אור עקיבא: תעלומת עצי הפיקוס

אור עקיבא: תעלומת עצי הפיקוס

-

מגדלור-פיד ♋

עצי הפיקוס החדשים בפארק היובל || צילום: איתי טטרו

המבקרים בפארק היובל בשכונת היובל בצפון אור עקיבא שמו לב לאחרונה למספר שינויים בפארק. אחד מהם, מהימים האחרונים, בהם ניטעו מספר עצי פיקוס, במקביל לגדר התוחמת את הפארק לכיוון מערב.

בקרב התושבים, עלתה סברה כי מדובר בעצי מחקר, שניטעו על ידי מכון ויצמן למדע, כחלק מניסוי. על כל עץ שניטע מוטבע מספר ואולם מבירור שערכנו עם המכון עולה כי אין לו קשר לנטיעת העצים.

פנינו לראש עיריית אור עקיבא יעקב אדרי, על מנת לבדוק את פשר נטיעת העצים ומי עומד מאחוריהם. “העצים הם תרומה של קק”ל והם עוקבים אחרי ההתפתחות שלהם”, נמסר מראש העיר.

פנינו לקרן הקיימת לישראל על מנת לקבל מידע על הניסוי שהם עורכים בעיר, אולם דוברת קק”ל מסרה כי לקק”ל אין שום קשר לנטיעה המרשימה. בקק”ל הסבירו כי הם לא מבצעים נטיעות ניסוייות באזורים מיושבים, וכי גם לאחר בירור מול יערנים וגורמי המקצוע, לא נמצאה תשובה או קשר כלשהו לקק”ל.

 

הפִיקוּס הוא סוג של צמחים בעלי פרחים, המונה למעלה מ-800 מינים של עצים, שיחים, מטפסים ואפיפיטים. מרבית הפיקוסים צומחים באזורים בעלי אקלים ממוזג.

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא

עוד באור עקיבא

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

עוד באור עקיבא

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אולי יעניין אותך

עידו בן ה-37 נהרג ממכונה חלקאית בגולן: “משפחה שורשית מאוד באור עקיבא, טרגדיה ועצב גדול”

עמר, נמצא ביום שישי ללא רוח חיים בשטח חקלאי של המשפחה במועצה האזורית גולן, סמוך לטרקטור שבו נהג * על פי מה שנודע ל’מגדלור ניוז’, מדובר ככל הנראה בחלק מציוד המכני עמו עבד הצעיר שהתנתק ופגע בו בעוצמה. הדבר הוביל לפגיעה קשה ובהמשך למותו * באור עקיבא סיפרו כי המשפחה היא מוכרת ושורשית בעיר

לידיעה המלאה

מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן