועצה האזורית מנשה סיירו בגנים, קיבלו הסברים על הקמתם ותפעולם, והתרשמו מיעילותם ומהחיסכון העצום בצריכת אנרגיה”.

לדברי פל, הגנים נבנו באופן ייחודי, עם מעטפת טרמית מיוחדת, והותקנה בהם מערכת אוורור מיוחדת המצמצמת את הצורך בשימוש במזגנים צורכי אנרגיה. כמו כן השתמשו בטיח טרמי מבודד, חלונות מבודדים, מאווררים ומזגנים חסכוניים.

לכל העדכוניםחדשות חדרה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן