אושר: שני מכשירי “אקמו” יוצבו במרכז הרפואי הלל יפה שבחדרה

אושר: שני מכשירי “אקמו” יוצבו במרכז הרפואי הלל יפה שבחדרה

-

מגדלור-פיד ♋

התחדשו: המרכז הרפואי הלל יפה קיבל את האישור להפעלת שירות אקמו: מכשיר המחליף פעולת לב-ריאות בעת פגיעה קשה בתפקודם. ד”ר מיקי דודקביץ, מנהל המרכז הרפואי מציין היום כי “זו בשורה חשובה ביותר למטופלינו, מדובר בשירות רפואי חיוני ומציל חיים שיסייע רבות לבריאות תושבי האזור. שני מכשירי האקמו נקנו בתרומתה הנדיבה של קרן ליאונה מ. והארי ב. הלמסלי”. 

האישור להפעלת שירות אקמו ניתן השבוע על ידי ועדה מיוחדת מטעם משרד הבריאות אשר אישרה את מוכנותו המיטבית של המרכז הרפואי להפעלה מיידית של מכשיר זה. מדובר בהליך רישוי שהמרכז הרפואי הלל יפה פעל זמן רב לקבלתו לטובת המטופלים. המשמעות של נוכחות מכשיר אקמו בבית החולים היא כי מטופל שיידרש לטיפול באקמו לא ייאלץ לעבור לבית חולים אחר, תוך סיכון חיים מעצם מההעברה של מטופל במצב קריטי.

ד”ר מיקי דודקביץ, מנהל המרכז הרפואי הלל יפה: “אני רוצה להודות לראשי המועצות והיישובים באזור על מחויבותם לבריאות התושבים, לחבר הכנסת אופיר כץ על המאמצים והזמן שהשקיע כחבר ועדת הבריאות בכנסת בפעילות להשגת האישור ולכל מי שסייע ותרם לכך שהשירות הרפואי החיוני יינתן למטופלים בהלל יפה. תודתי הגדולה נתונה לקרן הלמסלי על תרומתם הכספית הנדיבה שאפשרה את רכישתם של שני מכשירי האקמו – בלעדיהם כל התהליך לא היה מושלם”.

סנדור פרנקל, נאמן בקרן הלמסלי: “אחת המטרות העיקריות של קרן הלמסלי היא שיפור הגישה לשירותי בריאות, לרבות הטכנולוגיה הרפואית המתקדמת ביותר הזמינה, ברחבי ישראל, במיוחד בצפון ובדרום. קרן הלמסלי שמחה על מתן האישור למכשיר האקמו אשר יאפשר הצלת חיים ב”הלל יפה”, ללא צורך בהעברת חולים קשים לבתי חולים אחרים לצורך טיפול זה”.

לכל העדכוניםחדשות חדרה

עוד בחדרה

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

עוד ניוז >>

עוד בחדרה

הצטרפו אלינו


ארכיון כתבות
דילוג לתוכן