מיכאל נורזיץ’ תוקף את אהוד ברק: “למה חזרת לפוליטיקה?”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

מיכאל נורזיץ’ תוקף את אהוד ברק: “למה חזרת לפוליטיקה?”

-

מגדלור-פיד ♋

הפוסט שפרסם נורזיץ אל אחיו ז”ל וברק

מיכאל נורזיץ, אחיו של ואדים נורזיץ מאור עקיבא, שנרצח בלינץ’ ברמאללה לפני כ-19 שנה, תוקף את ראש ממשלת ישראל לשעבר אהוד ברק עם חזרתו לפוליטיקה.

על רקע התנצלותו של ברק באשר לאירועי אוקטובר 2000 שפרצו לאחר תחילת האינתיפאדה השנייה, בה נהרגו 12 אזרחים ישראלים ופלסטיני בעימותים עם כוחות הביטחון, נורזיץ מותח ביקורת נוקבת על ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר.
“המבדיל בין אור לחושך ובין דם לדם”, כתב מיכאל האח. “אדון אהוד בְרַק! 19 שנים אחרי אירועי אוקטובר של שנת 2000 שוב התנצלת בפני חברה הערבית בישראל על הריגתם ופציעתם של אזרחים במהומות אוקטובר 2000. כן כן מהומות. מאוד אלימות ולא הפגנות לגיטימיות ומכובדות. אני מבין שכל הרג הוא מצער וכי דם זה דם, לכן לא מבין למה אתה הוא זה שמבדיל בין דם לדם.
“זאת לא הפעם הראשונה שבה אתה מתנצל ונושא באחריות בכל מה שנוגע לחברה הערבית ולא, אפילו פעם אחד לא התנצלת בפני, בפני הורי ובפני החברה הישראלית והיהודית על הרג של בני עמך ע”י אותם “אזרחי ישראל”. לא התנצלת על כך שאף נציג רשמי של ממשלתך לא הגיע לחלוק כבוד אחרון בלוויה של אחי ואדים נורז’יץ ז”ל שנרצח בלינץ’ אכזרי באותו אוקטובר 2000. לא התנצלת שלא הגעת לביתם של הוריי לתת חיבוק, חיזוק ומילה טובה כמו שעשה אריק שרון ז”ל באותם ימים קשים עבורנו ועבור כל עם ישראל. לא התנצלת שהבטחת ולא קיימת למצות דין עם כל המעורבים ברצח אחי ויוסי אברהמי ז”ל ,השם יקום דמם”.

 

נורזיץ הוסיף וכתב כי “היום אתה מתחבק עם מרצ ואיזה מרץ יש לך להוביל את החברה הישראלית ולאן? יש לך ברק בעיניים כאשר מדבר על החלפת שלטון?! או כשאתה נזכר על פגישותיך באמריקה עם החבר המפורסם? מה אנו נקבל, ברק או ברדק?

“למה חזרת לפוליטיקה? מה נתת לנו ומה אתה יכול לתת?
האם באמת חזרת בשבילנו להציל אותנו כמו מלך האריות? או כמו צבוע שמריח הזדמנות ויוצא בחושך, לנגוס בבשר החי ובדרך לפתוח פצעים של כולנו? בבקשה אדון בְרַק, תחזור לחושך ממנו יצאת, אל תפגע ברגשותיהם של אזרחי ישראל שנפגעו מאותם “אזרחי ישראל שומרי חוק”. לך לך לעסקיך המפוקפקים ולחבריך המושחתים, ועזוב אותנו להשתקם ממך”.

בלשכתו של ברק בחרו שלא להגיב לידיעה. 

כיכר ודים נורזיץ בשד’ דוד המלך באור עקיבא || צילום ארכיון: מערכת מגדלור

הלינץ’ ברמאללה התרחש ביום חמישי, 12 באוקטובר 2000 בתחילת האינתיפאדה השנייה, ברמאללה, במהלכו תקף המון פלסטיני שני חיילי מילואים של צה”ל – יוסי אברהמי וואדים נורז’יץ – רצח אותם והשחית את גופותיהם. תיעוד האירוע התפרסם בידי הטלוויזיה האיטלקית, למרות ניסיונות של הרשות הפלסטינית להעלים כל תיעוד לאירוע. האירוע והדיון סביבו גרמו לזעזוע בדעת הקהל ולדרישה בציבור הישראלי להקשחת המדיניות נגד הטרור הפלסטיני.

קראו גם >> 

https://www.migdalor-news.co.il/20357-2/

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן