חייה של יולדת מפרדס חנה-כרכור ניצלו בנס לאחר שקיבלה מעל ל- 90 מנות דם

את הלידה הזאת מורן מלול לא תישכח לעולם. בשבוע 29 להריונה היא הגיעה לחדר מיון יולדות במרכז הרפואי הלל יפה עם דימום. במהלך שהותה החל הדימום להחמיר. היא איבדה כמויות עצומות של דם והוכנסה לניתוח קיסרי בהול, כאשר היא במצב קריטי. לניתוח הוזעק צוות רפואי בכיר המורכב מגינקולוגים, אורולוגים ומרדימים, שנלחמו על חייה. התינוקת חולצה בהצלחה ומורן טופלה בכ- 90 מנות דם ומוצריו. לאחר טיפול מאסיבי ביחידה לטיפול נמרץ - התאוששה והועברה למחלקת יולדות. התינוקת, שנולדה כאמור בשבוע  29- מאושפזת בפגייה

בהיותה בשבוע 29 להריון, החלה מורן מלול בת ה- 36 מפרדס חנה כרכור להרגיש דימום. היא הגיעה לחדר מיון יולדות במרכז הרפואי הלל יפה, שם הוחלט להשאירה לאשפוז לצורך השגחה. כאשר קמה ממיטתה, הבחינה בדימום מוגבר שלא פסק והזעיקה את האחיות. גילה פנחס ותיקי חן, מיילדות ותיקות ב"הלל יפה", הבחינו מיד כי מצבה של מורן חמור וקראו בדחיפות לצוות הרופאים.

מורן עברה שני הריונות קודמים שהסתיימו בניתוחים קיסריים ובהריון זה אובחנה עם שליית פתח נעוצה, דהיינו שלייה אשר חוסמת את הרחם בעודה נמצאת בחלקו התחתון שהייתה גם מושרשת בדופן הרחם ולא ניתנת להפרדה. מצב זה נדיר וכרוך בסיכון גבוה שכן יכול לגרום לדימום ניכר ולמצב מסכן חיים.

מורן הובהלה בדחיפות לניתוח קיסרי חירום, כאשר גילה ותיקי המיילדות מלוות ומרגיעות אותה לאורך כל הדרך. במקביל הוזעקו לניתוח צוות רופאים בכיר שכלל גינקולוגים, אורולוגים ומרדימים בהובלתו של מנהל מחלקת נשים והגינקו-אונקולוגיה, ד"ר אילן ברוכים. בהמשך הגיע לניתוח גם מנהל אגף נשים ויולדות, פרופ' מוטי חלק.

בתמונה חלק מהצוות המומחים של "הלל יפה" שטיפל במורן (מימין לשמאל): המיילדות תיקי חן וגילה פנחס, המרדימה- ד"ר נלי פולק, צוות הגינקולוגיה -פרופ מוטי חלק, ד"ר ליבנה שפט-הלר, ד"ר אילן ברוכים, ד"ר שמואל אנדרמן, והאורולוג – ד"ר רונן רוב. יושבת- מורן (צילום: הלל יפה)

 

במהלך הניתוח המורכב אבחנו צוות הרופאים כי השלייה חדרה לדופן הרחם והגיעה גם לדופן שלפוחית השתן, דבר שחייב כריתה של הרחם וצוואר הרחם. מורן הייתה במצב של הלם (שוק היפוולמי) לאחר שאיבדה כמויות עצומות של דם והועברה למחלקת טיפול נמרץ. לאחר כשלושה ימים התאוששה ועברה למחלקת יולדות.

כאשר נזכרת מורן בהשתלשלות המקרה, מספרת: "הייתי במצב בין חיים למוות. כאשר הדימום הלך והחמיר, נורא חששתי להיכנס לחדר הניתוח. גילה ותיקי המיילדות הן פשוט מלאכיות. הן היו לצדי והרגיעו אותי. אין מילים בפי כדי להודות לצוות הרפואי המסור שהציל את חיי. אני אסירת תודה לכולם על הטיפול והדאגה ומחכה כבר להשתחרר לביתי יחד עם בתי".

מנהל אגף נשים ויולדות, פרופ' מוטי חלק, מספר: "מדובר במקרה נדיר מאוד שבשבוע די מוקדם להריון, מתפתח דימום כה מאסיבי שהביא את היולדת למצב מסכן חיים. מורן הייתה במצב קריטי. היא איבדה המון דם וטופלה בכ- 90 מנות דם ומוצריו. נאלצנו להרדים ולהנשים אותה ולאחר חילוץ היילוד, הועברה מורן להמשך טיפול במחלקת טיפול נמרץ. אני שמח שהצלחנו להציל אותה והיא ותינוקה חשים בטוב".

כעת מאושפזת מורן במחלקת יולדות ובימים הקרובים צפויה להשתחרר לבתה. בתה התינוקת, שנולדה כאמור בשבוע 29 במשקל 1.810, מטופלת בפגייה.

עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

כל הזכויות שמורות למגדלור ניוז 2023

דילוג לתוכן