בעקבות הקטטה האלימה בגדנ”ע: תלמידים מאור עקיבא לא ייצאו לפעילות עם תלמידים אחרים ללא אישור ראש העיר

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

בעקבות הקטטה האלימה בגדנ”ע: תלמידים מאור עקיבא לא ייצאו לפעילות עם תלמידים אחרים ללא אישור ראש העיר

-

מגדלור-פיד ♋

חבר מועצת העיר אור עקיבא משה ביטון, ביקש לאחרונה את תחקיר המשטרה, תחקיר בית הספר והפקת הלקחים בערבות אירוע הקטטה הגדול שהתרחש לפני מספר חודשים בגדנ”ע בהשתתפות תלמידים מאור עקיבא. בעיריית אור עקיבא ציינו כי המשטרה סירבה להעביר את התחקיר לגורמים העירוניים.

כזכור, בחודש מרץ 2019 התקיים שבוע גדנ”ע בבסיס צלמון של צה”ל בצפון הגליל. על פי עדויות של תלמידים, חלקם נפוצו ברשת, התפתחה תגרה המונית בין תלמידים מבית ספר בטובא זנגריה לבין תלמידים מאור עקיבא, זאת לאחר שתלמידי טובא הקניטו אותם והפריעו להם במהלך השבוע.

קראו גם >> הגדנ”ע הפכה לסיוט: תלמידים מאור עקיבא נקלעו לקטטה עם תלמידי טובא זנגריה, מורה שברה יד 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה לאירוע אז לאחר פניית ‘מגדלור ניוז’ כי הוא רואים בחומרה את האירוע. “הנושא נמצא בבדיקה מקיפה של גורמי המקצוע במשרדנו”. על פי מה שנודע, מחלקת החינוך בעיר עודכנה מיידית במתרחש ואילו ראש העיר יעקב אדרי הורה להחזיר את התלמידים לביתם לפני סוף שבוע הפעילות.

בישיבת המועצה בתחילת חודש יוני העלה ביטון הצעה לסדר ואת הנושא לדיון. “אם היה נפגע שם ילד היינו פה היום בדיון אחר לגמרי”, אמר ביטון, “ריבונו של עולם – בשנה הבאה אנחנו שולחים את הילדים שלנו שוב לגדנ”ע. אני רוצה להבין האם יש בעיה בגילאים שהיו שם, מה עשו שם ומה הפקת הלקחים. זה פשוט”.

ראש העיר יעקב אדרי סיפר בישיבה כי קיבל טלפון בזמן אמת על האירוע והחליט להחזיר את התלמידים לביתם. “הייתה שם מהומת אלוהים עם הקיף גדול”, אמר, “כשהפעילות היא בתוך בסיס צה”ל אני סומך על זה שיש מי שאחראי, הצבא הוא הגוף הכי משמעותי במדינה. הצבא אמור לדעת את מי הוא מביא לדברים האלה. היה גם צוות שלם שיצא איתם. שלחנו מיד אוטובוסים והבאנו אותם, לשמחתי ללא נפגעים.

“אני ביקשתי מיד עם מנהל המחוז במשרד החינוך בבוקר שאחרי. הוא אמר לי שהאישור ניתן כי הם בצבא. אני החלטתי משהו מאוד ברור מעכשיו – ‘לא יוצאים לשום מקום בלי שאני אדע מזה ואאשר את זה’. לא יהיו טיולים שלנו מעורבים עם תלמידים אחרים, בלי שנדע ונאשר. פעלנו נכון ולשמחתי זה נגמר ככה. המשטרה לא רצתה להעביר תחקיר משלה אבל ניתנו הוראות”.

אדרי עדכן בנוסף כי לאחר האירוע ישבו המורים, התלמידים עם הוריהם וערכו שיח ותחקיר על מה שאירע על מנת ללמוד מהמקרה. “כולנו למדנו לקח, גם הצבא”, חתם.

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

 

אולי יעניין אותך


 

דילוג לתוכן