אור עקיבא: תעלומת עצי הפיקוס

לתושבים נאמר כי מדובר במחקר של מכון ויצמן, במכון ויצמן מכחישים קשר • ראש העיר ציין כי מדובר בתרומה של קק"ל שעוקבת אחר גידולם, גם בקק"ל מכחישים • אז מהיכן הגיעה שדרת העצים החדשה בפארק שבשכונה הצפונית בעיר?

מאת: איתי טטרו, 12.08.2019, 14:20

עצי הפיקוס החדשים בפארק היובל || צילום: איתי טטרו


המבקרים בפארק היובל בשכונת היובל בצפון אור עקיבא שמו לב לאחרונה למספר שינויים בפארק. אחד מהם, מהימים האחרונים, בהם ניטעו מספר עצי פיקוס, במקביל לגדר התוחמת את הפארק לכיוון מערב.

בקרב התושבים, עלתה סברה כי מדובר בעצי מחקר, שניטעו על ידי מכון ויצמן למדע, כחלק מניסוי. על כל עץ שניטע מוטבע מספר ואולם מבירור שערכנו עם המכון עולה כי אין לו קשר לנטיעת העצים.

פנינו לראש עיריית אור עקיבא יעקב אדרי, על מנת לבדוק את פשר נטיעת העצים ומי עומד מאחוריהם. “העצים הם תרומה של קק”ל והם עוקבים אחרי ההתפתחות שלהם”, נמסר מראש העיר.

פנינו לקרן הקיימת לישראל על מנת לקבל מידע על הניסוי שהם עורכים בעיר, אולם דוברת קק”ל מסרה כי לקק”ל אין שום קשר לנטיעה המרשימה. בקק”ל הסבירו כי הם לא מבצעים נטיעות ניסוייות באזורים מיושבים, וכי גם לאחר בירור מול יערנים וגורמי המקצוע, לא נמצאה תשובה או קשר כלשהו לקק”ל.

 

הפִיקוּס הוא סוג של צמחים בעלי פרחים, המונה למעלה מ-800 מינים של עצים, שיחים, מטפסים ואפיפיטים. מרבית הפיקוסים צומחים באזורים בעלי אקלים ממוזג.