חדשות מתפרצות חדרה: עדכונים שוטפים במהלך היום על מה שקורה בעיר וסביבתה

מסכת טלאים על מרכז הצעירים בחדרה: המבנה כוסה במסכת ענק פרי יצירה של עשרות אמנים תושבי העיר

17.9, 21:53 || במיזם אמנותי ייחודי, בהשפעת ההתמודדות עם הקורונה, כוסה המבנה של מרכז הצעירים העירוני במסכה עשויה טלאים. מדובר במסכת טלאים המורכבת מאוסף של עבודות, פרי יצירה של 40 אמנים ואמניות מקומיים, צעירים ובני נוער הפעילים במסגרת בית האמנים “מקלט 22”, כולם תושבי העיר חדרה. כלל העבודות מייצגות בצורה חזותית יפהפייה את ההתמודדות של המשתתפים עם מגיפת ומשבר הקורונה. כלל העבודות נאספו, והאמניות הדס גרטמן, לילך צפרוני וגלית ישראלי שהובילו את היוזמה, יצרו מכל העבודות מסכה המסמלת את תקופת הקורונה ונתלתה בחזית מבנה מרכז הצעירים העירוני ברחוב הנשיא להנאת העוברים והשבים. הפרויקט האמנותי יצא לפועל הודות לשיתוף פעולה עם תוכנית “פיס מושלם פלוס” של מפעל הפיס ועיריית חדרה. מרכז הצעירים העירוני פועל במסגרת אגף נוצ”ץ של העירייה למען צעירי העיר חדרה (בני 18 עד 35) בתחומי פיתוח קריירה, השכלה ותעסוקה, וקידום היוזמות החברתיות והעסקיות של הצעירים בעיר. צילום: דוברות העירייה


בעקבות המחסור החמור בדם: היום התרמת דם בחדרה 

16.9, 14:01 || שירותי הדם של מד”א קוראים לציבור הרחב להגיע בדחיפות ולתרום דם, בשל ירידה משמעותית במלאי הדם בישראל. המחסור החמור נגרם בשל הירידה בזמינות האתרים בהן ניתן לבצע התרמות בתקופת הקורונה. כעת, רגע לפני חגי תשרי ובשיאו של גל הקורונה השני – מפרסם הארגון פרטים אודות יום התרמה בחדרה שמתקיים מחר (ד’ 16.9) תחנת מד”א ברחוב אביאור 3 – בין השעות 15:30-21:30.

חשוב לזכור כי לדם אין תחליף מלאכותי וכי כל מנת דם יכולה לסייע להציל את חייהם של שלושה חולים או פצועים שזקוקים לתרומה. בעקבות הקושי המשמעותי לגייס את כמות הדם הנדרשת, בעיקר נוכח משבר הקורונה ורגע לפני החג והסגר, נגרם קושי באספקת הדם לבתי החולים שיכול להביא לפגיעה קריטית בפעילות הרפואה השוטפת ולדחיית ניתוחים.

המחסור קיים בעיקר במנות דם מסוג O, ובמנות דם עם Rh שלילי מכל הסוגים (-A-, B-, AB). בשירותי הדם של מד”א פונים לכל מי שחשים בטוב, עומדים במדדי משרד הבריאות לתרומת דם, וכן מי שחלפו לפחות 28 יום מחשיפה לחולה קורונה מאומת או ממועד ההחלמה מהנגיף לבוא לתרום.

מידע על עמדות התרמות דם נוספות אשר יוצבו בקניונים, בתחנות מד”א השונות ובמקומות ציבוריים ברחבי הארץ ניתן למצוא ביישומון (אפליקציה) ‘מד”א שלי’ בסמארטפון, באתר האינטרנט של מד”א בכתובת http://www.mdais.org/dam או בטלפון 03-9101101.

המעוניינים להזמין צוות מתרימים לקבוצות מארגנות (מעל 20 אנשים) בשכונות המגורים ובמקומות העבודה יכולים לפנות בנושא לשירותי הדם של מד”א בטלפון 03-9101101.

מנכ”ל מד”א, אלי בין: “בערב ראש השנה, בלב משבר הקורונה ובשל מחסור חמור ומדאיג במנות דם – אנו קוראים לציבור להירתם ולתרום למען האחר, על מנת שנוכל להמשיך ולסייע בהצלת חיים ולהעניק לכל אחד את הטיפול הראוי לו והסיוע שלו הוא נזקק. כל תרומה עשויה להציל חיים ולעזור לאחר. זו העת לעזרה הדדית”.

ניידת התרמת דם של שירותי הדם של מד”א || צילום: דוברות מד”א


נקבע מותו של תושב חדרה שטבע בחוף הים לפני כשבועיים

11.9, 13:30 || באתר ynet דיווח בצהריים הכתב רענן בן צור כי בבית חולים איכלוב בתל אביב נקבע מותו של ערן, בן 42 מחדרה שטבע בחוף אכדיה בהרצליה בשבת לפני שבועיים. המקרה התרחש ביום שבת 29.8 בשעות הצהריים המאוחרות. הגבר טבע בחוף אכדיה בהרצליה וצוות מד”א ביצע בו פעולות החייאה ופינה אותו במצב קשה לבית החולים איכילוב בת”א. בני משפחתו הפנו מאז אצבע מאשימה כלפי שירותי ההצלה בחוף וטענו לעדויות על כך שהמצילים התמהמהו למשות אותו מהמים. המשטרה חוקרת.


תושבי רחוב תרנ”א חדרה שימו לב: העירייה החלה בעבודות פיתוח עד ה-16 לחודש

7.9, 8:16 || עיריית חדרה באמצעות החברה הכלכלית בעיר, החלו השבוע בעבודות פיתוח ברחוב תרנ”א במרכז העיר. מדובר בעבודות פיתוח תשתיות בקטע בין אחד העם להרברט סמואל. בין היתר, נסגר לחלוטים נתיב הנסיעה מדרום לצפון ברחוב זאת לצורך עבודות קרצוף וריבוד הכביש באספלט חדש. העבודות יתבצעו לאורך על היום מיום שני (7.9) ועד ה-16.9. בכל השבוע המדובר בנתיב יהיה חסום לחלוטין לנסיעה.


שמשות כלי רכב נופצו ליד גשר גבעת אולגה

5.9, 22:27 || המשטרה פתחה בבדיקת נסיבות ניפוץ שמשות של 2 כלי רכב סמוך לגשר אולגה בכביש החוף. המשטרה פתחה לפני זמן קצר בחקירה עם קבלת דיווח על ניפוץ שמשותיהם של 2 כלי רכב סמוך לגשר אולגה בכביש החוף. הרקע והנסיבות בבדיקה.


תושבי מזרח חדרה: מריחים ריח רע באוויר? זו הסיבה

2.9, 13:23 || בעקבות פעילות של חקלאים בשדות מסביב לעיר חדרה, צפויים להיות מורגשים ריחות של דשן (הדומה לצואה וריחות לא נעימים נוספים) – זאת בעקבות זבל אורגני שמוסף לאדמה. במוקד העירוני של חדרה דיווחו כי מדובר בשדות שגובלים בשכונת נחליאל בעיר, והריח עשוי להגיע לכל שכונות מזרח העיר.


77360cookie-check• חדרה – מתפרצות | מה זו מסכת הטלאים הענקית שהוצבה על מרכז הצעירים בחדרה?

 

דילוג לתוכן