פרויקט “המרחב העסקי” בזכרון יעקב: בעלי העסקים בחרו את הנציגים לשותפות

עוד צעד בדרך לעבודה משותפת לקידום העסקים במדרחוב ושלוחותיו במושבהבשבוע שחלף בחרו בעלי העסקים במדרחוב את נציגיהם לשותפות שנבנתה ביחד עם המועצה ומשרד הכלכלה באמצעות “מעוף” להובלת המיזם “המרחב העסקי” שמונה הנציגים שנבחרו יכהנו  כוועד מייצג שתפקידו ואחריותו היא לדאוג לכלל האינטרסים של בעלי העסקים הלוקחים חלק בפרויקט.הנציגים נבחרו בבחירות מקוונות ודמוקרטיות ברשת. קודם לכך ניתנה לכל בעל עסק במדרחוב ושלוחותיו האפשרות להגיש את מועמדותו כחבר בנציגות וכן, כל בעל עסק נדרש להצביע על 8  מועמדים המועדפים עליו.

התאגדות בעלי העסקים ובחירת הנציגות, הינה שלב חשוב ומהותי בפרויקט “המרחב העסקי”. שילוב הידיים של בעלי העסקים בראש ובראשונה, המועצה ו”מעוף” מהווה מכפלת כוח רבת משקל ליצירת שינוי משמעותי ולמינוף ההתרחשות העסקית והתרבותית במרחב.

בשלב הבא, מיד לאחר החגים, יפגשו הנציגים עם  היועצים המועמדים ללוות את הפרויקט  ומתוכם תבחר הנציגות את  היועץ שילווה את  השותפות המבורכת.

זיו דשא במפגש עם בעלי העסקים. צילום: מועצה מקומית זכרון יעקב

פרויקט “המרחב העסקי” נועד להביא לשיפור הרווחיות והאיתנות של העסקים הפועלים במרחב עסקי משותף או למספר עסקים להם מאפיינים משותפים או אינטרס משותף, באמצעות שיפור היבטים שונים במרחב העסקי. התוכנית הינה בהיקף של בין 200 ל – 300 שעות ייעוץ בהם יעבדו השותפים כולם על גיבוש הדרכים להשגת המטרות הללו.  

במסגרת הפרויקט, המועצה המקומית, בעלי העסקים ובעלי הנכסים ממרכז המושבה ומערך “מעוף” של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה יקדמו תכנית אסטרטגית שתהווה בסיס לפעולות אותן ניתן יהיה לבצע. העבודה תלווה בייעוץ של מומחים בספקטרום היבטים רחב כשיווק, מיתוג, נראות, ניהול מרחב עסקי, הגברת שיתופי פעולה, קידום מכירות, תמהיל העסקים, איתור גורמי סיוע ועוד.

זיו דשא, ראש המועצה בירך את הנציגות הנבחרת ואמר: “אני מאמין בכוח המשותף של כולנו. ביחד נפריח את המרחב העסקי, נחדש את ליבו הפועם של המדרחוב ההיסטורי שלנו, נחזק את הפעילות התיירותית של המושבה הנפלאה שלנו”.

החברים שנבחרו לנציגות בבחירות מקוונות ודמוקרטיות הם: כפיר שבח – אואטבק פאב, אלעד כהן – ה”הוביט”, דגנית אזולאי – א.ר. אדמה יזמות עסקית, שקד נוימן – תות ניר, גליה פרדו – לו לה, חיים פורטל – סאפו, גדי ציון – אנקדוטה, צהלה ברוש – צהלה טיולי איכות אקו.

סגן ראש המועצה ויו”ר השולחן העגול של הפרויקט המשותף אמר כי: “אנו מחכים לאחר החג להתחיל בעבודה המבורכת הזו לעשות כל שיש ביכולתנו על מנת לקדם ולחזק את העסקים, התרבות והתיירות בזכרון יעקב בכלל ובמרכז המושבה בפרט.  אני מברך את הנציגות החדשה ומאחל לכולנו הצלחה.” ענת קראוס עוזרת ראש המועצה, מובילה את הפרויקט מטעם המועצה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.